Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Ansamblul Primera-zona Dimitrie Leonida

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Marmiali

Marmiali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
Buna,
As dori sa achizitionez prin Prima Casa un apartament cu 2 camere in acest ansamblu...are cineva informatii despre acest ansamblu, a mai cumparat cineva, cum este dezvoltatorul, etc.
Inca o intrebare, cei de la agentia Premier sunt seriosi?
Va multumesc anticipat

#2
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

 Marmiali, on 27 aprilie 2015 - 20:57, said:

Inca o intrebare, cei de la agentia Premier sunt seriosi?
Uite, de exemplu "Dream Town Residence" e ridicat de Premier: [http://forum.softped...idence-popesti/].

Edited by DiaboliKa, 27 April 2015 - 22:27.


#3
Marmiali

Marmiali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
Multumesc pentru link.

#4
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Nu te-as sfatui sa iti risti viitorul intr-o mocirla si intr-un haos.

Piata imobiliara in momentul de fata este una a cumparatorului... deci poti trage tu concluzii din asta

Edited by Frankie, 27 April 2015 - 23:20.


#5
Marmiali

Marmiali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
Multumesc pentru sfat, insa mi-ar placea sa citesc si cateva argumente care sa sustina spunele tale.
Inteleg haosul din acea zona, am tot citit pe forum probleme aparute in diferite cazuri, insa in momentul de fata nu am alte variante.

Asa ca, inca o data, ii rog pe cei care mai detin ceva informatii despre ansamblul acesta sa ma ajute....
Multumesc frumos

#6
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 Marmiali, on 29 aprilie 2015 - 10:31, said:

insa in momentul de fata nu am alte variante.
Asta nu pot s-o inteleg nici daca-mi desenezi!
Esti obligat/a cumva sa-ti iei acolo ? Explica te rog...

#7
Marmiali

Marmiali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
:) este vorba de faptul ca stau cu chirie de cativa ani si chiria este mai mare decat rata la banca...nu sunt adepta unui credit pe 30ani pentru o grasoniera intr-o alta zona..si nu imi permit un credit foarte mare.
Nu ma deranjeaza zona aceea, este aproape de metrou, insa as vrea sa stiu ca nu blocul nu o sa pice peste cativa ani :P

scuze, am scris in graba
*garsoniera
*insa as vrea sa stiu ca blocul nu o sa pice peste cativa ani

#8
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
@Marmiali: din pacate viziunea pe care-o ai asupra viitorului tau este destul de limitata in opinia mea.
Crezi ca doar un cutremur poate afecta viitorul caminului tau int-run mod negativ ?
Infrastructura rutiera, locuri de parcare, infrastructura de apa-canalizare, energie electrica, parcuri, scoli etc.... de astea nu-ti pasa ?
- nu mai zic de uzina imgb + alte fabricute din zona
- nu mai zic de o eventuala vanzare ulterioara a apartamentului care sigur va fi (mult) sub pretul pe care o sa-l dai acum

#9
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015
Unde sunt zeci de blocuri (practic un intreg nou cartier), toate cele enumerate mai sus sunt inerente.

1. Infrastructura rutiera - majoritatea strazilor sunt asfaltate, metroul e aproape si ajungi foarte repede in zona centrala sau in nord
2. locuri de parcare - in general vin odata cu apartamentul
3. infrastructura de apa-canalizare - sunt ceva probleme, am vazut ca se lucreaza la asta
4. energie electrica -este
5. parcuri - lipsesc cu desavarsire. Cine vrea parc la coltul blocului, trebuie sa se orienteze spre alte zone.
6. uzina imgb + alte fabricute din zona - atata timp cat blocul nu e amplasat vizavi de IMGB, nu va avea nicio problema
7. scoli - exista, gradinite de stat si private -exista, au aparut ca ciupercile dupa ploaie odata cu mutarea a vreo 25.000 de oameni in zona in ultimii ani.

In plus, e o zona este foarte cautata (as zice ca principalul motiv e apropierea de metrou, linia directa Berceni -Pipera).
Ca de altfel, zona Militari Residence, numai ca acolo metroul e ceva mai departe. Exact aceleasi probleme le au si ei: traficul greoi, betoane peste betoane, lipsa spatiului verde, majoritatea blocurilor ingramadite etc.
Cu putina atentie, poti alege sa cumperi intr-un ansamblu frumos si bine organizat.

#10
Marmiali

Marmiali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
@Frankie
Ma bucur ca mi-ai raspuns, e bine sa vad si alte viziuni.
Realist vorbind, am analizat tot ce presupune cumpararea unui ap in acea zona si pot spune ca tu poate esti cel care nu vede mai mult decat momentul prezent.
Zona este in continua dezvoltare, este adevarat ca probabil va dura destul de mult pana totul se va aranja, insa problemele de genul apa-canalizare se vor rezolva, mai ales in contextul in care se "lucreaza" la proiectul in care acea zona va fi luata de Bucuresti.
Iar ca idee, este foarte bine ca proiectul de canalizare nu a fost demarat, daca era facut si apareau peste noapte atatea blocuri, crezi ca mai facea fata? :)
Parcuri si restul se vor dezvolta in maxim 5 ani, asa ca nu este problema.

#11
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

 Marmiali, on 30 aprilie 2015 - 12:22, said:

@Frankie
Ma bucur ca mi-ai raspuns, e bine sa vad si alte viziuni.
Realist vorbind, am analizat tot ce presupune cumpararea unui ap in acea zona si pot spune ca tu poate esti cel care nu vede mai mult decat momentul prezent.
Zona este in continua dezvoltare, este adevarat ca probabil va dura destul de mult pana totul se va aranja, insa problemele de genul apa-canalizare se vor rezolva, mai ales in contextul in care se "lucreaza" la proiectul in care acea zona va fi luata de Bucuresti.
Iar ca idee, este foarte bine ca proiectul de canalizare nu a fost demarat, daca era facut si apareau peste noapte atatea blocuri, crezi ca mai facea fata? Posted Image
Parcuri si restul se vor dezvolta in maxim 5 ani, asa ca nu este problema.

Pai daca ii citesti postarile, vei vedea ca toate sunt anti-Popesti :)))

Marmiali, din curiozitate, unde e amplasat ansamblul de care vorbesti?
Sa fii atent/a sa nu fie langa IMGB, pentru ca blocurile care sunt chiar vizavi de IMGB au probleme cu vibratiile.
In rest, e chiar ok zona!

#12
Marmiali

Marmiali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
Pe strada Solstitiului, putin mai departe de metrou..la vreo 12-15 minute...nu prea inteleg care e treaba de nimeni nu stie de el, mai ales ca este terminat si sunt la finisaje...

#13
itzi-bitzi

itzi-bitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 26.02.2015

 Marmiali, on 30 aprilie 2015 - 12:29, said:

Pe strada Solstitiului, putin mai departe de metrou..la vreo 12-15 minute...nu prea inteleg care e treaba de nimeni nu stie de el, mai ales ca este terminat si sunt la finisaje...

Pai sunt relativ putini cei care stau sa posteze pe forum.
Ce ti-as mai recomanda:
- in cazul in care e teren liber langa blocuri, sa nu te mire ca vor rasari alte blocuri.
- ar fi bine sa vii cu un inginer structurist care sa verifice proiectul
- sa ai certitudinea ca ai loc de parcare
- sa fii atent la calitatea finisajelor

Edited by itzi-bitzi, 30 April 2015 - 12:38.


#14
Marmiali

Marmiali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
iti multumesc frumos pentru sfaturi, @itzi-bitzi :)

#15
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

 Marmiali, on 30 aprilie 2015 - 12:22, said:

@Frankie
Ma bucur ca mi-ai raspuns, e bine sa vad si alte viziuni.
Realist vorbind, am analizat tot ce presupune cumpararea unui ap in acea zona si pot spune ca tu poate esti cel care nu vede mai mult decat momentul prezent.
Zona este in continua dezvoltare, este adevarat ca probabil va dura destul de mult pana totul se va aranja, insa problemele de genul apa-canalizare se vor rezolva, mai ales in contextul in care se "lucreaza" la proiectul in care acea zona va fi luata de Bucuresti.
Iar ca idee, este foarte bine ca proiectul de canalizare nu a fost demarat, daca era facut si apareau peste noapte atatea blocuri, crezi ca mai facea fata? :)
Parcuri si restul se vor dezvolta in maxim 5 ani, asa ca nu este problema.

Cu faza ca zona va fi luata de bucuresti sa nu iti faci mari sperante. Si nici cu cea cu parcurile.
In rest toate se vor rezolva.

#16
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Am vz si eu acest "ansamblu " .....nu se poate construi nunic in fata deoarece este deja construjt pina la etajul 1 nu se vede decat vila aceea galbena djn fata ......la etaj superior e ok.....mie unu mi sa parut ok .....
Dar eu am optat pentru un ap cu 2 camere in Kristal si ere si mai ieftin si mai de calitate..,.

Legat de Frankie el are dreptate in unele privinte dar nu se pune in pielea celui care cumpara.,....el face mereu comparatie cu alte zone dar nu spune ca acele zone costa cu 10 / 12 mii euro mai mult.
Sau poate nu a mai fost de mult prin zona.
Revenind la subiect   e pred departe de Imgb ca sa simti vibratiile sau ce mai zice el ca se simte.

Scuze dar scriu de pe tel.....

#17
ButterCup001

ButterCup001

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2020
Și-a mai rezervat cineva între timp apartament în Primera Residence Berceni (Biruinței 77)? Păreri? Acum sunt la finisaje in primul bloc care e gata în decembrie iar cel de-al doilea va fi gata în august.

#18
marpre

marpre

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2017

 ButterCup001, on 23 iulie 2020 - 11:26, said:

Și-a mai rezervat cineva între timp apartament în Primera Residence Berceni (Biruinței 77)? Păreri? Acum sunt la finisaje in primul bloc care e gata în decembrie iar cel de-al doilea va fi gata în august.
Salut,
Pana la urma ti-ai luat pe Biruintei 77? Sunt putin curios de acest complex.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate