Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Treelogic

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cotzofica

cotzofica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2015
Am achiziționat recent un aparat Treelogic TL-431, care, pe lângă funcția de baza GPS mai are și alte funcții (player audio/video, vizualizare foto, E-book, etc). Are sistem de operare Windows CE 6.0, însă este în limba rusă și nu am reușit să-i schimb setările în altă limbă (nu cunosc deloc caracterele respective). Am accesat Control Panel, în paralel cu cel de pe PC/laptop, însă am XP, respectiv Win. 8 (oarecum diferite) și după câțiva pași iar mă împiedic de limba rusă.
După unele indicații, am modificat câteva setări (cu CeRegEditor), dar tot în limba rusă mi se deschide sistemul de operare. Poate cineva să-mi ofere soluții?
Și care este soft-ul GPS cel mai indicat pentru acest aparat?
Mulțumesc.

#2
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Daca ai Android (cred ca merge si pe iPhone) instaleaza Google Translate si vezi ca ai o modalitate sa traduci textele din imagini. Faci poza la ecran si vezi ce scrie p-acolo.

#3
cotzofica

cotzofica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2015
Translatorul nu traduce exact. Se încurcă în denumiri, mai ales în rusă. Mă interesează dacă se poate formata şi instala alt Windows ca şi la PC. Şi, mai important, dacă se pot pierde date privind GPS-ul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate