Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Toba finala Bosal versus marca Eberspacher

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Intrucat la autoturismul meu, marca Opel Astra G, motorizare Z17DTL, toba finala de esapament are corodat cel putin stratul exterior iar luna viitoare trebuie sa ma duc la ITP, vreau sa schimb aceasta toba, ca sa nu am probleme. Vreau sa cumpar un produs cat mai fiabil.Oscilez intre marcile Bosal sau Eberspacher.Ultima marca se gaseste mai greu.Toti vanzatorii au disponibil Bosalul insa ultima nu prea sau chiar deloc.Cu cati vanzatori am vorbit, toti au zis ca nu se justifica calitativ sa cumpar o toba originala care costa aproape dublu fata de marcile mentionate de mine.
Intre cele doua marci de toba finala,adica Bosal sau Eberspacher, cei care va pricepeti mai bine, ce imi recomandati?Multumesc frumos, anticipat.

Edited by fredy2007, 27 April 2015 - 20:26.


#2
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
Chiar crezi ca are rost sa o schimbi?
Mecanicul de la ITP nu se uita la cat de corodata este toba pe la suprafata ci la gazele care ies din toba. Daca nu scapa gaze pe la rugina, este ok. Daca intr-adevar vrei sa o schimbi, o poti face linistit atunci cand gasesti ce-ti place.

#3
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postliviu_np, on 27 aprilie 2015 - 20:34, said:

Chiar crezi ca are rost sa o schimbi?
Mecanicul de la ITP nu se uita la cat de corodata este toba pe la suprafata ci la gazele care ies din toba. Daca nu scapa gaze pe la rugina, este ok. Daca intr-adevar vrei sa o schimbi, o poti face linistit atunci cand gasesti ce-ti place.

Iau in calcul posibilitatea ca sa nu fie fisurata si zona interioara a tobei.Nu vreau sa fiu obligat sa revin la ITP pentru a finaliza ce am inceput abia dupa ce imi schimb toba finala de esapament.

Edited by fredy2007, 28 April 2015 - 20:43.


#4
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Da-i 50 de lei si iei itp-ul fara stres.

#5
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View PostOctavian___, on 28 aprilie 2015 - 22:08, said:

Da-i 50 de lei si iei itp-ul fara stres.

Cu 190 lei pot cumpara o toba finala, noua, marca Bosal.Nu are rost sa ma complic cu cei 50 lei.Sunt tobe finale confectionate de producatorii consacrati,
din inox sau tabla zincata?

#6
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
La banii astia e din tabla zincata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate