Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Ce gainer sa aleg

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
marosaru

marosaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.07.2013
Salut,ma numesc ovidiu,17 ani,175,58 kg,fac sala de aproximativ 7 luni,timp in care am acumulat 5 kg.
Nu reusesc sa pun deloc in greutate , in schimb in forta am crescut extrem de mult,am 3 mese pe zi(piept de pui,orez) si in rest gustari,dimineata omleta.
As dori sa iau un gainer 2-3 luni cat sa imi dea un avans,si nu stiu ce sa aleg,precizez ca am undeva la 7% body fat?
Majoritatea mi-au recomandat http://www.megaprote...us-Mass-5-4-kg/ ,dar mi se pare cam scump pentru 16 portii.
Multumesc de ajutor!

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006

 marosaru, on 27 aprilie 2015 - 16:30, said:

Salut,ma numesc ovidiu,17 ani,175,58 kg,fac sala de aproximativ 7 luni,timp in care am acumulat 5 kg.


Nu vad bine?Asta inseamna ca inainte de sala aveai 170,58 kg?

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Șase, șapte mese pe zi, gainer doar după antrenament.

Foarte bun Serious  :)

Pare scump dar este un sac de 5,5 kg.

Îți ajunge mult timp.

Tu nu ești profesionist să îl papi în 16 porții, bagi o cupă dinaia mare de este în sac cu lapte și îți ajunge o lună.

Edited by crisstonne, 27 April 2015 - 16:51.


#4
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 marosaru, on 27 aprilie 2015 - 16:30, said:

Salut,ma numesc ovidiu,17 ani,175,58 kg,fac sala de aproximativ 7 luni,timp in care am acumulat 5 kg.
Nu reusesc sa pun deloc in greutate , in schimb in forta am crescut extrem de mult,am 3 mese pe zi(piept de pui,orez) si in rest gustari,dimineata omleta.
As dori sa iau un gainer 2-3 luni cat sa imi dea un avans,si nu stiu ce sa aleg,precizez ca am undeva la 7% body fat?
Majoritatea mi-au recomandat http://www.megaprote...us-Mass-5-4-kg/ ,dar mi se pare cam scump pentru 16 portii.
Multumesc de ajutor!
nu iei pentru ca nu mananci ce trebuie, inlocuieste carnea de pui de magazin care oricum e inutila cu carne de vita, oua, paste, fructe, lapte, peste(crap sau somon).
Fa-ti cocktail-uri cu oua de prepelita sau gaina, un fruct si lapte asa ca o gustare, ouale sa fie crude dar cel mai indicat ar fi sa inlaturi galbenusul pentru ca nu este bogat in proteine si are si multe toxine(referitor la cel de gaina).

Edited by Kevlar111, 27 April 2015 - 18:17.


#5
marosaru

marosaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.07.2013

 Kevlar111, on 27 aprilie 2015 - 18:15, said:

nu iei pentru ca nu mananci ce trebuie, inlocuieste carnea de pui de magazin care oricum e inutila cu carne de vita, oua, paste, fructe, lapte, peste(crap sau somon).
Fa-ti cocktail-uri cu oua de prepelita sau gaina, un fruct si lapte asa ca o gustare, ouale sa fie crude dar cel mai indicat ar fi sa inlaturi galbenusul pentru ca nu este bogat in proteine si are si multe toxine(referitor la cel de gaina).
Pe toate siteurile citesc de piept de pui,toti bodybuilderi mananca doar piept de pui,iar tu imi spui fix sa nu mananc piept de pui...

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,000
  • Înscris: 09.01.2007
Mie mi-au zis medicii sa nu mananc pui din comert, folosesc numai coco rico
e vorba de hormoni & shit

#7
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 marosaru, on 27 aprilie 2015 - 18:53, said:

Pe toate siteurile citesc de piept de pui,toti bodybuilderi mananca doar piept de pui,iar tu imi spui fix sa nu mananc piept de pui...
serios un bodybuilder mananca doar piept de pui? nu ai citit unde trebuie. O alimentatie echilibrata de proteine si vitamine consta in cresterea masei musculare, daca mananci doar piept de pui o sa pui ciuciu, ala e plin de hormoni si e si slab in proteine, foarte slab. Daca ai pui de tara da ala merge, dar asa, nu.
Treaba ta faci ce vrei, oricum esti pe langa subiect.

#8
zodiac_sj

zodiac_sj

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.04.2015

 Kevlar111, on 28 aprilie 2015 - 11:32, said:

serios un bodybuilder mananca doar piept de pui? nu ai citit unde trebuie. O alimentatie echilibrata de proteine si vitamine consta in cresterea masei musculare, daca mananci doar piept de pui o sa pui ciuciu, ala e plin de hormoni si e si slab in proteine, foarte slab. Daca ai pui de tara da ala merge, dar asa, nu.
Treaba ta faci ce vrei, oricum esti pe langa subiect.
20g proteine / 100 g - piept de pui.. Nu cred ca este asa slab.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate