Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Banchet clasa a VIII-a

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Denly

Denly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.08.2014
Am nevoie de ajutorul vostru! În vară va trebui să pun muzică la bachetul unei clase de a VIII-a.
Vă rog să îmi spuneți fiecare măcar o melodie care s-ar potrivi la un asemenea eveniment sau care vă place vouă mult și merge la un party.
Poate să fie populară, manele, pop, house, dar în general muzica de petrecere și să fie decentă ținând cont că o să fie și profesori.
Doresc cât mai multe idei de melodii, nu ma supăr dacă îmi scrieți o listă.
Vă mulțumesc mult!

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
https://www.youtube....sd6b7PGXNiy1SHm


Si vezi ca mai am pe acolo cateva playlisturi

#3
Denly

Denly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.08.2014
Mersi! ;)

#4
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 Denly, on 27 aprilie 2015 - 12:43, said:

Am nevoie de ajutorul vostru! În vară va trebui să pun muzică la bachetul unei clase de a VIII-a.
Vă rog să îmi spuneţi fiecare măcar o melodie care s-ar potrivi la un asemenea eveniment sau care vă place vouă mult şi merge la un party.
Poate să fie populară, manele, pop, house, dar în general muzica de petrecere şi să fie decentă ţinând cont că o să fie şi profesori.
Doresc cât mai multe idei de melodii, nu ma supăr dacă îmi scrieţi o listă.
Vă mulţumesc mult!
ZZ Top.

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,891
  • Înscris: 18.09.2008
HI-Q - Gașca mea

O-ZONE - Dragostea din tei

DANSUL PINGUINULUI

BRASOVEANCA

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 07.11.2006

 Denly, on 27 aprilie 2015 - 12:43, said:

Am nevoie de ajutorul vostru! În vară va trebui să pun muzică la bachetul unei clase de a VIII-a.
Vă rog să îmi spuneţi fiecare măcar o melodie care s-ar potrivi la un asemenea eveniment sau care vă place vouă mult şi merge la un party.
Poate să fie populară, manele, pop, house, dar în general muzica de petrecere şi să fie decentă ţinând cont că o să fie şi profesori.
Doresc cât mai multe idei de melodii, nu ma supăr dacă îmi scrieţi o listă.
Vă mulţumesc mult!

Eu ti-as recomanda trupa Temptations,apoi Barry White,ceva Al Martino,Tom Jones,Donna Summer,etc.Dar din pacate nu mai sunt in clasa a VIII-a
Intr-o alta ordine de idei,daca tu esti cel care se ocupa cu muzica,tu trebuie sa stii cel mai bine ce se preteaza la nivelul unor copii de 13-14 ani cu profesorii aferenti.Iar daca si tu esti de aceeasi varsta,problema este ca si rezolvata.
Eu cred ca degeaba intrebi pe un forum de "adulti" seriosi si impartiali,cum este SP, ce fel de muzica place grupei de varsta 10-14 ani.
In principiu,gusturile despre muzica nu se discuta.Tu, ca DJ,trebuie sa pui muzica in asa fel incat lumea sa danseze si sa se simta bine.Cand vine vorba despre dedicatii,zici ca ai pierdut CD-ul respectiv.

#7
Thorin_fiul_lui_Thrain

Thorin_fiul_lui_Thrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.04.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D9Cw8qmZVdc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 17.04.2006
Uite mixuri bune aici: https://www.youtube....eChannel/videos

PS: ma asteptam sa vad pana acum de 2-3 ori melodii ca alea straine "m**a" si aia cu "p**a"

#9
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Pai incepi cu ceva usor, ca pe urma vin ei si iti spun ce sa bagi...

#10
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005

 Denly, on 27 aprilie 2015 - 12:43, said:

Am nevoie de ajutorul vostru! În vară va trebui să pun muzică la bachetul unei clase de a VIII-a.
Vă rog să îmi spuneţi fiecare măcar o melodie care s-ar potrivi la un asemenea eveniment sau care vă place vouă mult şi merge la un party.
Poate să fie populară, manele, pop, house, dar în general muzica de petrecere şi să fie decentă ţinând cont că o să fie şi profesori.
Doresc cât mai multe idei de melodii, nu ma supăr dacă îmi scrieţi o listă.
Vă mulţumesc mult!
profesorii sunt pudici?

#11
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,294
  • Înscris: 24.05.2010
Tin minte ca am avut si BUG Mafia la banchet in clasa a 8-a... pe vremea aia erau in voga tare de tot

#12
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Dar ce? ii propui sa puna 2 live crew - fuck martinez?

 MarianG, on 27 aprilie 2015 - 14:37, said:

profesorii sunt pudici?


#13
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Eu nu prea le am cu manelele si altele.
Dar iti propun cateva trupe si hituri, mai evergreen, asa...
Cred ca merg la banchete, unele sunt mai vechi, dar, hell, se stie - muzica buna s-a facut pana prin anii '90, nu ?
Io' le-am mai auzit pe la chefuri si merg la copii de 15 ani. Doar odata termini a opta, nu ?



Guns'n Roses - ( November Rain, Don't Cry, Knockin on Heaven's Door )
Bon Jovi - ( Bed of Roses, Always, It's my life, In these arms, Livin' on a Prayer )
Smokie - Lay back in the arms of someone
ZZ Top, dupa cum spunea @Babalaul...barbosi suparati, dar misto !
ceva Roxette - ( It must have been love, Spending my time, It must have been love )
Eurythmics - ( When tomorrow comes, The miracle of love, etc. )
James Brown ( I feel good ), Shania Twain, Vonda Shephard - ( Hooked on a feeling ), eventual Rolling Stones ( Angie ), Elton Jones ( Nikita, Sacrifice ), Phil Collins ( Do you remember ), James Brown, etc...

( L.E. - a, da! -  si Barry White - dupa cum zice @adisz ! )

Vezi, mai sapa si tu pe net. Merge in principiu pop si rock usor. Daca-mi mai amintesc, iti mai scriu.

Pentru consiliere manele si populara, poate te ajuta alti colegi.
Posted Image

(L.E. No. 2 - Daca crezi ca merge, baga si un Pink Floyd, cu " Another Brick in the Wall ", stii tu, ala cu ...Teachers, leave those kids alone !... )

Avand in vedere ca termina scoala primara, suna bine o piesa mai protestatara, asa, anti-profesori...

Posted Image

Edited by sylvius, 27 April 2015 - 15:05.


#14
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VJLU9IKsW2Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 18.12.2007
El Meneaito neaparat. Pe asta danseaza toata lumea garantat!

#16
Denly

Denly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.08.2014

 adisz, on 27 aprilie 2015 - 13:29, said:


Eu ti-as recomanda trupa Temptations,apoi Barry White,ceva Al Martino,Tom Jones,Donna Summer,etc.Dar din pacate nu mai sunt in clasa a VIII-a
Intr-o alta ordine de idei,daca tu esti cel care se ocupa cu muzica,tu trebuie sa stii cel mai bine ce se preteaza la nivelul unor copii de 13-14 ani cu profesorii aferenti.Iar daca si tu esti de aceeasi varsta,problema este ca si rezolvata.
Eu cred ca degeaba intrebi pe un forum de "adulti" seriosi si impartiali,cum este SP, ce fel de muzica place grupei de varsta 10-14 ani.
In principiu,gusturile despre muzica nu se discuta.Tu, ca DJ,trebuie sa pui muzica in asa fel incat lumea sa danseze si sa se simta bine.Cand vine vorba despre dedicatii,zici ca ai pierdut CD-ul respectiv.
Am crezut ca sunt si persoane care au mai trecut prin asa ceva si m-ar fi putut ajuta cu cateva sfaturi, oricum si eu caut nu doar astept mura in gura. :D

 MarianG, on 27 aprilie 2015 - 14:37, said:

profesorii sunt pudici?
Probabil...

 sylvius, on 27 aprilie 2015 - 14:56, said:

Eu nu prea le am cu manelele si altele.
Dar iti propun cateva trupe si hituri, mai evergreen, asa...
Cred ca merg la banchete, unele sunt mai vechi, dar, hell, se stie - muzica buna s-a facut pana prin anii '90, nu ?
Io' le-am mai auzit pe la chefuri si merg la copii de 15 ani. Doar odata termini a opta, nu ?



Guns'n Roses - ( November Rain, Don't Cry, Knockin on Heaven's Door )
Bon Jovi - ( Bed of Roses, Always, It's my life, In these arms, Livin' on a Prayer )
Smokie - Lay back in the arms of someone
ZZ Top, dupa cum spunea @Babalaul...barbosi suparati, dar misto !
ceva Roxette - ( It must have been love, Spending my time, It must have been love )
Eurythmics - ( When tomorrow comes, The miracle of love, etc. )
James Brown ( I feel good ), Shania Twain, Vonda Shephard - ( Hooked on a feeling ), eventual Rolling Stones ( Angie ), Elton Jones ( Nikita, Sacrifice ), Phil Collins ( Do you remember ), James Brown, etc...

( L.E. - a, da! -  si Barry White - dupa cum zice @adisz ! )

Vezi, mai sapa si tu pe net. Merge in principiu pop si rock usor. Daca-mi mai amintesc, iti mai scriu.

Pentru consiliere manele si populara, poate te ajuta alti colegi.
Posted Image

(L.E. No. 2 - Daca crezi ca merge, baga si un Pink Floyd, cu " Another Brick in the Wall ", stii tu, ala cu ...Teachers, leave those kids alone !... )

Avand in vedere ca termina scoala primara, suna bine o piesa mai protestatara, asa, anti-profesori...

Posted Image
Da, Pink Floyd merge bine ;)

 MooF2010, on 27 aprilie 2015 - 14:49, said:

Tin minte ca am avut si BUG Mafia la banchet in clasa a 8-a... pe vremea aia erau in voga tare de tot
Merge si acum BUG Mafia, dar ceva cenzurat.

#17
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005
Banchetul este al vostru sau al profesorilor?
Serios, inteleg sa fie decenta, insa nu accept ca prezenta profesorilor sa fie un motiv.
insa daca tot vrei sa fie ceva

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/04854XqcfCY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9SXWX6qg0y4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 07.11.2006

 MarianG, on 27 aprilie 2015 - 16:11, said:

Banchetul este al vostru sau al profesorilor?
Serios, inteleg sa fie decenta, insa nu accept ca prezenta profesorilor sa fie un motiv.


Este vorba totusi de niste omuleti de 14 ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate