Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Socializare intr-o oras nou - Viata intr-un oras nou

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
scriitor

scriitor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
Nici nu stiu daca am nimerit aria buna sau titlul potrivit, vreau sa va intreb si sa imi dati si mie vreun sfat, ce sa fac intr-un oras nou, socializare, sa treaca timpul liber cat mai placut.

Cum ziceam mai sus, ma aflu intr-un oras nou, nu cunosc asa de multe persoane, vreau sa petrec si eu timpul liber intr-un mod cat mai placut.
Momentan am descoperit/redescoperit urmatoarele:
1 - Plimbat prin parc.
2 - Terasele si barurile.
3 - Urmeaza astazi sa caut ce teatru/cinema au, sa verific preturile si sa observ poate este si asta o metoda placuta de a socializa sau macar a pierde timpul.

#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 28.09.2009
Ai putea incepe sa te imprietenesti cu vecinii, de acolo merge treaba usor sa cunosti alte persoane.

#3
GHEGHE1

GHEGHE1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.06.2012
Faci politica interna si externa, ceva gratare(fripturi), lauzi animalele de companie chiar daca nu iti plac(vecinii) ... etc;)

#4
Thorin_fiul_lui_Thrain

Thorin_fiul_lui_Thrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.04.2015
esti in țară sau afară ?

#5
scriitor

scriitor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
Cei de pe langa mine nu se afla chiar in categoria mea de varsta, avem cateva in comun, dar sa zicem ca avem un 20-30 de ani diferenta, deci mai mult de un "salut, meteo"...

O sa iau in considerare sfatul cu gratarul, dar cei pe care ii cunosc, adica sa pot face o invitatie, au o varsta mai inaintata.
M-am gandit sincer sa imi iau un caine, doar ca m-am gandit la perioada in care sta singur si altele.

Sunt in Romania.

Edited by scriitor, 27 April 2015 - 09:03.


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 18.12.2007
Te-ai mutat in oras pentru job, studii...?
Poti incepe sa socializezi cu colegii, oricum va vedeti destul de mult :)

#7
EdmondDantes

EdmondDantes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 18.06.2007
Daca este un oras mare poti incerca sa gasesti un club/forum dedicat diverselor pasiuni: sporturi , auto etc. Toate organizeaza intalniri ale membrilor, acolo iti poti face prieteni.

#8
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
Faci un scandal sa te ia politia si te stiu toti vecinii. pe urma le spui ca a fost o greseala.

Edited by babalaul, 27 April 2015 - 09:15.


#9
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,609
  • Înscris: 01.10.2002
Iti iei o bicicleta, incepi sa faci niste ture dupa-masa sau in weekend, si gasesti o organizatie de ciclisti. Fiecare oras mai mare are cel putin unul, ii gasesti pe Facebook. De obicei organizeaza si ture comune. Faci sport si intalnesti persoane interesante. Intr-un asemenea grup sunt persoane de la 15 la peste 60 de ani, vei gasi persoane apropiate de varsta ta.

#10
GHEGHE1

GHEGHE1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.06.2012

View Postscriitor, on 27 aprilie 2015 - 09:02, said:


O sa iau in considerare sfatul cu gratarul, [...]

Sunt in Romania.

Romania este mare, o locatie se poate, ;)

#11
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View PostWotan, on 27 aprilie 2015 - 09:25, said:

Iti iei o bicicleta, incepi sa faci niste ture dupa-masa sau in weekend, si gasesti o organizatie de ciclisti. Fiecare oras mai mare are cel putin unul, ii gasesti pe Facebook. De obicei organizeaza si ture comune. Faci sport si intalnesti persoane interesante. Intr-un asemenea grup sunt persoane de la 15 la peste 60 de ani, vei gasi persoane apropiate de varsta ta.
Pe vremuri la frizerie aflai toate barfele orasului.
Deci cauta un stilist in acel oras.

Edited by babalaul, 27 April 2015 - 09:42.


#12
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
[ http://danscartoons.com/wp-content/uploads/2014/01/Robot-Robotics-Cartoon-03.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
scriitor

scriitor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.04.2015
M-am gandit si la bicicleta, doar ca nu prea ma atrage, adica fiecare om cu pasiunea lui, pe mine nu prea ma atrage, nu cred ca am mai mers pe bicicleta de vreo 20-25 de ani, dar am observat gandul asta langa cel cu "caine", adica merge sa te plimbi linistit prin parc cu cainele sau bicicleta, nu o sa se uite careva ciudat la tine, respectiv vreun coleg sau vecin.

Momentan urmareac traseul autobuzelor din zona, poate au ceva ce duce mai spre padure, aer curat.
Iara caut diferite cluburi de prin oras, la nevoie bag si ceva sah, cu toate ca nici sah nu am mai jucat de vreo 15-20 de ani, dar macar imi place si poate cine stie cum am noroc sa dau de vreun club.

Edited by scriitor, 27 April 2015 - 11:05.


#14
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ia-ti un caine. Oamenii te vor dezamagi. :lol:

#15
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Baga-te la un curs de dans ( salsa, streetdance, etc ) si o sa gasesti ceva...Posted Image
O alta varianta este sa te duci la biblioteca...
Merge si un bazin de inot sau sala de forta/fitness...
Mall-uri ai prin zona ?

#16
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Saluta-i si tu cand ii vezi pe strada!

#17
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 07.11.2006

View Postscriitor, on 27 aprilie 2015 - 08:18, said:



Cum ziceam mai sus, ma aflu intr-un oras nou, nu cunosc asa de multe persoane, vreau sa petrec si eu timpul liber intr-un mod cat mai placut.


Pai orasul este nou,sau tu esti nou in orasul respectiv?
Daca orasul este nou,stai bland,pentru ca aceleasi probleme existentiale le au toti locuitorii.
Daca tu esti nou in oras,se presupune ca vii dintr-un loc unde aveai experienta,adica erai vechi.
Ei ai ghicit!!!Nu trebuie sa faci nimic altceva decat ceea ce ai facut in vechiul oras.

#18
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Postadisz, on 27 aprilie 2015 - 11:55, said:

Nu trebuie sa faci nimic altceva decat ceea ce ai facut in vechiul oras.
Unde și el era vechi. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate