Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

"You have one unread announcement"

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014
Ziua buna. Am si eu o problema. De cateva zile incoace, imi apare incontinuu o notificare in coltul din stanga sus al ecranului (nu mereu). Ma trezesc ca intru pe facebook, sau deschid photoshop-ul, si hop cu notificarea "You have one unread announcement". Dau pe ea, nimic, e ca si cum as da click pe ce e in spatele ei... Apare la fel si in browsere, imi acopera primul tab din chrome. Singurul loc in care nu isi face simtita prezenta e cand joc in Fullscreen, in rest, mai mereu.
Initial am crezut ca e de la Steam, ceva, dar m-am inselat... Nu reusesc sa ii dau de cap. Ceva ajutor?
Multumesc anticipat!

Attached Files


Edited by GlontzZz, 26 April 2015 - 20:02.


#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Virus? Da-i un scan cu AntiMalware.

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Vezi in PC Settings > Search and Apps > Notifications ce aplicatii afiseaza notificari, apoi pune pe OFF tot ceea ce nu ai nevoie sa afiseze notificari! Probabil ca una dintre aceste aplicatii este vinovata.

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Vrajeala, ala e windows 8 de pe torente ! si are Outlook.com activat pentru a se putea autoactiva crack-ul de validare al windowsului.
D-aia îi apare notificarea aceea Posted Image


p.s.:
in cazu' in care ma insel, desi nu cred, sa citeasca rezolvarea problemei aici==>http://windows8searc...nread-3259.html  Posted Image

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ceva de genul acesta patisem eu pe tableta cu Windows 8 (din cauza rezolutiei sau a setarilor DPI am presupus eu ori a driverului video). Notificarile de la o aplicatie moderna (nu mai tin minte care era - un Notepad replacement sau ceva gen sticky notes) in loc sa imi apara normal imi apareau sub forma unor texte de genul acela (ca niste etichete de la aplicatiile clasice) in zone ciudate de pe ecran si nu mai dispareau de acolo cu niciun chip. Daca minimizam fereastra peste care aparea textul respectiv, acesta ramanea pe Desktop. Nu se putea face click pe el. Refreshul la Desktop nici el nu rezolva nimic. Trebuia sa inchid Desktopul si sa il redeschid ca sa dispara acel text de la notificare.

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

Quote

Bug with notepad replacement or sticky notes in windows 8
De asta microsoft au lansat 8.1 Posted Image

#7
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View Post_-_, on 26 aprilie 2015 - 21:38, said:

Vezi in PC Settings > Search and Apps > Notifications ce aplicatii afiseaza notificari, apoi pune pe OFF tot ceea ce nu ai nevoie sa afiseze notificari! Probabil ca una dintre aceste aplicatii este vinovata.
Mersi, am reusit sa rezolv. Am dezactivat "Money, Weather, Games" de la Windows, pe care oricum nu le foloseam, iar acum e totul ok. Multumesc!

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu cu aplicatia Weather nu am avut probleme. Problematice sunt cele free descarcate din Store care nu doar ca sunt prost facute, dar mai si afiseaza reclame. Daca le permiti din neatentie sa ruleze in background si sa afiseze notificari, atunci te poti trezi cu astfel de surprize. Permisiunile aplicatiilor le poti modifica din Settings la nivelul fiecarei aplicatii sau din PC Settings.
In orice caz, daca vei descoperi ca problema a reaparut, atunci nu strica sa vezi si ce aplicatii Desktop ruleaza in fundal. De asemenea sa faci o scanare AntiMalware riguroasa...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate