Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

acte vanzare masina fara transcriere

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
freestyler23

freestyler23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.04.2008
Buna ziua tuturor,am un Opel vectra a de vanzare de ceva vreme,l-am pus pe internet pentru piese iar lumea ma intreaba daca am toate actele,toate bune si frumoase, as da-o si cu acte dar nu vreau dupa aceea sa platesc ca un idiot impozitu dupa altu sau sa primesc amenzi prin posta,am uitat sa mentionez ca masina este trecuta pe mine iar noi proprietari nu vor sa transcrie masina pe ei datorita taxei de poluare prea mare, intrebarea mea ar fi : ce acte sa ii las omului...sau ajunge daca merg si o scot de la finante si un act de vanzare cumparare la acei tipi care se ocupa cu transcrieri de masini si apoi dupa aia sa nu mai am nici o treaba cu accea masina,sa nu ma caute politia acasa sau pentru amenzi pentru ca nu vreau sa ma bag in bucluc mai mare tinand cont ca masina o dau pentru bani marunti.

#2
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
REmat .
~200 ron
Probabil si un voucher " rabla " , doar asa nu vei avea probleme cu amenzile pe numele tau .
Incearca si un contract de comodat .

#3
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Numero uno.
Gramatica are vreo semnificatie pt.tine?
Numero dos.
Daca nu vrei probleme viitoare, nu vinde cazanul decat cu respectarea legislatiei in vigoare!

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
stii cum se zice... no pain? no gain!
vrei ceva bănuţi? trebuie sa accepti anumite riscuri... altfel... insisti pe varianta cu dezmembratul
sau varianta expusa de colegul  tiopedi
REMATUL cu vaucer nu-ti da nimic... poate vreo 20-30lei

scrii pe talon instrainat catre:....  faci contract VC... o scoti de la fisc, ...
riscurile sunt minime
poti primi cel mult amenzi de rovinieta care nici nu sunt valabile!!!... oricum le lamuresti repede
si mai poti primi amenzi de radar camere fixe... care nu-ti vine PVul direct ci te intreaba cine a condus masina in data cutare pe ruta cutare... la care poti raspunde frumos ca nu tu Posted Image
asta e! acum cum iti convine si tie... daca banii sunt prea marunti si nu merita riscul infim...

Edited by Nero-d, 26 April 2015 - 15:49.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003

View Postfreestyler23, on 26 aprilie 2015 - 15:22, said:

Buna ziua tuturor,am un Opel vectra a de vanzare de ceva vreme,l-am pus pe internet pentru piese iar lumea ma intreaba daca am toate actele,toate bune si frumoase, as da-o si cu acte dar nu vreau dupa aceea sa platesc ca un idiot impozitu dupa altu sau sa primesc amenzi prin posta,am uitat sa mentionez ca masina este trecuta pe mine iar noi proprietari nu vor sa transcrie masina pe ei datorita taxei de poluare prea mare, intrebarea mea ar fi : ce acte sa ii las omului...sau ajunge daca merg si o scot de la finante si un act de vanzare cumparare la acei tipi care se ocupa cu transcrieri de masini si apoi dupa aia sa nu mai am nici o treaba cu accea masina,sa nu ma caute politia acasa sau pentru amenzi pentru ca nu vreau sa ma bag in bucluc mai mare tinand cont ca masina o dau pentru bani marunti.
In general cand vinzi o masina mergi cu cumparatorul si faceti actele, nu dai aluia si bye bye...

Edited by andreic, 26 April 2015 - 16:23.


#6
freestyler23

freestyler23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.04.2008

View Postandreic, on 26 aprilie 2015 - 15:41, said:

In general cand vinzi o masina mergu cu cumparatoirul si faceti actele, nu dai aluia si bye bye...
okey mersii de raspuns

#7
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
Mergi cu ea la Remat si apoi fa un gratar in amintirea ei si o sa dormi linistit.daca o folosesc la furaciuni masina?drumuri la Politie,declaratii...etc.Deci bere,mici si un somn linistit.

#8
genius07

genius07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 06.03.2007
Ce acte sunt necesare pentru vanzarea unei masini inmatriculate cu taxa de poluare platita si nerecuperata?

#9
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
Genius, vezi primul topic din această arie. E cel care e Pinned tocmai pentru ca apar frecvent întrebări.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate