Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

PC cu win 7 merge "agatzat pe youtube sau alt video online

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
duzzy59

duzzy59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.05.2006
am un pc cu procesor singel core intel 3.0 GHz, placa de baza P5QL Pro si 3.0 GB ram . Placa video ATI Radeon 4670 HD.
De ceva timp pe youtube sau alte site video online merge FFFF agatzat , nu mjerita urmarit. Am reinstalat si dupa ce am pus toate driverele atat ptr placa de baza cat si ptr placa video tot asa merge. Am instalat Internet Explorer 11 . cu asta mai merge cumva dar numai la rezolutie f.mica

Ce as putea face?

Unde e problema?

Pana acum vreo 5-6 luni nu aveam aceasta problema

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ce procesor ai mai exact?


Cauze pot fi multe..

Edited by jegmihai, 26 April 2015 - 10:44.


#3
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010
hdd-ul cati ani are?

Edited by iordash91, 26 April 2015 - 10:56.


#4
ionitagionut7

ionitagionut7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 31.05.2014
Cauzele pot fi multe..... de la drivere,procesor  se poate sa fie si de la win7(care in ultima vreme am observat ca manaca foarte multe resurse ) ,driverul de la placa de baza sau de la placa grafica !!!! Ai putea sa incerci windows 8.1 sa vezi daca are aceleasi anomalii !!!

#5
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
Sau viteză prea mică a legăturii la Internet.

#6
ionitagionut7

ionitagionut7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 31.05.2014

View Postmihaicozac, on 26 aprilie 2015 - 11:03, said:

Sau viteză prea mică a legăturii la Internet.

Se poate si asta ....dar de regula apare buferingul cand e viteza prea mica la internet !

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View Postduzzy59, on 26 aprilie 2015 - 10:36, said:

am un pc cu procesor singel core intel 3.0 GHz,

Asta spune tot. Din păcate flash-ul din ziua de azi cere minim dual core pentru a rula fluent plus o placă video mai decentă pe care eu zic că o ai. Se pare că placa ta suportă dual core, chiar și quad, ai putea să cauți unul mai ieftin. http://www.cpu-upgra...S/P5QL_PRO.html

Edited by gerbil, 26 April 2015 - 12:19.


#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postduzzy59, on 26 aprilie 2015 - 10:36, said:

am un pc cu procesor singel core intel 3.0 GHz, placa de baza P5QL Pro si 3.0 GB ram . Placa video ATI Radeon 4670 HD.
De ceva timp pe youtube sau alte site video online merge FFFF agatzat , nu mjerita urmarit. Am reinstalat si dupa ce am pus toate driverele atat ptr placa de baza cat si ptr placa video tot asa merge. Am instalat Internet Explorer 11 . cu asta mai merge cumva dar numai la rezolutie f.mica
Ce as putea face?
Unde e problema?
Pana acum vreo 5-6 luni nu aveam aceasta problema
Cine iti strica imaginea video ?  Companiile au luat-o razna si fac versiuni de software care manca din ce in ce mai multe resurse,cica ploua cu bani in curtile oamenilor si isi schimba PC-urile anunal sau chiar lunar. Cine iti str.ica imaginea video ? Raspunsul: versiunile mai noi Adobe Flash Player (daca foolosesti Html 5 la asta "contribuie " Google) apoi Firefox etc.
C

#9
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015

View Poststlk, on 26 aprilie 2015 - 13:04, said:

Cine iti strica imaginea video ?  Companiile au luat-o razna si fac versiuni de software care manca din ce in ce mai multe resurse,cica ploua cu bani in curtile oamenilor si isi schimba PC-urile anunal sau chiar lunar. Cine iti str.ica imaginea video ? Raspunsul: versiunile mai noi Adobe Flash Player (daca foolosesti Html 5 la asta "contribuie " Google) apoi Firefox etc.
C

Eh, ai cam dat-o in bara cu litere scapate pe ici, pe colo.

Incearca sa folosesti alt sistem de operare, ajuta foarte mult.

Pe un Xubuntu, sistemul ala va zbura, si va merge mult mai ok si pe Youtube.

#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostDemon000, on 26 aprilie 2015 - 13:32, said:

Eh, ai cam dat-o in bara cu litere scapate pe ici, pe colo.
Incearca sa folosesti alt sistem de operare, ajuta foarte mult.
Pe un Xubuntu, sistemul ala va zbura, si va merge mult mai ok si pe Youtube.
Scuze ! Posted Image am vrut sa scriu mai mult si de asemenea la sfarsit aveam de gand sa corectez unde era nevoie. Am apucat sa scriu cateva randuri apoi am apasat "Publica " din greseala dupa care am avut alta treaba (am plecat de la PC) si a ramas comentariul necompletat si necorectat. Oricum mi-am cam pierdut ideile, imi aduc aminte ca am vrut sa spun sa nu mai foloseasca Flash Player sau Html5  pe site-urile de video_sharing ci sa foloseasca userscript_uri +VLC (plugin) pe Firefox.
P.S. "anunal" =anual, "Cine iti str.ica imaginea video" ,etc

Edited by stlk, 26 April 2015 - 14:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate