Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Putin ajutor cu partea de php

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
NexusS3

NexusS3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.07.2012
Salutare , am facut un site (magazin online ) in html5 si acuma trebuie sa fac partea de back-end pentru el . Am nevoie sa ii fac un cpanel de unde sa pot administra preturile , ofertele , produsele , comenzile (ce este pe magazin ) . La partea de front-end m'am descurcat dar la php si mysqel sunt in copac . Magazinul trebuie sa ruleze local . Stiti ceva tutoriale pentru asa ceva care sa inceapa de la 0 , cu instalare wamp si toate cele?

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostNexusS3, on 25 aprilie 2015 - 12:16, said:

Salutare , am facut un site (magazin online ) in html5 si acuma trebuie sa fac partea de back-end pentru el . Am nevoie sa ii fac un cpanel de unde sa pot administra preturile , ofertele , produsele , comenzile (ce este pe magazin ) . La partea de front-end m'am descurcat dar la php si mysqel sunt in copac . Magazinul trebuie sa ruleze local . Stiti ceva tutoriale pentru asa ceva care sa inceapa de la 0 , cu instalare wamp si toate cele?
Tintesti sus, tinere. Sper ca esti tanar si ai timp de studiu. Html5-ul ala al tau e apa de ploaie, html se invata in 1-3 saptamani.

Stai pe tusa 1-2 ani (5-8 ore zilnic), invata programare, apoi revino la ideea cu magazinul.

Ultimul lucru pe care vrei sa-l faci este un magazin online plin de gauri de securitate si greu de extins si mentenat.

Cunostintele astea le dobandesti doar invatand cum sa programezi si invatand arhitectura de software si notiuni de securitate si retelistica.

Din carti, nu din tutoriale.

Da, in caz ca te intrebi: daca ar fi usor, am fi toti destepti.

Spor la pus burta pe carte!

Edited by OriginalCopy, 25 April 2015 - 14:21.


#3
NexusS3

NexusS3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.07.2012

View PostOriginalCopy, on 25 aprilie 2015 - 14:09, said:

Tintesti sus, tinere. Sper ca esti tanar si ai timp de studiu. Html5-ul ala al tau e apa de ploaie, html se invata in 1-3 saptamani.

Stai pe tusa 1-2 ani (5-8 ore zilnic), invata programare, apoi revino la ideea cu magazinul.

Ultimul lucru pe care vrei sa-l faci este un magazin online plin de gauri de securitate si greu de extins si mentenat.

Cunostintele astea le dobandesti doar invatand cum sa programezi si invatand arhitectura de software si notiuni de securitate si retelistica.

Din carti, nu din tutoriale.

Da, in caz ca te intrebi: daca ar fi usor, am fi toti destepti.

Spor la pus burta pe carte!

Mersi pentru reply dar nu ma ajuta cu nimica ce ai spus tu . Stiu si eu ca trebuie invatat asta dar nu am timp acuma de aceea am postat aici . Am postat pentru a primi ceva ajutor nu pentru ca userii sa imi tina aici morala . Dupa cum am spus site'ul nu va fi online este doar un proiect asa ca nu trebuie sa fie perfect , ce am eu nevoie sa fac mai mult ca sigur tine de baza de date .

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,806
  • Înscris: 07.08.2008
Nu am nimic cu tine, dar cand ai inceput sa lucrezi nu te-ai gandit si la aspectul asta? Cum la html te pricepi, nu te-ai gandit ca prima data e bine sa incepi sa iti faci un plan si sa incepi cu ce e mai greu? Adica baza unui magazin sau orice ar fi el... Prima data ar trebui sa iti faci structura bazei de date pe care lucrezi in paralel cu schema pe care sa o aiba magazinul(atat pentru front end cat si back end) si sa te pui sa iti faci "scheletul" paginilor. Pui dupa aia codul in php pentru fiecare sectiune impreuna cu ceva html, iar cand e totul ok la partea de functionalitate mai poti finisa la partea de grafica. Cam asta inseamna sa faci un proiect de la zero.

Ia niste carti de PHP si MySQL si spor la citit!

Edited by tigerheart, 25 April 2015 - 15:22.


#5
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013

View PostNexusS3, on 25 aprilie 2015 - 14:45, said:


Mersi pentru reply dar nu ma ajuta cu nimica ce ai spus tu . Stiu si eu ca trebuie invatat asta dar nu am timp acuma de aceea am postat aici . Am postat pentru a primi ceva ajutor nu pentru ca userii sa imi tina aici morala . Dupa cum am spus site'ul nu va fi online este doar un proiect asa ca nu trebuie sa fie perfect , ce am eu nevoie sa fac mai mult ca sigur tine de baza de date .

Userii nu-ti tin morala, ei te invata. Si daca nu va fi online de ce nu trebuie sa fie perfect? Daca nu va fi perfect inseamna ca ai invatat lucruri gresite.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate