Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Pareri firma Web Design amigio.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
truth_man

truth_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.04.2015
Buna seara, as dori sa stiu daca ati auzit de aceasta firma de web design si daca colaborarea cu ei a decurs normal ...... si bine-nteles daca ati fi dispusi sa-i recomandati mai departe

Am vazut cateva comentarii negative despre ei pe internet (care au disparut subit ulterior lucru care mi-a atras un pic atentia) dar nu ma pot baza prea mult pe ele si tocmai de aceea as avea nevoie de mai multe pareri.

A mai lucrat cineva cu ei, sunt ok?

#2
Omule

Omule

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 23.04.2015
Nu am lucrat cu ei dar am lucrat în domeniu. Văzând site-ul de prezentare al firmei îmi pare că sunt genul de oameni care iau un script de pe net și îl bagă pe site (nu-l construiesc ei singuri). De ce e important asta fiind firmă de web design? Pentru că aceasta arată faptul că sunt genul de oameni care aruncă chestii ca să meargă punând accent mai mult pe profit decât pe client. La astfel de oameni nu te poți aștepta la o calitate foarte mare și dacă sunt oameni pe care te poți baza depinde doar de norocul tău.

#3
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015
Am gasit din intamplare acest forum, nu prea obisnuiesc sa-l vizitez  insa am gasit acest subiect care mi-a atras un pic atentia intrucat am avut de-a face cu aceasta firma din punctul meu de vedere cam neserioasa. Am avut neplacerea sa lucrez cu ei si nu-i recomand sub nici o forma. Sunt foarte greu de prins la telefon (raspund greu, asta dupa ce s-a incheiat contractul de colaborare) se misca foarte, foarte greu (sub pretextul comenzilor foarte multe, nu-si respecta termenele de executie) discuta foarte putin (intr-un domeniu in care in mod normal trebuiesc stabilite cat mai multe detalii) ....... sunt total neprofesionisti!

Nu recomand sub nici o forma sa aveti de-a face cu ei! :(

Edited by ionitam, 28 April 2015 - 16:09.


#4
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015
http://cuvinte-pt-si...asa-nu-amigioro

#5
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Amigio exclusiv, confirm si eu ca nu fac treaba buna. Numai probleme au facut. Daca vreți detalii, ma întrebați pe privat. Nu recomand.


View Postionitam, on 28 aprilie 2015 - 16:06, said:

Am gasit din intamplare acest forum, nu prea obisnuiesc sa-l vizitez  insa am gasit acest subiect care mi-a atras un pic atentia intrucat am avut de-a face cu aceasta firma din punctul meu de vedere cam neserioasa. Am avut neplacerea sa lucrez cu ei si nu-i recomand sub nici o forma. Sunt foarte greu de prins la telefon (raspund greu, asta dupa ce s-a incheiat contractul de colaborare) se misca foarte, foarte greu (sub pretextul comenzilor foarte multe, nu-si respecta termenele de executie) discuta foarte putin (intr-un domeniu in care in mod normal trebuiesc stabilite cat mai multe detalii) ....... sunt total neprofesionisti!

Nu recomand sub nici o forma sa aveti de-a face cu ei! :(


Exact asa am pătimit ai eu, a durat un site simplu doua luni de zile si acum nu este funcțional.

#6
ionitam

ionitam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 28.04.2015
Normal ar fi trebuit inchisa firma asta pentru a nu mai crea probleme .......

Ar trebui facute niste plangeri pe la protectia consumatorului ...... sau chiar dati in judecata si pusi sa plateasca despagubiri

View PostX-plane, on 26 iulie 2015 - 14:01, said:

Exact asa am pătimit ai eu, a durat un site simplu doua luni de zile si acum nu este funcțional.

Am avut un contract in care ei isi asumau raspunderea ca finalizeaza website-ul intr-o anumita perioada de timp si pana la urma am ajuns sa incerc sa termin eu treaba in locul lor.

Ciudat a fost atunci cand le-am cerut sa introduca in contract o clauza in care sa-si asume raspunderea ca nu or sa faca nimic cu datele clientilor de pe website. Nu au vrut sa faca asta sub nici o forma ceea ce mi s-a parut cam ciudat in schimb am primit doar asigurari verbale si cam atat

sunt ciudati rau de tot ....... nu-i recomand sub nici o forma. acum am vazut ca de fapt ei ar fi din prin moldova

Dupa o perioada de timp am constatat foarte multe neregului si am gasit chiar  poze si link-uri ce ramasesera pe serverul lor (de lucru) iar in momentul in care acesta a fost dezactivat website-ul meu a ramas in aer ramanand fara fisiere importante. Le-am trimits email-uri sa-i intreb daca lor li se pare normal modul in care procedeaza, nu am primit raspuns nici in ziua de azi si nici macar la telefon nu au mai vrut sa raspunda. Pana la urma ca sa pot sa-i contactez trebuia sa-i sun de pe alte nr de tel

Mi-au creat extrem de multe neplaceri ......

In final am apelat la o alta firma si am refacut website-ul de la 0 platind alti bani. Regret ca nu i-am dat in judecata conform contractului si sa le cer despagubiri .......

Evitati pe cat posibil serviciile acestei firme ......... o sa aveti numai probleme cu ei.

Edited by ionitam, 29 July 2015 - 06:17.


#7
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
cea mai de kkt firma fantoma de webdesign ,,,,,, nici eu nu recomand

de evitat Posted Image

Edited by hightech-sys, 04 October 2015 - 08:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate