Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Trimitere sms-uri "in masa"

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Salut,
Fiind implicat intr-un festival cu o importanta destul de mare, unde numarul de voluntari sare de 400 de oameni, caut o cale mai eficienta de informare a voluntarilor. Incercarea de comunicare prin email sau grup de facebook s-a dovedint a fi ineficace, in conditiile in care un mesaj dureaza cateva zile pana este receptat de toata lumea, si totusi nu avem garantia ca toti cei 100% il vor citi.
Metoda la care m-am gandit este prin sms-uri, avand numarul fiecaruia in parte alaturi de acordul acestora.
Acuma intrebarea este, cum se poate trimite un mesaj in mod automatizat la peste 400 de persoane?
Sa trimitem mesaje in transe de cate 20-30, presupune timp, si efort in plus.
Deci care credeti ca este cea mai usoara si eficienta solutie ?
Thanks in advice!

Edited by Jackz0rN, 20 April 2015 - 21:49.


#2
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Vorbește pe la partide... Ei știu cum se trimit SMS-uri „în masă”.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Whatsapp?

#4
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
1 bucata Huawei U1000s poate trimite sms-uri la 100 de persoane odata

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
O lista poate avea 250 destinatari
http://personalspace.orange.ro/tac.jsf
Dar eu, daca imi aduc bine aminte am trimis acum 2 ani de pe Android dintr-o aplicatie dedicata un SMS la intreaga lista de atunci. Erau peste 500.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Personal consider ca nu este cel mai bun loc pentru a discuta lucrul acesta
Dca intentiile nu-ti sunt murdare si ai si acceptul celor carora le vei trimite SMS-uri ia legatura cu operatorii de telefonie mobila.
De ce sa ii invatam si pe altii 1000 cum sa spameze?

#7
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Ma gandeam mai degraba la un adaptor SIM, insa as vrea sa stiu daca ati probat vreun model anume, sa stiu inainte sa arunc banii aiurea.
Attached File  Modem-USB-3G_4138_3.jpg   28.79K   14 downloads
Poate se trimite relativ usor si printr-un telefon mobil, insa necesita timp pana adaugi in jur de 500 de contacte, si e mai greu sa le gestionezi.
Insa pe calculator te mai poti ajuta si cu diverse script-uri, poti sa aplici diverse filtre cu usurinta, etc etc.

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Cauta un stick de net care are si aplicatie de trimis sms-uri. Parca Huawei avea ceva aplicatie pentru stick-urile lor.

#9
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,964
  • Înscris: 04.10.2007
Iei un telefon android si creezi un grup. Apoi instalezi aplicatia asta: https://play.google....id=com.jb.gosms si poti trimite la un sms la un grup intreg. Nu am incercat pe grupuri mai mari de 150 persoane daca functioneaza... eu am trimis la aprox 100-110 pers si mi-a mers de fiecare data

#10
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
Da, asta de la GO SMS merge. testat si de mine, dar pe un nr mic.
Atentie, sms-urile ti le trimite ... secvential, adica unul dupa altul, nu in acelasi timp catre toti

#11
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Android are o limita de 30 de mesaje trimise in 15 sau 30 de minute parca(sms_outgoing_check_max_count fiind setat la 30).. Cel putin asa era pe KitKat. Daca ai root se poate modifica asta.

Edited by tigerheart, 20 April 2015 - 22:38.


#12
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,964
  • Înscris: 04.10.2007

View Posttigerheart, on 20 aprilie 2015 - 22:37, said:

Android are o limita de 30 de mesaje trimise in 15 sau 30 de minute parca(sms_outgoing_check_max_count fiind setat la 30).. Cel putin asa era pe KitKat. Daca ai root se poate modifica asta.
Stiu ca S2-ul meu avea 20, asta e si motivul pentru care am folosit GO SMS. Vad ca si Note 3 are tot 20 limita de sms-uri trimise odata.

Edited by mirel3003, 20 April 2015 - 22:44.


#13
ClickPhone

ClickPhone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.10.2012
Salut,

poti folosi 2 variante de a trimite SMS folosind http://www.clickphone.ro:

1. din interfata web poti adauga max 99 numere si apoi apesi "send SMS" cu acelasi text
2. folosind API pentru SMS - poti trimite mesaje customizate pentru fiecare numar - presupune ceva cunostinte de programare

in ambele variante poti verifica daca destinatarul a primit mesajul (daca are tel inchis, in afara ariei, sau numar incorect)

Se pot trimite max 10 sms/sec

Succes

Edited by ClickPhone, 21 April 2015 - 21:39.


#14
brazvan14

brazvan14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.12.2008
Cel mai usor de utilizat este www.3sms.ro , unde si conditiile comerciale sunt ok.
Poti trimite mii de sms-uri rapid.
Simplu si cu interfata de management pentru liste de destinatari, text personalizat, etc.
Plus rapoarte confirmarea trimitere.

#15
spiri439

spiri439

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.08.2007
Salut,

Pentru cei care doresc sa trimita un numar mare de SMS-uri catre un numar mare de recipienti, va recomand robo-sms.com. Firma la care lucrez foloseste programul asta sa trimita smsuri in masa catre clienti (alerte,notificari,programari,urari de sarbatori etc) Se poate folosi si de catre persoanele fizice. Se pot trimite 12.000 smsuri de pe 3 telefoane in acelasi timp, ai o sectiune de chat, in cazul in care ai clienti care iti raspund la mesaje, poti sa iti programezi campanii sms. Noi folosim prin API pentru ca avem o baza de data de clienti destul de mare si trimite 1 sms la 3 secunde, ceea ce e destul de rapid. Bafta!

#16
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009
.

Edited by Darkman48, 14 January 2019 - 17:38.


#17
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005
Salutare dragilor!
Am si eu nevoie de o indrumare cine stie. Am un excel cu numere de telefon si fiecare telefon are o data unica. Eu doresc sa programez sa se trimita un sms cu un text predefinit la aniversarea anuala a datei respective in mod automat.
Ex: Ion Popescu/0722333444/12 martie/La multi ani pentru aniversarea evenimentului dvs. Exista vreun site/serviciu care ma poate ajuta cu ceea ce am nevoie? Contra-cost bineinteles. E vorba de vreo ~ 50 de sms/an. Nu doresc sa le trimit manual. Sunt abonat si la clickphone daca e posibil sa folosesc acel serviciu.

#18
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005
Revin. Atat smsadvert cat si clickphone imi poate oferi API pentru a face acest lucru, insa mi s-a mentionat ca am nevoie de un programator pentru automatizarea smsurilor in functie de data de trimitere dorita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate