Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Casti

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
4freedom

4freedom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 04.01.2015
Buna ziua, as fi interesat sa achizitionez o pereche de casti. Buget 50-80 lei (de preferat cat mai ieftine) over ear pentru a asculta muzica pop. Nu am preferinte de magazin dar prefer unul cu livrare gratuita in tara (sunt din Transilvania).

#2
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
La banii astia diferentele intre anumite modele si marci sunt foarte mici,deci orice vei cumpara tot prost se vor auzi.Scarpina-te si tu macar de 150-200 lei....aici este deja alta clasa,vei primi un sunet satisfacator.

#3
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
http://www.okazii.ro...-dre-a173793036

Sunt geniale. Tocmai le-am achizitionat, iar pretul mi se pare extraordinar.

Edited by Daian95, 20 April 2015 - 20:56.


#4
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Castile alea la 15 lei par a fi ceva fake. Mai ales la acel pret.
Acum serios, cum poti sa zici ca niste casti de 15 lei se aud bine? Poate "bine" pentru banii aia, dar nu chiar "bine". Sau sa nu fi ascultat niciodata in viata lui la ceva mai bun, sa observe diferenta.

Oricum, la 80lei poti lua orice. Este la noroc.
Eu luasem niste casti Panasonic (am zis ca firma are ceva experienta in industrie) la cca 100lei si se auzeau ca dracu. Le-am returnat a doua zi.
Asa, poti lua ceva mai ieftin, un Sony, de exemplu, si sa se auda ok, sau nu. Depinde de noroc si de ce-ti place tie.
Daca vrei niste casti chiar bune, atunci mai pune ceva bani (chiar triplu, cel putin)

#5
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
Castile replica Monster Beats Tour by Dr. Dre sunt compatibile cu toate device-urile cu mufa de 3.5 mm


Scrie clar.

#6
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View PostDaian95, on 20 aprilie 2015 - 20:56, said:

http://www.okazii.ro...-dre-a173793036

Sunt geniale. Tocmai le-am achizitionat, iar pretul mi se pare extraordinar.
alea sunt niste zgomote in urechi, nu casti, oricum colegul a spus ca vrea over ear, deci ce ai pus tu acolo nu se potriveste cu cerinta

#7
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Nu sunt replica, sunt originale de la Dr. Bre... ala de la ORL!

Decat clone de unica folosinta mai bine iei chinezariioriginale functionale.

#8
hyper506

hyper506

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.03.2015
Cum să fie original Dr. Dre cu 15 lei ați înnebunit sau glumiți aici? Și în plus ca să știți dacă vă veți duce cu gândul să achiziționați vreodată Beats by Dr Dre, ele au prețul de 4 ori mai mare față de performanța pe care o au! Pentru că au investit foarte mult în reclame dacă ați observat la multe videoclipuri la artiștii mari,sunt plătiți ca să le facă reclamă la produsele lor. Nu zic că nu sunt bune, dar prețul nu este tocmai corect pentru ce primești.

#9
mihai96alex

mihai96alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 17.06.2009

View PostDaian95, on 20 aprilie 2015 - 20:56, said:

http://www.okazii.ro...-dre-a173793036

Sunt geniale. Tocmai le-am achizitionat, iar pretul mi se pare extraordinar.
Băi, eu nu ştiu ce să zic, la 15 lei merită să le cumperi şi câteva zile cât te ţine să te lauzi la prieteni, just saying Posted Image
Asta dacă sunt funcţionale la momentul achiziţiei...
Edit: şi după ce se strică le stai cu ele în urechi, în public.

Edited by mihai96alex, 20 April 2015 - 21:53.


#10
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Posthyper506, on 20 aprilie 2015 - 21:49, said:

Cum să fie original Dr. Dre cu 15 lei ați înnebunit sau glumiți aici? Și în plus ca să știți dacă vă veți duce cu gândul să achiziționați vreodată Beats by Dr Dre, ele au prețul de 4 ori mai mare față de performanța pe care o au! Pentru că au investit foarte mult în reclame dacă ați observat la multe videoclipuri la artiștii mari,sunt plătiți ca să le facă reclamă la produsele lor. Nu zic că nu sunt bune, dar prețul nu este tocmai corect pentru ce primești.

Scrie si in anunt ca sunt fake, nu zice nimeni ca ar fi originale. Si se face masiv reclama, deoarece Dr.Dre produce foarte multa muzica in care apar artisti consacrati.

#11
mihai96alex

mihai96alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 17.06.2009

View PostDaian95, on 20 aprilie 2015 - 21:53, said:

Scrie si in anunt ca sunt fake, nu zice nimeni ca ar fi originale.

Quote

Descriere Casti Monster Beats Tour by Dr Dre
Pentru a avea parte de cea mai buna calitate a sunetului, de un bass profund, atunci aveti nevoie de aceste casti extraordinare care redau bogatia si puritatea sunetului din melodiile digitale actuale.
Mie nu mi se pare.

Edited by mihai96alex, 20 April 2015 - 21:56.


#12
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Si care ii logica?

#13
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Post4freedom, on 20 aprilie 2015 - 20:22, said:

Buna ziua, as fi interesat sa achizitionez o pereche de casti. Buget 50-80 lei (de preferat cat mai ieftine) over ear pentru a asculta muzica pop. Nu am preferinte de magazin dar prefer unul cu livrare gratuita in tara (sunt din Transilvania).
Philips SHP2000,SHP3000 . Este maximul acceptabil in pretul ala.

Edited by _-AppleS-_, 20 April 2015 - 22:06.


#14
mihai96alex

mihai96alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 17.06.2009

View PostLolopoco, on 20 aprilie 2015 - 21:56, said:

Si care ii logica?
Pentru toate perechile de căşti Beats la 15 lei, există Mastercard.

#15
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Beats oricum sunt de cacat si originalele, daca mai cumperi si fake-uri atunci chiar e naspa. Prin SUA am vazut ca e la moda sa umblii cu Beats-urile pe urechi, pe cap sau pe gat doar pe post de accesoriu, fara fir si fara sa asculti nimic la ele, asa doar pe post de zorzoane. Eu sunt uluit cum majoritatea vedetelor poarta toate mizerii de Beats pe cap, de parca sunt niste oi fara creier. Frate, sunt zeci de branduri de casti, cu diferite design-uri (ca sa nu fim toti la fl ca oile), care suna 5 ori mai bine si care costa de 5 ori mai putin.

[ https://i.imgur.com/akpoqmn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/hbf0917.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Pai acele vedete sunt platite sa se afiseze cu castile in public. Asa se influenteaza si publicul.

#17
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005
Am eu JVC XBS 300 si sunt multumit de ele. Au fost 70 lei la altex la reducere 40% si, recunosc, nu sunt ca cele de 500 lei dar... nici nu costa 500 lei😊. Au bass destul de profund, înalte si medii ok. Am si Philips, am si Panasonic dar nu se compara ( vorbesc de limita de 100-120 lei).

#18
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Ideea e următoarea: ai măcar vreo placă de sunet, un telefon cu amplificare ceva mai ok, un MP3 player ok sau ceva care să redea sunetul bine?
Pentru că poți să îți iei căști de 5000 lei că tot nu se vor auzi bine dacă le legi la vreo amărâtă de placă de sunet on-board.

Edited by Ally97, 21 April 2015 - 10:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate