Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Cardio, masa musculara, definire!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Kerone9001

Kerone9001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.04.2015
Salut, am 16 ani si sa vrea sa ma reapuc de sala, am mai fost la sala, dar din cauza programului de la liceu nu prea am mai avut timp si as dori sa va cer niste sfaturi. Sa incepem, deci, am slabit in jur de 15 kg vara trecuta, la sala am facut mai mult cardio, la aparate destul de haotic, nu aveam ziua si grupa, bagam la gramada, cate putin din fiecare, acum am 1.78 si cam 63-64 de kg, dupa ce am slabit si m-am lasat de sala, aveam multa grasime in zona pieptului, m-am apucat de flotari ca sa incerc sa ma mentin si sa scap de stratul acela neplacut, acum mai este putina grasime, dar este, pectoralii au crescut, anul trecut nu era deloc masa musculara, doar grasime, acum am masa musculara, dar si grasime, ce ar trebui sa lucrez la sala si cum? Ce dieta ar trebui sa adopt avand in vedere ca nu prea as vrea sa mai slabesc, decat daca este nevoie? Pe abdomen am un strat subtire de grasime dar se vede "six pack-ul" daca ma incordez, nu foarte definit, tocmai d-asta as vrea sa ma apuc si sa incep sa cresc cu totul. Cam ce m-as sfatui, este indicat sa iau ceva suplimente avand in vedere ca am doar 16 ani? Cum ar trebui sa lucrez la sala si ce dieta ar trebui sa urmez ca sa scap de acel strat neplacut de grasime de pe piept, abdomen? Astept sfaturi, multumesc.

Edited by Kerone9001, 20 April 2015 - 01:44.


#2
MariusH21

MariusH21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.04.2015
Cum adica ai grasime pe piept?? Ai grasime doar pe piept?? Explica putin mai bine. Oricum, lasand asta la o parte, tu ai nevoie doar de un program bine stabilit pentru masa, de 3 ori pe saptamana, asta stii tu mai bine cum ti-l faci, iar apoi, ca sa te si modelezi putin, adauga fitness in rest. Eu bagam fitness inainte si dupa fiecare sedinta de masa, dar eu nu am cautat sa cresc. Eu faceam doar de placere, dar oricum, s-a simtit o diferenta enorma.

#3
Kerone9001

Kerone9001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.04.2015
Da, grasime pe pectorali, adica, este masa musculara dar peste un strat nu foarte gros de grasime si cum am scris, am si pe abdomen dar subtire.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate