Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Recomandare subwoofer

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
pnlucian

pnlucian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.04.2015
Salut. Am nevoie sa un sfat in alegerea unui subwoofer pentru sistemul meu 2.1, conectat la un receiver denon.
Cum nu am bani de un subwoofer nou, m-am orientat spre piata SH si am gasit un Canton AS25 si un Magnat 300A, ambele in jurul sumei de 600 ron. Imi puteti spune care ar fi o alegere potrivita pentru o camera de 20mp? Boxele care vor functiona impreuna cu subwooferul sunt JBL ES20. Alte sugestii de subwoofere in acelasi buget sunt binevenite. Multumesc anticipat!

#2
mao112

mao112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 11.02.2014
Eu iti recomand unul de 6 mai exact asta e modelul Genius SW-S2.1 200.Il am acasa de 1 an,inca merge bine in filme se aude tare.Daca il fortez baraie boxele.Fara gluma.

Edited by mao112, 19 April 2015 - 18:11.


#3
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
pnlucian, la prima vedere, eu as zice Canton-ul, insa depinde si de starea in care se prezinta fiecare in parte. Neaparat sa asculti inainte de cumparare.

Apropo, poti gasi Canton-ul si mai ieftin, aici sau aici.
In afara de asta, daca zici ca ai boxe JBL, ma-ntreb daca nu cumva s-ar descurca si-un JBL Sub 175, care, desi face parte dintr-un sub-sat, totusi are un woofer de 21cm, care cu siguranta e mai mult decat satisfacator.
In alta ordine de idei, am mai gasit si-un Teufel Concept P la un pret bun dar si-un Sony SA W2500.

Receiver-ul este multichannel, sau stereo ?
Oricum ar fi, toate sub-urile de mai sus au intrari Hi-Level, deci le poti integra chiar si-ntr-un sistem stereo (tehnic, nu neaparat si sonor).

mao112, nu mai face glume proaste !

Edited by Protopopeus, 19 April 2015 - 18:27.


#4
pnlucian

pnlucian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.04.2015
Multumesc Protopopeus pentru raspuns.

Receiverul e multichannel. Si eu as inclina mai mult spre Canton. Magnat pare sa aiba specificatii mai bune insa nu prea imi vine sa cred ca poate cobora pana la 16hz, asa cum apare in specificatiile producatorului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate