Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Abur de sub capota ford focus 2006

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Specteryo

Specteryo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.12.2014
De 2 zile am observat ca dupa ce incepe ventilatorul sa se invarta imi iese abur de sub capota,deschid capota si aburul vine de undeva din spatele motorului,am impresia ca picura pe evacuare si incinsa fiind ies aburii,o parte din lichid ajunge si pe jos,lichidul este rosu',deci este lichidul de racire,ca asa am si antigelul,rosu,aburul/fumul acela are un miros aiurea,asemanator cu mirosul de ferodou ars,pe unde poate sa-mi scape apa?

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Pe la conductele/furtunurile incalzire habitaclu.

#3
Specteryo

Specteryo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.12.2014
Sper sa nu fie garnitura de chiuloasa si sa-mi scuipe pe acolo,dar mi se pare ciudat ca numa de la o anumita temperatura sa-mi scuipe.

#4
Ana0181

Ana0181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,110
  • Înscris: 10.03.2013

 Specteryo, on 18 aprilie 2015 - 16:34, said:

pe unde poate sa-mi scape apa?
Atat timp cat tu singur nu poti sa identifici "pe unde poate sa-ti scape apa", forumistii desigur ca nu pot sa-si trimita ochii sub capota masinii tale, deci singura solutie pentru tine ar fi:

> mecanic auto > constatare > rezolvare

 Specteryo, on 18 aprilie 2015 - 16:57, said:

Sper sa nu fie garnitura de chiuloasa si sa-mi scuipe pe acolo,dar mi se pare ciudat ca numa de la o anumita temperatura sa-mi scuipe.
Sa nu ti se para ciudat... pare chiar normal, in momentul cand temperatura lichidului de racire este mare si presiunea formata in sistem este mare...deci...

Succes

Edited by Ana0181, 18 April 2015 - 17:03.


#5
Specteryo

Specteryo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.12.2014
Pe luni ma duc la mecanic,deja m-am si programat,cert ii ca nivelul apei tot scade,intr-un drum de 20 de km a scazut de la maxim la minim.

#6
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Daca vasul cu antigel este curat, fara urme de ulei de motor, nu s-a ars garnitura de chiulasa. Probabil ca s-a fisurat vreun furtun sau un coliier s-a slabit.

#7
Specteryo

Specteryo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.12.2014
Este curat curat,fara urme de ulei,nu prezinta nici spuma pe joja,dar cineva mi-a spus ca s-ar putea sa se fi ars si sa-mi arunce numa apa in afara,fara spuma pe joja sau fara ulei in vasul de expansiune.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate