Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Receptionare date de un alt server

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Salutari,

Am un circuit electronic pe care ruleaza un server si care raspunde in format JSON la cereri HTTP (get) - e facut tot de mine.
Dezvolt insa si o alta aplicatie pentru web html/css/javasript care sa seteze cativa parametri ai acestui circuit, insa folosind serverul meu local WAMP -e chinuitor sa incarc noile fisiere pe chip-, insa  nu pot receptiona datele lovindu-ma de problema same origin policy -cererile mele sunt transmise de la serverul local si receptionate de server, pentru ca parametri sunt setati dupa dorinta mea..

Mi-am dat seama de same origin policy deoarece mi-am facut un fisier care raspunde exact ca si chipul, local, si receptionez.

Doresc ca serverul meu local, cand trimite cerere catre serverul circuitului sa se comporte ca fiind äcelasi IP, pentru a scapa de problema de mai sus.

Am cautat ceva si as putea rezolva problema asta folosind mod_proxy pentru apache. Problema e ca sunt planta in ceea ce priveste retealistica. Cum as putea rezolva problema aceasta?

Am facut un reverse proxy, insa receptionez local, doar daca si pe chip am fisierul index.html de unde trimit cererile, altfel nu merge, ceea ce nu e bine.

Multumesc!

mod_proxy

Edited by pg-soare, 18 April 2015 - 16:36.


#2
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Am rezolvat-o folosind serverul locul cu un fisier html de unde citesc un php local care returneaza raspunsul html-ului rezultat de la server circuitului. Totul cu HTTP POST.

Inca nu am inteles daca pot reusi si in alt mod.
Am mai citit si despre JSONP, insa trebuia sa modific si raspunsul serverului, ceea ce nu doream.

programul meu in html (local) <= fisier php (local) <= serverul circuitului.

#3
The@ngel

The@ngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,225
  • Înscris: 07.08.2003
Solutia gasita de tine (desi nu e descrisa tocmai coerent) este cea corecta si cea mai buna.
Restul sunt incercari, si poti sa dai la fiecare pas de probleme noi.
Ti-as fi recomandat pe serverul local PHP si curl, ceea ce probabil ai si folosit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate