Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Tableta grafica pentru scris.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alex05ok

alex05ok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 08.11.2007
Buna ziua!

Vreau sa public pe internet rezolvari la probleme de matematica sub forma de poze.

M-am gandit la 4 variante:
- scriu in word dar pierd mult timp pana scriu formulele si ma dor ochii daca stau mult timp.
- scriu pe coli dar trebuie sa scanez si calitatea nu este foarte buna
- scriu pe o tableta normala dar nu stiu cat este de rezisteta, daca se zgarie usor, nu am folosit niciodata pentru scris.
- scriu pe o tableta grafica dar nu am folosit niciodata si nu stiu daca este precisa, adica nu ma uit la pix ca pe o coala normala ci ma uit in monitor.

Voi ce imi recomandati?

Multumesc!

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,226
  • Înscris: 24.02.2007
LaTeX si o calibrare/reglare a monitorului daca te dor ochii de la el (majoritatea vin cu luminozitate/contrast prea puternice)

Edited by dani.user, 17 April 2015 - 10:39.


#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,323
  • Înscris: 24.05.2010
Am gasit pe android o aplicatie gratuita care scrii formulele de mana si le transforma automat... banuesc ca sunt aplicatii mult mai evoluate decat aceasta (inca nu am reusit sa scriu radical de ordinul 3)

#4
Al_koholic

Al_koholic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.06.2007
@alex05ok: Tabletele Samsung Galaxy Note stiu sa faca tot ce ai scris tu acolo. S Note e incredibil.
Scrii de mana cu spen - nu se zgaraie si este foarte precis dupa o mica perioada de folosire.
Recunoaste scrisul de mana si-l transforma in scris standard, inclusiv formule
Posibilitate sa desenezi figure geometrice complexe...gen figurile alea complicate din problemele de geometrie grele. Poti sa faci figurile geometrice de mana sau folosesti optiunea ca dupa ce ai desenat de mana sa transforme figura geometrice in una care pare a fi desenata cu linia.
Poti salva fisierul in mai multe formate - pdf, jpg etc
Mai are extreme de multe functii si optiuni.
Plus ca exista multe alte programe pentru android, cu diferite functii sau posibilitati, special create pentru scrisul de mana pe tablete.

Edited by Al_koholic, 17 April 2015 - 10:59.


#5
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
poate te ajuta asta. Cu tableta destul de greu am reusit sa scriu. Pen-ul aluneca foarte usor pe supratafa tabletei fata de pix sau creion, si nu am reusit sa scriu citet decat daca scriam foaaaarte incet.

#6
alex05ok

alex05ok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 08.11.2007
Exista  o varianta mai ieftina la Tabletele Samsung Galaxy Note? Bugetul este de 500 lei.
Am vazut pe un telefon Samsung Galaxy Note si este in regula, singurul dezavantaj este ecranul mic.
Am ajuns la concluzia ca tabletele grafice nu sunt precise.

Edited by alex05ok, 20 April 2015 - 20:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate