Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Sfat achizitie camera supraveghere gsm - supraveghere exterioara

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
dornescu_alina

dornescu_alina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.07.2010
Buna.
Ma intereseaza achizitionarea unei camere video pentru monitorizarea unei curti pe timpul zilei cand nu este nimeni acasa (nu noaptea).
Nu doresc o camera mobila ci fixa.
Camera sa poata fi accesata de la distanta pe internet (ma intereseaza strict internet mobil, nu fix, pentru ca momentan nu exista posibilitatea de montare de net fix, as putea sa ii aloc camerei peste 10 GB internet lunar). Daca este nevoie pot achizitiona un router 3g.
M-ar interesa si ca aceasta camera sa aiba o functie de inregistrare (nu conteaza daca este vorba de un card, hdd, sau inregistrare pe internet)
Doresc sa poata fi conectata la reteaua de curent electric, pentru ca o camera cu acumulator nu ma avantajeaza.
Ca si distanta ma intereseaza sa se vada bine ce filmeaza pana in cam 30-40 de metri.
Camera nu ma intereseaza sa fie ascunsa.
Pentru moment nu am alocat un buget, pentru ca nu stiu la ce preturi sa ma astept, insa daca este nevoie pot sa aloc si un buget mai mare.

Multumesc anticipat de raspunsuri.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,126
  • Înscris: 10.07.2013
Acest kit pare a fi ok pentru ce ai nevoie: http://www.comod.ro/...ra-ir-30-m.html
Sau si mai bine acesta: http://rocamere.net/...0-linii-tv.html

Edited by xmanyacs77, 13 April 2015 - 17:55.


#3
dornescu_alina

dornescu_alina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.07.2010
Multumesc pentru recomandari xmanyacs77
Oare pentru utilizarea ambelor sisteme, exista posibilitatea folosirii unui router 3g ? (dupa cum spuneam, locatia nu dispune de internet fix, zona nu are infrastructura terestra de internet in momentul de fata)

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,126
  • Înscris: 10.07.2013
Acesta are port LAN si USB: http://rocamere.net/...0-linii-tv.html
Deci la el se poate conecta un router fara probleme!Posted Image

#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Adevarul este ca mufele rezolva toate problemele: important este sa se potriveasca, nu sa functioneze, nu?

@initiator
Ce vrei sa supraveghezi si cam la ce detalii?

#6
dornescu_alina

dornescu_alina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.07.2010
dexterash este vorba de supravegherea intrarilor unei case, unde pe timpul zilei nu sta nimeni. dar se observa ca mereu apar "intrusi". pentru moment nu s-a intamplat nimic (gen furturi, distrugeri), dar pentru viitor se doreste sa se si vada cine face aceste vizite. iar cat despre calitate, se doreste sa se distinga persoanele.

#7
ovidiu_w_w

ovidiu_w_w

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.01.2006
Salut!
In cele 2 link-uri nu se compara produse de acelasi fel.In primul link (de la comod) DVR-ul este unul hybrid,care accepta si 8 camere IP cu inregistrare de 2 MP cu 4 canale audio si HDMI,iar in link-ul de la rocamere DVR-ul este numai 960H.In rest,camerele par la fel.
Degeaba se cumpara camere de 1200 linii daca DVR-ul nu stie sa inregistreze atat.
In legatura cu DVR-urile,in ziua de azi aproape toate au soft de vizualizare pe mobil.

#8
dornescu_alina

dornescu_alina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.07.2010
Multumesc pentru pareri.

Imi puteti da un sfat intre cele 2 kituri ? Care ar fi cea mai buna alegere ? :

http://www.emag.ro/k...4/pd/D99X4MBBM/

http://www.emag.ro/s...1/pd/DGGG3MBBM/

#9
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Sincer, nici una, pretul e suspect de mic pentru ambele variante, cel mai probabil nu sunt date specificatiile reale.Eu as evita magazine gen emag si as cauta unul specializat strict pe produse de securitate si nu m-as orienta catre cele mai ieftine, ca s-ar putea sa am surprize neplacute.Un kit decent format din dvr si o singura camera plus accesorii trebuie sa fie minim vreo 500 de lei, ce e sub nu prea prezinta incredere.

P.S. La aceste kit-uri mai trebuie cumparat separat si un hard disk pe care sa se faca inregistrarea


#10
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Posttc2007, on 26 aprilie 2015 - 06:33, said:

Eu as evita magazine gen emag si as cauta unul specializat strict pe produse de securitate.

Produsul e livrat prin magazinul Emag si provine de aici.

#11
ovidiu_w_w

ovidiu_w_w

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.01.2006

View Postdornescu_alina, on 25 aprilie 2015 - 22:52, said:

Multumesc pentru pareri.

Imi puteti da un sfat intre cele 2 kituri ? Care ar fi cea mai buna alegere ? :

http://www.emag.ro/k...4/pd/D99X4MBBM/

http://www.emag.ro/s...1/pd/DGGG3MBBM/

Kit-ul din primul link este cel mai slab comparand cu echipamentele actuale de pe piata.Acolo se dau camere de 700 Tvl care in realitate sunt de 600 Tvl.DVR-ul are rezolutie de inregistrare D1 inferioara rezolutiei maxime de 960H pe care o are DVR-ul din cel de-al doilea link.
Pentru ambele sisteme va mai trebuiesc cabluri in functie de lungimea dorita si HDD pentru supraveghere (diferite de cele desktop).
In link-ul 2,desi camerele sunt de 1200 Ltv,nu trebuie sa va incante pentru ca DVR-ul inregistreaza doar echivalentul a 800 Ltv.Poate doar culorile sunt un pic mai vii,in rest la inregistrare se vede la fel.
Eu as merge pe al doilea link,dar sunt si oferte mai bune in piata...

Edited by ovidiu_w_w, 08 May 2015 - 12:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate