Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Oficial: U.P.C. mărește cu 2 lei abonamentul începând cu 1 iunie 2015.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
179 replies to this topic

#37
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 toto_riina, on 06 aprilie 2015 - 21:13, said:

Pai vezi, aici e magarie...de ce sa reduca canalele pe analogic inca d epe acum, cand se hotara desfiintarea cablului le scoteau pe toate odata si cu asta-basta1 Cu atitudinea asta jegoasa de jupani nu vor mai face multi purici...prea si-au luat lumea-n cap, de cand i-au cumparat pe aia mici de cartier....Suntem la mana lor vrem nu vrem. Ce, crezi ca Digi-s mai breji? Aia te obliga sa te abonezi la cel putin doua servicii daca vrei cablu/net de la ei.
asa te forteaza sa treci la digital. la orice modificare contractuala iti baga pe gat conserva aia de STB. sau cei cu televizoare compatibile primesc CI+.
si iti e greu sa refuzi oferta: mai multe canale receptionate pentru doar 5 lei in plus.

problema la upc e ca au foarte multe canale codate. care fara conserva sau CI+ nu merg. la rds spre exemplu sunt doar vreo 10-12 canale codate din toata grila. probabil din cauza ca ei se confrunta mai tot timpul cu lipsa echipamentelor.
RDS nu te obliga la mai multe servicii. poti sa-ti iei numai cablu tv analog sau digital. fara altceva suplimentar. exact ca la UPC. doar net nu poti sa-ti iei fara TV. nu au cum sa iti blocheze accesul la tv cand tu ai semnalul in casa. fie pe coax fie pe fibra. de aceea si aceasta regula, care nu mi se pare absurda.

Edited by gabriel_gavrila, 06 April 2015 - 21:23.


#38
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014

 dacianova, on 06 aprilie 2015 - 21:14, said:



Unde a dublat vitezele? Pe hartie sau unde? Eu n-am viteza dubla si au anuntat de cateva luni asta.
Trebuie sa mergi la o sucursală de-a lor sa-ti prelungești abonamentul cu 24 luni si sa soliciți dublarea vitezei de internet.Apoi vei avea viteza dubla la internet la același pret.

Edited by mediasettv, 06 April 2015 - 21:23.


#39
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

 OmulLLORT, on 06 aprilie 2015 - 21:07, said:

Ei pot cere daune daca schimbi contractul in timpul perioadei obligatorii, dar tu nu poti ?

ei nu cer daune, ei cer ceea ce ti-au oferit gratuit....de exemplu: instalarea, 6 luni 50 % reducere, STB in custodie, etc...

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Materium, on 06 aprilie 2015 - 21:18, said:

Liga 1

Oare? Dar eu nu ma uit la fotbal si nici nu ma pasioneaza deloc. Voi vedea de la factura urmatoare ce si cum.

Edited by MembruAnonim, 06 April 2015 - 21:26.


#41
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

 mediasettv, on 06 aprilie 2015 - 21:20, said:

Trebuie sa mergi la o sucursală de-a lor sa-ti prelungești abonamentul cu 24 luni si sa soliciți dublarea vitezei de internet.Apoi vei avea viteza dubla la internet la același pret.

Scuze de off... le-am dublat parintilor viteza cu solicitare din Digicare (fara niciun drum) si fara nicio prelungire de contract.


O sa sun si eu maine sa vad exact ce si cum. La mine factura se emite pe 7. O sa ma uit si pe factura si o sa urmaresc si contul MyUPC. Cum spuneam, data trecuta informarea s-a facut inclusiv prin mesaj in Inbox in contul MyUPC.

#42
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Macar daca ai o calitate buna a servicilor,sa zicem ca inchizi ochii si dai 2 lei in plus.Dar daca mai ai si probleme,la call center mai astepti 20 de minute(minim) sa intri in legatura cu un operator,parca iti e ciuda sa le dai si 10 bani in plus.La Digi s-a ieftinit cablul TV analogic,cu 5 lei,si s-au adaugat si posturi noi.

#43
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 grinci, on 06 aprilie 2015 - 21:26, said:

Scuze de off... le-am dublat parintilor viteza cu solicitare din Digicare (fara niciun drum) si fara nicio prelungire de contract.


O sa sun si eu maine sa vad exact ce si cum. La mine factura se emite pe 7. O sa ma uit si pe factura si o sa urmaresc si contul MyUPC. Cum spuneam, data trecuta informarea s-a facut inclusiv prin mesaj in Inbox in contul MyUPC.
modificarile contractului UPC vor fi de la 1 iunie 2015! deci pe urmatoarea factura nu prea ai ce sa vezi. eventual notificarea pe care unii au primit-o pe sms.

 seby318, on 06 aprilie 2015 - 21:27, said:

Macar daca ai o calitate buna a servicilor,sa zicem ca inchizi ochii si dai 2 lei in plus.Dar daca mai ai si probleme,la call center mai astepti 20 de minute(minim) sa intri in legatura cu un operator,parca iti e ciuda sa le dai si 10 bani in plus.La Digi s-a ieftinit cablul TV analogic,cu 5 lei,si s-au adaugat si posturi noi.
nu stiu unde au ieftinit cei de la digi analogicul. ideea e ca la ei ai cu 29 lei tv digital cu receiver HD in custodie. mai pune 3 lei pt digifilm (in unele zone gratis), 1 leu pt superone si 10 lei pt maxpack si ai toata grila cu 43 lei.
la upc ce vezi cu 29 lei?

Edited by megafanro, 06 April 2015 - 22:21.


#44
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 grinci, on 06 aprilie 2015 - 20:57, said:

RDS a dublat vitezele si difuzeaza Liga 1 fara costuri suplimentare, UPC scoate programe si mareste abonamentul.

Da.. da... lasa ca si RDS a marit abonamentele.. acum 3-4 ani Posted Image

 flobuc, on 06 aprilie 2015 - 21:08, said:

Bine ca am platit in ianuarie pe tot anul. Sau la anul ma voi trezii cu restante?
Probabil ca doar ti-au calculat cat ar costa pe un an si ai platit acea suma, din care lunar se va scadea factura. Deci da, la sfarsit de an vei avea de platit diferenta.

 gabriel_gavrila, on 06 aprilie 2015 - 21:09, said:

si pe cablu se va opri in 3-4 ani. v-o spun din surse sigure, chiar de la upc. de aceea forteaza trecerea la digital.
in plus analogul ocupa un spectru larg de banda.
unltimele retele construite de catre cei de la upc reduc drastic numarul de canale pe analog. daca pe reteaua veche se receptionau 50-56 canale analog pe retelele noi deabia sunt 30-32. restul digital si frecvente de date.
Se va opri doar daca vor operatorii, nu sunt obligati. Logic ar fi sa se opreasca, mai ales la UPC unde au nevoie de canale/banda pentru net.

Edited by easy90rider, 06 April 2015 - 21:37.


#45
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 gabriel_gavrila, on 06 aprilie 2015 - 21:31, said:

[...]la upc ce vezi cu 29 lei?
Diferentele fata de oferta concurentei! Posted Image

#46
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
UPC deja scumpeste de doua ori in mai putin de 1 (un) an.

#47
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
http://www.paginadem...amat-majorarea/


Pai scumpirea de ce a ramas?

#48
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

 gabriel_gavrila, on 06 aprilie 2015 - 21:31, said:

eventual notificarea pe care unii au primit-o pe sms.

Pai fix notificarea si paragraful unde specifica faptul ca se poate rezilia in baza acestei modificari de tarif.

#49
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 grinci, on 06 aprilie 2015 - 21:33, said:

UPC deja scumpeste de doua ori in mai putin de 1 (un) an.
3 lei in vara 2014 (iunie) si 2 lei anul asta tot in iunie.
hai nu fii rau ca poti spune ca au scumpit doar o data intr-un an Posted Image

Edited by gabriel_gavrila, 06 April 2015 - 21:35.


#50
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

 MooF2010, on 06 aprilie 2015 - 21:34, said:

http://www.paginadem...amat-majorarea/
Pai scumpirea de ce a ramas?

Ca parca era taxa de stalp pana la urma. Nici ei nu cred ca stiau cum s-o dea. Din contabilitate a reiesit ca la mai trebuiesc 3 lei de abonat atunci si au scumpit.

Edited by grinci, 06 April 2015 - 21:37.


#51
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 a_d_y, on 06 aprilie 2015 - 20:44, said:

Stimate client,
Dorim sa va informam ca incepand cu 1 iunie pretul lunar al abonamentului dvs la serviciul de tv se va majora cu 2 lei(TVA inclus)
Multumim,


Echipa UPC"


Sursa: Call Center
Ar trebui sa ne spui ce abonament ai in prezent. posibil sa fie modificate doar anumite abonamente.
si nu scrie nicaieri despre posibilitatea de a denunta contractul in cazul in care nu esti de acord cu modificarea.
personal cred ca e vorba despre unele abonamente neactualizate.

#52
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Domnule Moderator, va rog respectuos sa ne faceti o copie a mail-ului,sau SMS-ului sau ... a sursei care va aduce la cunostinta modificarea de tarif!
S-ar putea sa fie o modificare stricta numai pentru tipul de abonament ce-l detineti. UPC,are destule pachete de abonamente,pachete personalizate ca urmare a retentiei.
DVS,ati "aruncat" aici un mesaj... asa la ora tarzie,fara vreo verificare prealabila si toti au luat-o "de buna"!
Eu,Cosmin M, (asa ma cheama real,nu ma feresc sa-mi arat numele ce mi l-a dat mama), doresc sa vad aceasta instiintare fiindca am verificat pe Internet chiar acum si nu apare nimic oficial.
Va astept,in numele celorlalti useri,cu dovada oficiala!

#53
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 16.04.2006

 gabriel_gavrila, on 06 aprilie 2015 - 21:37, said:

Ar trebui sa ne spui ce abonament ai in prezent. posibil sa fie modificate doar anumite abonamente.
si nu scrie nicaieri despre posibilitatea de a denunta contractul in cazul in care nu esti de acord cu modificarea.
personal cred ca e vorba despre unele abonamente neactualizate.
@gabriel_gavrila:vezi ca n-ai dreptate.UPC a marit abonamentul prima data in August 2014 si nu Iunie cum spui tu.
Si da,scrie ca poti denunta unilateral contractul in 30 de zile de la primirea notificarii.Unde scrie?Imediat sub comunicat pe prima pagina a facturii TIPARITE pe luna Aprilie.Atentie:pe cea emisa in myUPC in format pdf nu scrie nimic de aceasta majorare.
Si inca un DA :majorarea se aplica la TOTI,conform celor lde la Relatii Clienti.

#54
gabi-s

gabi-s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 20.01.2006

 gabriel_gavrila, on 06 aprilie 2015 - 21:31, said:

modificarile contractului UPC vor fi de la 1 iunie 2015! deci pe urmatoarea factura nu prea ai ce sa vezi. eventual notificarea pe care unii au primit-o pe sms.


nu stiu unde au ieftinit cei de la digi analogul. ideea e ca la ei ai cu 29 lei tv digital cu receiver HD in custodie. mai pune 3 lei pt digifilm (in unele zone gratis), 1 leu pt superone si 10 lei pt maxpack si ai toata grila cu 43 lei.
la upc ce vezi cu 29 lei?

Nea Gavrila ... usor cu pianul !!! Nu mai duce lumea in eroare ... !!! La RCS & RDS , analogicul e 25 lei , Digitalul la 29 lei cu DIGIFILM inclus !!! Faza cu DVB-T -ul e foarte cunoscuta ... 17 iunie 2015 , la DVB-C nu s-a stabilit nimic ... In cel mai rau caz sa fie impus  DVB-C2 . Faptul ca Savarina a dat ordin de modificare a grilelor analogice sub 51 frecvente pentru a nu intra in grila un anumit program din must-carry e si mai stiut de toata lumea ... Sa vedem pe viitor ce vor face ... vor mai scoate inca zece programe numai sa nu intre DIGI 24 in analogicul UPC-ist !!! Mare paguba ... pana mai pun la cale o astfel de strategie  ... mai degraba ar fi mai atenti cum de le pleca abonatii la concurenta ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate