Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Antena si amplificare semnal 3g - 2100mhz

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Alimentator am gasit.
Incerc maine sa ma leg la el, dar tare imi este frica ca asa cum ai zis trebuie un soft specializat.

Daca nu merge asta e cel putin imi fac damblaua.

#20
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Sunt curios ce o sa iasa. M-as bucura sa reusesti sa-l folosesti. Daca te conectezi la el, atentie la setarile de putere si reglaj automat al amplificarii (autogain), sa nu produci interferente pe uplinkul statiei.

Edited by hupogramos, 21 April 2015 - 21:56.


#21
Rosatvision

Rosatvision

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.06.2006
Am cumparat recent o antena yagi 3G (24db) de la chinezi si cand o conectez cu mufa crc9 la modemul Huawei E3131, scade semnalul in loc sa creasca. Ce i drept, am verificat in casa, fara sa scot antena afara sa o indrept spre vreo celula. Chiar si asa, ma gandesc ca trebuia sa creasca semnalul. Am masurat mufa si nu e in "scurt". Care sa fie problema? Multumesc!

Edited by Rosatvision, 05 August 2015 - 17:38.


#22
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 29.08.2006
Vezi ca Yagi e o antena directionala. Receptioneaza doar intr-un "con ingust", in rest nu aude nimic sau prea putin. E important sa fie indreptata catre celula, cat mai precis, si trebuie sa mai tii cont si de polarizare (verticala sau orizontala).

#23
Dz3ck

Dz3ck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 28.12.2015
Daca ma poate ajuta si pe mine cineva, stau intr.o zona cu semnal slab si am nevoie de semnal bun 3g pe vodafone. Momentan, pe telefon am 1 liniuta din 4 cump pot amplifica semnalulsa am cel putin 2...3 liniute ???
Mentionez ca digi nu are semnal deloc , telekom are numai 2g si orange are 3g dar numai afara, in casa trece pe 2g.
Deci decat vodafone merge decent
Am nevoie de 3g pt internet prin modem (wi fi acasa)


#24
duyca

duyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.01.2009
In speranta ca mai sunteti pe acest topic vin si eu cu o problema/ rugaminte.
Detin acest model de repeater 2g si as dori sa prind semnal de la doar un anumit site (stalp de telefonie). Prind semnal de la acest site de cateva ori pe zi si atunci cateva minute. Stiu locatia acestuia, am indreptat antena cat de cat catre el, chiar am pus o doza de bere taiata la baza antenei ca si lighean (ca la antele vechi). Am nevoie de ceva sfaturi, ce as putea face sa prind acel site mai bine.

#25
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Daca folosesc la un modem 3g antena de interior, de exemplu http://www.rf-antenn...52061176818.jpg , ar trebui in mod normal sa scada puterea de transmisie a modemului, nu?

Edited by malllio123, 25 July 2017 - 17:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate