Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

software muzica

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
salut . vin cu o problemuta mica dar foarte sacaitoare . Am la munca un stick cu muzica de pe care canta toata ziua ... problema este ca toata ziua trebuie sa stau cu mana pe butonul de volum ba sa il dau mai tare ba sa il dau mai incet lucru ce devine foarte sacaitor in timp . Sa precizez ca melodiile in general sunt cateva remix-uri sa zicem de cateva ore alcatuite din multe melodii si aici e problema . Stie cineva un programel ceva care sa imi regleze volumul la toate melodiile dintr-un mix de asta ?

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
MP3 Gain si MP3 Normalizer.Posted Image

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
mp3trim

[ http://i1-win.softpedia-static.com/screenshots/mp3Trim_1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
justnewsp

justnewsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.07.2010
Cred ca ati gresit amindoi. Programele recomandate regleaza volumul melodiilor separate in fisiere separate.
Userul are un singur fisier gigantic, format din mai multe melodii lipite intre ele.
Ceea ce are el nevoie se numeste Dynamics Processing in Cool Edit 2000, pe care-l folosesc eu, sau Dynamic Compressor.
Sau Audacity impreuna cu acest plugin: http://theaudacityto...n-for-audacity/
Plus un plugin pentru salvare in format MP3, nu cred ca poate sa faca asta in mod standard.
Nu stiu daca exista un program care sa prelucreze mai multe fisiere odata.

#5
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Mp3 gain e ok
Dacă are un singur fișier ori le spliteză cu adobe3 sau orice editor...le trece prin progrãmel și le remix..ori le trage piesă cu piesă... Cum face toată lumea și le aranjeazã în playlistur cu trecere din piesã în piesã fãrã pauzã

Edited by sarac.lipit, 02 April 2015 - 12:28.


#6
justnewsp

justnewsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.07.2010
Adica Adobe Audition 3, ditamai softul (30-day free trial, download cu cont...), pentru split, volum, join... ?!
Oricum, mixurile astea poate sint facute destul de bine, adica nu prea ai cum sa tai intre melodii....  fara sa pierzi citeva secunde.
Plus ca trebuie sa stai sa le asculti putin, nu poti sa tai chiar aiurea...
Sau daca 2 melodii consecutive au volum si reprezentare grafica asemanatoare ?!
Sau, per total, de ce nu ar face direct operatiunea de Dynamic whatever, direct din Adobe Audition !?
Hai sa ne complicam inutil...

#7
JOBY PROTOSS

JOBY PROTOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 21.03.2004
Ar putea merge LameXP v4.11 RC-4 cu suport pentru Dynamic Audio Normalizer ale lui Lord MuldeR.

#8
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postjustnewsp, on 02 aprilie 2015 - 15:52, said:

Sau, per total, de ce nu ar face direct operatiunea de Dynamic whatever, direct din Adobe Audition !?

cel mai simplu
Split
Select
Edit
Nu se cunoaște lipitura

Edited by eiffel, 03 April 2015 - 09:58.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Sau si mai simplu folosit alt soft ptr redare fisiere.
foobar de exemplu - permite scanarea fisierelor si "normalizarea" lor fara a le modifica. Pur si simplu scrie in tag-ul lor la ce volum sa le redea.

E vorba de ReplayGain - cu click dreapta pe melodie, folder, etc...

Asta merge ce-i drept daca exista melodii separate. Daca sunt mixate prost intr-un singur fisier, trebuie injurat ala care le-a mixat, ca n-ai ce sa le faci.

Edited by eiffel, 03 April 2015 - 10:05.


#10
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
+1 pentru Foobar2000 cu ReplayGain

#11
justnewsp

justnewsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.07.2010

View Postcristy4hiphop, on 02 aprilie 2015 - 11:41, said:

salut . vin cu o problemuta mica dar foarte sacaitoare . Am la munca un stick cu muzica de pe care canta toata ziua ...

View Posteiffel, on 03 aprilie 2015 - 10:03, said:

foobar de exemplu - permite scanarea fisierelor si "normalizarea" lor fara a le modifica. Pur si simplu scrie in tag-ul lor la ce volum sa le redea.
E vorba de ReplayGain - cu click dreapta pe melodie, folder, etc...

View Postdanzi23, on 03 aprilie 2015 - 10:07, said:

+1 pentru Foobar2000 cu ReplayGain

As putea sa pariez ca initiatorul NU foloseste un calculator pentru a reda muzica.
Si e cam greu sa instalezi foobar pe o combina muzicala

#12
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
nu , nu folosesc un calculator pentru a reda muzica ci e vorba de o statie audio cu un stick usb de la servici .. dar nici laptopul nu lipseste de la mine atunci ..
Oricum, multumesc mult tuturor pentru recomandari . o sa incerc si o sa va anunt ce am reusit

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate