Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Adidasi pronatie medie

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Salut!
Intentionez să-mi pensionez actualii adidași (nike lunarglide +4) și să îmi iau ceva potrivit pentru pronația mea - medie spre normală. Modele potrivite știu destule de la Brooks, Asics, Nike etc, dar din pacate sunt limitat la ce găsesc pe piața noastră, în special în magazinele fizice. Intenționez să probez cu un 10K pe bandă un model să mă asigur de compatibilitate. Dacă știți modele care vi s-au potrivit aștept sfaturi.
Merci!

#2
-7-

-7-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.04.2015
Misiune Imposibila, una este sa discuti de incaltaminte comoda, oras, alta este incaltaminte pentru alergare, zici 10Km pe banda... trebuie ca adidasul sa prinda bine piciorul si sa fie comod la talpa.
Greu spre imposibile, cauta totusi ceva de la Lotto.
Eu am incaltaminte de alergare/strada de la Adidas, nu ma intreba model ca nu stiu, ceva de strada model mai scump, deci nu modelul pana in 250 de lei.
Am o pereche loto care iara nu stiu modelul, dar la modul general orice loto imi pare comod, au talpa foarte moale.
Lotto pentru alergare, zic in genul la cei pusi de tine, sa nu mergi spre Lotto Classic.

Iara Asics este calitate pret.

Ca loc de gasit incaltaminte? Perechea Nike o am cumparata din strantate, perechea Lotto cred ca este luata de la Top Sport.

Edited by -7-, 02 April 2015 - 11:14.


#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
alergi doar pe banda? fiindca e diferenta

#4
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Doar vreau să îi testez pe bandă, să nu-i murdăresc, dacă nu-mi plac să-i înapoiez. Nu alerg mai deloc pe bandă, bineînțeles, dar nu pot să dau o tură de pădure și apoi să îi spăl și să mă duc cu ei înapoi la magazin.

#5
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
De la Asics am GT 2000 2. Laba o am de 29 cm, marimea care s-a potrivit a fost 46. S-au format in 100 km alergare pe banda. La inceput imi erau putin ficsi, mi-ar fi placut un 1/3 mai mare, dar s-au lasat repede exact cat a trebuit. Sunt foarte multumit de ei. In sala nu se uzeaza mai deloc. Abea acum, dupa un an, vad ca din fata, de pe unele crampoane, s-a netezit textura aia fina.

#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
daca alergi prin padure, la propriu Posted Image , incearca o pereche de salomon. au si magazine fizice
in rest, eu recomand asics, cel putin pentru piciorul meu au fost cei mai buni.

Edited by jericho, 02 April 2015 - 11:45.


#7
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Nu prea ajung prin pădure, mai rar merg prin Comana. Alerg în special pe asfalt, momentan m-am hotărât pe nike lunarglide 6, dar mai sap.

#8
-7-

-7-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.04.2015

View Postmoletti, on 02 aprilie 2015 - 11:25, said:

Doar vreau să îi testez pe bandă, să nu-i murdăresc, dacă nu-mi plac să-i înapoiez. Nu alerg mai deloc pe bandă, bineînțeles, dar nu pot să dau o tură de pădure și apoi să îi spăl și să mă duc cu ei înapoi la magazin.
Ai grija ca in Romania stai nasol cu garantia la incaltaminte, mai ales cand vorbesti de o pereche de 4 sute si ceva de lei.
Si dupa cum s-a mai scris si pe aici si pe google: In mod interesant la noi incaltamintea este mai de slaba calitate, am patit si eu sa constat treaba asta, parca pentru Romania nu s-ar stresa prea mult.

View PostThair, on 02 aprilie 2015 - 11:31, said:

De la Asics am GT 2000 2. Laba o am de 29 cm, marimea care s-a potrivit a fost 46. S-au format in 100 km alergare pe banda. La inceput imi erau putin ficsi, mi-ar fi placut un 1/3 mai mare, dar s-au lasat repede exact cat a trebuit. Sunt foarte multumit de ei. In sala nu se uzeaza mai deloc. Abea acum, dupa un an, vad ca din fata, de pe unele crampoane, s-a netezit textura aia fina.
Serie buna, problema cu asics? nu prea mai tine partea de sus, pentru cei care au cumparat/avut/alergat cu asa ceva - Au observat ca formele alea de sus tin piciorul fix, la astea aparute mai recent... parca au mers spre casual, sa dea frumos.

View Postmoletti, on 02 aprilie 2015 - 11:46, said:

Nu prea ajung prin pădure, mai rar merg prin Comana. Alerg în special pe asfalt, momentan m-am hotărât pe nike lunarglide 6, dar mai sap.
Trece si pentru iarba/pamant, este o alta mancare de peste, o sa prinzi repede dragul de a alerga pe iarba.
Si evita sa contina ceva alb, modelul Lotto are alb... jale.

#9
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
Eu pentru jogging pe asfalt am cumparat recent Nike Dual Fusion Run3. Au talpa foarte moale si comoda. Interiorul se muleaza frumos pe forma piciorului dupa ce ii porti cateva zile.

Edited by Neuronul_ganditor, 06 April 2015 - 16:04.


#10
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Mi-am luat lunarglide 6, revin cu  impresii după vreo 20k.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate