Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Cum sterg dispozitivele mele din magazin google

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Google play inregistreaza dispozitive noi citind versiunea softului asa ca daca ai un terminal X pe care instalezi un soft modat de la Y la rubrica dispozitivele mele apare ca si cum ai doua terminale, unul X de cand aveai softul original si altul Y, cu toate ca e unul si acelasi terminal. In felul acesta fizic am acum 5 terminale, dar in fisa m-am pricopsit cu vreo 18 de toate natiile.
Cum fac sa sterg definitiv dispozitivele pe care nu le mai am sau sunt dublate / triplate, din fisa magazinului google ?
Numai din 2013 pana acum am un numar de 34 dispozitive pe care as vrea sa nu le mai vad cand accesez google magazin. Nu-mi place sa stiu ca exista acolo bifand doar casuta cu "afisati in meniuri"
Ca idee am pus si o imagine doar cu cateva dispozitive.

#2
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Se pare ca nu poti sa le stergi, ci doar sa le ascunzi

Why can you not remove a device from your Google Play

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
O porcarie aplicatia asta google play, stocheaza date confidentiale life time!Posted Image

#4
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu ma deranjeaza ca stocheaza date confidentiale, ma deranjeaza ca nu ma lasa sa sterg date care nu mai vreau sa fie afisate.

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 kiario, on 02 aprilie 2015 - 04:55, said:

Nu ma deranjeaza ca stocheaza date confidentiale, ma deranjeaza ca nu ma lasa sa sterg date care nu mai vreau sa fie afisate.

Si pe mine ma deranjeaza ca apar in contul meu device-uri pe care acum nu le mai detin!Posted Image

#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si pe mine ma deranjeaza ca nu poti scrie decit underlined.

#7
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 kiario, on 02 aprilie 2015 - 04:02, said:

Google play inregistreaza dispozitive noi citind versiunea softului asa ca daca ai un terminal X pe care instalezi un soft modat de la Y la rubrica dispozitivele mele apare ca si cum ai doua terminale, unul X de cand aveai softul original si altul Y, cu toate ca e unul si acelasi terminal. In felul acesta fizic am acum 5 terminale, dar in fisa m-am pricopsit cu vreo 18 de toate natiile.
Cum fac sa sterg definitiv dispozitivele pe care nu le mai am sau sunt dublate / triplate, din fisa magazinului google ?
Numai din 2013 pana acum am un numar de 34 dispozitive pe care as vrea sa nu le mai vad cand accesez google magazin. Nu-mi place sa stiu ca exista acolo bifand doar casuta cu "afisati in meniuri"
Ca idee am pus si o imagine doar cu cateva dispozitive.
Asta-i politichia Goagal - stocheaza tot! Incearca un alt magazin. Recomand Apdoide.

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

 kiario, on 02 aprilie 2015 - 04:55, said:

Nu ma deranjeaza ca stocheaza date confidentiale, ma deranjeaza ca nu ma lasa sa sterg date care nu mai vreau sa fie afisate.
Le ascunzi si la un moment dat dispar.

#9
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Le-am ascuns de mult timp si nici acum nu au disparut, am telefon din 2013 februarie care e vandut de 2 ani si tot apare !

#10
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Eu aveam 4 dispozitive, si cu Titanium Backup cred le-am scos.... pe toate Posted Image Dar acum, pe computer, nu mai apare nici telefonul care il am si vreau sa apara. Dar cat timp merge Play Store pe telefon, nu ma deranjeaza.

Edited by Getodacul, 02 April 2015 - 10:37.


#11
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
A incercat cineva sa acceseze managerul de dispozitive cu Chrome browser?

#12
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Eu da,  am resetat 3 dispozitive cu android device manager. Telefonul /tableta trebuie să fie bifat la setări, securitate, administrator dispozitiv-android device manager și conectată la net, sau la prima conectare se șterge și revine la setările din fabrica.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate