Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

media player android tv box hub usb

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
luciandavidescu

luciandavidescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.01.2008
Mi s-a stricat desktopul și vreau să-l schimb cu o jucărie gen media player / android tv box (că oricum tot la aia îl foloseam). Sunt însă curios dacă pot refolosi perifericele usb - tastatură, mouse, webcam (MS Lifecam vx-3000) , boxă (Dell PS511, conectare doar usb, cu DAC / placă de sunet proprie - 2W). Am trei curiozități:

1. Le vede androidul sau va trebui să le arunc?
2. Dacă le vede trebuie cablu OTG? Sau cablu normal în portul marcat OTG? Sau nu contează?
3. Dă jucăria destul curent sau trebuie hub alimentat? (acum pot sta toate 4 pe un singur hub, nealimentat)

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Tastatura/Mosue da.
Webcam discutabil, dar nu cred.
Boxa sigur nu, pe USB.

Daca tot vreai asaceva, mergi pe unulc are suprota H265, e viitorul.

#3
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Merg si anumite camere web dar trebuie sa te interesezi bine.
Teoretic merge audio si prin usb.
http://www.avsforum....one-tablet.html

Incarcatoarele au de regula 2a deci n-ai avea nevoie de hub alimentat.

Si eu folosesc un box cu android pentru multimedia din decembrie 2013. Am incercat la un moment dat sa-i atasez si un webcam pe care nu-l folosesc dar nu a mers (box-il meu are oricum camera integrata).
Referitor la problema cu alimentarea iti pot spune ca eu incarc constant la el o baterie de tigara electronica si un Ipod in timp ce fac streaming prin xbmc fara nici o problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate