Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ilioara Apartments - pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
pentaxx

pentaxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.05.2007
Buna seara.

M-ar ajuta cateva pareri legate de blocul Ilioara Apartments - cel de pe str. Eprubetei.
Ati cumparat / rezervat?

#2
eduardf

eduardf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.03.2015
o parere foarte proasta!

fa-ti reclama ascunsa in alta parte :)

#3
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,112
  • Înscris: 04.09.2013
Nu stiu ce sa zic, daca sunt de condamnat. Probabil incearca doar sa onoreze sarcina primita de la sef. In lumea asta cainoasa in care toti incearca sa ia fata altora si sa fie in top, incearca si el sa faca cunoscut un ansamblu imobiliar ca sa mai castige cativa lei in plus.

#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005

 eduardf, on 31 martie 2015 - 22:07, said:

o parere foarte proasta!

De ce?

#5
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
In primul rand, pute ca dracu'

#6
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Cineva are cont facut in 2007 si primul post e despre Ilioara Apartments? Nici nu stiu ce sa cred :))

#7
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 sfantu.dracu, on 31 martie 2015 - 23:07, said:


De ce?
Colapsist, spameaza forumul mai ceva ca dezvoltatorii.

Edited by don_dannielo, 31 March 2015 - 23:42.


#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Si daca ar face reclama, care ar fi problema?!  Omul are 1 mesaj... Ce sunteti asa disperati!  
Incercati sa va reveniti la o anumita normalitate... (pana la urma, fiecare vinde un produs sau un serviciu).

Edited by Quantum, 01 April 2015 - 05:27.


#9
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

 Quantum, on 01 aprilie 2015 - 05:27, said:

Si daca ar face reclama, care ar fi problema?!  Omul are 1 mesaj... Ce sunteti asa disperati!  
Incercati sa va reveniti la o anumita normalitate... (pana la urma, fiecare vinde un produs sau un serviciu).

Dar macar putea sa ne spuna, uite frate vand si eu niste cotete, dau si eu o bere la final....

#10
phazzan

phazzan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.07.2014
Salut,
Eu sunt in cautari de apartament si am in vedere si ansamblul mentionat in thread. Din ce am inteles ar fi construit pana la et. 4 in prezent.
Revin cu pareri dupa o vizionare si o discutie.

O seara buna.

#11
pentaxx

pentaxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.05.2007
Pt. aia care cred ca fac reclama, eu zic sa va treziti din prostie...nu suntem chiar toti vanzatori..+ ca nici nu-mi face placere sa stau pe un forum. Aveam nevoie de niste pareri. Eu am vizitat blocul, e cam ingramadit, are 2 scari, apartamentele de langa cladirea vecina nu-mi plac, mai sunt insa cele de pe partea opusa care par mai luminoase. Compartimentare ok, zona nu prea o cunosc, doar ca e aproape de metrou. Cam atat. Numai bine.

#12
mazilu88

mazilu88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.04.2015

 phazzan, on 01 aprilie 2015 - 18:17, said:

Salut,
Eu sunt in cautari de apartament si am in vedere si ansamblul mentionat in thread. Din ce am inteles ar fi construit pana la et. 4 in prezent.
Revin cu pareri dupa o vizionare si o discutie.

O seara buna.

Are cineva mai multe informatii despre acest complex? M-ar ajuta motive pentru care nu ar fi indicat sa iti cumperi in acest complex. Nici zona nu imi este cunoscuta.

#13
rzv_pgl

rzv_pgl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.10.2006
Salutare, din cate am vazut si eu la fata locului sunt 2 asociati dezvoltatori, destul de tineri, care lucreaza pe o firma numita Tesaro, prea multe info nu am gasit pe net despre aceasta.
Intr-adevar constructia arata bine cu caramizi porotherm groase si beton calitativ, fara crapaturi si goluri prin pereti cu o compartimentare decenta, insa preturile imi par destul de ridicate 59.500€ pt 2 camere de vreo 52mp cu tot cu balcon si au locuri de parcare la parterul blocului acoperite, exagerat de scumpe si acestea la 4400€ bucata.
Ca si zona pt cei care nu cunosc f bn, este pozitionat la o traversare de strada de metrou N.Grigorescu, am cronometrat si cam 3-4 min faci, este parcul I.Cuza f aproape, 2 piete langa cu lidl aproape si auchan titan sau bobocica.
Daca mai aveti si alte info sunt binevenite, voi incerca sa negociez cu ei.

#14
mazilu88

mazilu88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.04.2015
Am fost ieri la o vizionare si nu mi-a placut deloc amplasarea blocului fata de cladirele din jur. Aveai balcon cu vedere ori catre CET Sud, ori catre blocul de langa care era la o distanta de vreo 2metri ori invadai vecinul din spate deoarece balconul era fix deasupra gradinii acestuia.
Dimensiunea camerelor este foarte mica, de altfel sunt 61.13 metri utili pentru un apartament de 3 camere. Ei pun si balconele la suprafata utila si astfel apartamentul ajunge la 73.1 mp.
Dupa cum zicea si rzv_pgl locurile de parcare sunt la parterul blocului iar mie mi-au fost oferite la pretul modic de 5500 euro.
Ca si discount mi-au oferit 10% din avans.

Singurul avantaj este pozitionarea la 4 minute de metrou Nicolae Grigorescu.

#15
impdcl

impdcl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.03.2015
Pe langa precizarile de mai sus (@mazilu88), mai adaug faptul ca straduta pe care se afla blocul (mai degraba o intrare, abia are loc o masina) e in panta si in situatia in care ploua foarte mult afara va curge multa multa apa, iti trebuie un jeepan sa iesi in oras ....sa nu mai vorbim de polei/gheata pe timp de iarna. Un alt amanunt pe care l-am observat, in ultimele 2-3 saptamani au cam stagnat lucrarile, au ajuns undeva la etajul 3-4 cu cadrele de beton armat .... au ramas fara finante?

#16
DENISIonita

DENISIonita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2015
Eu vreau sa cumpăr.Am fost compartimentare bună dar mai micuțe apartamentele.Se lucrează dar nu extraordinar de mult.cică se termina în decembrie și în martie scara A doua.Preturile sunt ok pentru zona.Cam înghesuit dar e amplasat bine fata de metrou magazine scoli parcuri etc.Alte păreri?mulțumesc

#17
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005
@Denis, eu am vorbit cu ei astazi si mi-au spus ca nu au intabularea gata pentru niciuna din scari, aparent se asteapta sa aiba toate actele in noiembrie. Prin urmare, daca vrei sa cumperi prin Prima Casa si urgent, nu prea se poate.

#18
Iulypiti

Iulypiti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2012
Vedeti ca pe pe site-urile de imobiliare este de vanzare terenul liber din partea cealalta a blocului (Aleea mostistea 550mp-pret aprox 550000E), asa ca daca acu' "va plangeti" ca se vede in gradina vecinului, in curand o sa va puteti uita in apartamentele viitorilor vecini. Si care vor fi probabil la fel de aproape construite ca si-n partea cealalta a blocului.
Asa ca succes!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate