Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Proiect de lege :forme de arest mai lejere pentru politicieni

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Inca o forma de intimidare la adresa justitiei privind faptul ca politicienii anchetati cu fapte de coruptie grave nu vor putea fi arestati , ci doar arestati la domiciliu !!!!

http://www.romaniali...arestati-373033

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Astia se asigura sa isi duca pedeapsa acasa in lux. Mai au sa mute tribunalele si DNA-ul in curte la ei, ca sa nu mai piarda timp pe acolo.

#3
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Serban Nicolae ala e un cacat cu ochi. Singura lui ratiune pentru care este in Parlament este sa dea legi anti-DNA. Cred ca are o colectie bogata deja, una mai tampita ca alta. Bine, in acelasi timp una mai favorabila decat alta pentru infractori. Din fericire nu a trecut nici una momentan :)

Sa nu ne mire ca exista astfel de specimene. Serban Nicolae este fostul avocat al lui Catalin Voicu si mostenitorul mandatului sau de senator (cand a intrat ala la bulau, l-a propulsat pe asta sa candideze in locul lui).

#4
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Postcristi7, on 30 martie 2015 - 19:04, said:

Serban Nicolae ala e un cacat cu ochi. Singura lui ratiune pentru care este in Parlament este sa dea legi anti-DNA. Cred ca are o colectie bogata deja, una mai tampita ca alta. Bine, in acelasi timp una mai favorabila decat alta pentru infractori. Din fericire nu a trecut nici una momentan Posted Image

Sa nu ne mire ca exista astfel de specimene. Serban Nicolae este fostul avocat al lui Catalin Voicu si mostenitorul mandatului sau de senator (cand a intrat ala la bulau, l-a propulsat pe asta sa candideze in locul lui).

Aproape la fel de prezent ca Cufurica in studiourile anetei;

Probabil va fi si azi acolo;

#5
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View PostClaudiu_J, on 30 martie 2015 - 19:07, said:

Aproape la fel de prezent ca Cufurica in studiourile anetei;

Probabil va fi si azi acolo;

Cand a iesit Frunda din Parlament chiar m-am bucurat. Am zis: uite, frate, am scapat de impostorul care da doar legi menite sa amputeze ANI, DNA, etc.

Dar ne-am procopsit cu asta :)

#6
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Postcristi7, on 30 martie 2015 - 19:08, said:


Cand a iesit Frunda din Parlament chiar m-am bucurat. Am zis: uite, frate, am scapat de impostorul care da doar legi menite sa amputeze ANI, DNA, etc.

Dar ne-am procopsit cu asta Posted Image

Asta e; Trebuie sa intelegem ca astia sunt trimisi acolo cu un scop clar si precis; Cum sa zic, si-au vandut o ipotetica virginitate pe 3 carioci;

#7
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
1. Forma de intimidare la adresa justitiei ( faptul ca politicienii anchetati pentru fapte de coruptie sunt arestati doar la domiciliu, face ca justitia sa fie intimidata de puterea pe care o are parlamentul de a dezvolta astfel de legi! )
2. Parlamentul deja are o reputatie proasta din cauza imunitatilor  fara numar, mai lipsea asta .Oare este posibil ca 22.000.000 de romani sa fie luati in ras de doar 50 de oameni din parlament? ? Daca eu am inteles ce se intampla ca sunt un o persoana mediocra ,oare ceilalti romani nu inteleg ca parlamentarii astia intrec masura si ca mai este doar putin pana ce ii luam la palme ?

Edited by Benderbut, 30 March 2015 - 19:16.


#8
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011

View PostClaudiu_J, on 30 martie 2015 - 19:07, said:

Aproape la fel de prezent ca Cufurica in studiourile anetei;

Probabil va fi si azi acolo;
Cu siguranta va fi.Mai devreme manca rahat la romania tv.

#9
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View PostChriss_Summer, on 30 martie 2015 - 19:14, said:

Cu siguranta va fi.Mai devreme manca rahat la romania tv.

Asta e; Au 500 de mii de pensionari care se uita la ei; Ii servesc cu ce merita;

#10
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
I-auzi ce zice tovarasul Georgica Severin : "Aş vrea foarte mult ca noi, ca un partid de stânga, să înţelegm că s-a greşit cu acel Cod Penal asumat al domnului Predoiu, iar juriştii noştri să vină cu propuneri prin care, fără jenă că vor ţipa unele ambasade sau vor striga unii deontologi apropiaţi de vechea putere, s-o spunem extrem de clar că avem nevoie de legi care să facă dreptate şi nu răzbunare"
http://www.mediafax....sadele-14024875

Edited by Chriss_Summer, 30 March 2015 - 19:29.


#11
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Astia merita impuscati fara proces!
Fara mila, niste jigodii!  Astia, pur si simplu ii doare in paula de tot ce poate fi Romania, ar fi in stare sa vanda Romania rusilor doar sa le fie lor bine.

Edited by zardato, 30 March 2015 - 19:33.


#12
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
De-aia trebuie ca noi, pulimea,cum le place lor sa ne alinte,trebuie sa iesim in strada si sa le aratam ca stam cu ochii pe ei, nu ca neamtul surdo-mut care doarme la Cotroceni.

#13
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Din informatiile mele acest Serban Nicolae este jumatate tigani, si orientare HOMOsexuala.
La ce va asteptati din partea unuia ca asta, sau ca Madalin Voicu?

#14
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008

View Postcristi7, on 30 martie 2015 - 19:04, said:


Sa nu ne mire ca exista astfel de specimene. Serban Nicolae este fostul avocat al lui Catalin Voicu si mostenitorul mandatului sau de senator (cand a intrat ala la bulau, l-a propulsat pe asta sa candideze in locul lui).

http://serbannicolae.ro/?page_id=10

[ http://serbannicolae.ro/wp-content/uploads/2012/11/Tot-la-cununie-cu-o-parte-din-oaspeti.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mobilewave, 30 March 2015 - 20:36.


#15
sarella

sarella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 13.12.2009
[ https://i.imgur.com/pMDfSib.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

LE: plus, alt scut pe care pesedeii vor sa-l ridice impotriva DNA. Legea nepotismului: Legea care ii scapa pe parlamentarii care isi angajeaza rudele, adoptata tacit de Senat

Quote

Proiectul de lege care prevede modificarea Codului Penal pentru a le permite functionarilor publici sa isi angajeze rudele fara sa fie sanctionati pentru conflict de interese a fost adoptat tacit de Senat si a ajuns la Camera Deputatilor.
Adoptat in data de 25 martie, proiectul a primit aviz negativ atat de la Ministerul Justitiei, cat si de la Comisia Juridica a Senatului,

Edited by sarella, 30 March 2015 - 21:02.


#16
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Mda... eu i-aş pune să facă muncă gratuită la cafenele închise de A.N.A.F.
Acest post este un panflet şi tre' tratat ca atare!

#17
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

View Postanoniymus, on 30 martie 2015 - 19:58, said:

Din informatiile mele acest Serban Nicolae este jumatate tigani, si orientare HOMOsexuala.
La ce va asteptati din partea unuia ca asta, sau ca Madalin Voicu?
Jumatate? Pai se vede de la o posta ca e 100%.

#18
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,323
  • Înscris: 31.08.2006

View Postsarella, on 30 martie 2015 - 20:43, said:

[ https://i.imgur.com/pMDfSib.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

     Scandal mare la B1 TV  intre Stelian Negrea si  Serban Nicolae. Cum i-o rabda pamantul pe asemenea oameni ? Ei chiar nu simt ca romanii ii urasc din tot sufletul pe acesti ticalosi care fac ce vor ei in tara asta si fac legile dupa bunul lor plac  ? O rusine continua sunt acesti politicieni . Un blestem sunt pentru Romania. Maharii  ceausisti erau mici copii pe langa hienele astea odioase.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate