Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme cu masina de paine Moulinex

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Salve

Am o masina de paine Moulinex,de doi ani si vreo trei luni functioneaza non-stop,nu chiar in fiecare zi dar o data la doua zile da...fac mereu paine de casa ,de cand am cumparat masina nu am mai cumparat paine...si sunt foarte multumit.
Insa a aparut o problema;dupa ce pun in masina toate ingredientele ,incepe sa framante apoi la un moment dat se opreste si se anuleaza programul.aceasta oprire nu o face de fiecare data in acelasi timp,uneori imediat dupa framantare alteori chiar cand trebuie sa coaca.
Cu siguranta este vorba de partea electronica.
A mai patit careva asa ceva?
Maine o duc la un service specializat in domeniu dar inainte de a o duce doream sa aflu si alte pareri,nu vreu sa ma trezesc acolo la service ca o sa imi spuna cine stie ce sf-uri si sa imi ceara bani cat nu face ,caci asa imi cumpar alta noua...
Va multumesc anticipat.

P.S.In fotografie este modelul masinii.

Attached Files



#2
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Condensator electrolitic uscat pe partea de alimentare a partii electronice,datorita functionarii la temperatura ridicata. Daca ai ceva inclinatii tehnice si reusesti sa ajungi la electronica ei,ii vei recunoaste dupa forma lor tubulara,care sunt umflati putin in partea superioara.

#3
eduardf

eduardf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.03.2015
condensatori umflati in sursa de alimentare

#4
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Nu am cunostinte in domeniu...la partea de mecanica fina ma mai inghesui dar la parte electrica mai putin.
Multumesc pentru informatii si sper sa se poata remedia cat mai repede.

#5
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006
Ai un ditamai topicul aici, dedicat masinilor de facut paine. Sigur vei gasi multe raspunsuri.

#6
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

 magaenea, on 29 martie 2015 - 16:08, said:

Salve

Am o masina de paine Moulinex,de doi ani si vreo trei luni functioneaza non-stop


Asta e durata lor de viata...cateva luni dupa ce expira garantia pusca ceva...

#7
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

 magaenea, on 29 martie 2015 - 16:08, said:

...nu vreu sa ma trezesc acolo la service ca o sa imi spuna cine stie ce sf-uri si sa imi ceara bani cat nu face ,caci asa imi cumpar alta noua...
Daca service-ul este unul care se respecta, in mod sigur va va informa despre costurile reparatiei dupa evaluarea initiala si inainte de a executa reparatia, astfel incat dumneavoastra sa hotarati singur daca merita sau nu reparat aparatul. Acum o sa replicati ca si investigarea costa, dar asta e situatia. Nici dumneavoastra nu cred ca prestati vreo activitate gratuita pentru persoane fata de care n-aveti nicio obligatie.

#8
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006
Hai sa fim seriosi... Moulinex de doi ani si ceva sa crape? A mea este un noname luat de la Metro si are 5-6 ani si se tine cu mandrie muncind cate o paine la doua zile.
Chestia asta imi confirma faptul ca indiferent de brand, tot chinezism iti iei. Conteaza doar norocul.
Intr-adevar unii platesc mai mult pe ce scrie pe ambalaj si sunt multumiti ca tine 1 an..., invocand ulterior faptul ca, de, soarta, ma duc la service, ca-i de firma... mi-o repara, dar costurile ulterioare nu le mai pun la socoteala... Da-i de firma!!

#9
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009

 flomelomanul, on 29 martie 2015 - 17:44, said:

Daca service-ul este unul care se respecta, in mod sigur va va informa despre costurile reparatiei dupa evaluarea initiala si inainte de a executa reparatia, astfel incat dumneavoastra sa hotarati singur daca merita sau nu reparat aparatul. Acum o sa replicati ca si investigarea costa, dar asta e situatia. Nici dumneavoastra nu cred ca prestati vreo activitate gratuita pentru persoane fata de care n-aveti nicio obligatie.

Am fost astazi si am dus masina la service ,au spus ca ma costa 15 lei constatarea si ma va anunta telefonic despre ce este vorba si despre costuri ,daca imi convine ok daca nu...alta noua.

 liviu_np, on 29 martie 2015 - 21:59, said:

Hai sa fim seriosi... Moulinex de doi ani si ceva sa crape? A mea este un noname luat de la Metro si are 5-6 ani si se tine cu mandrie muncind cate o paine la doua zile.
Chestia asta imi confirma faptul ca indiferent de brand, tot chinezism iti iei. Conteaza doar norocul.
Intr-adevar unii platesc mai mult pe ce scrie pe ambalaj si sunt multumiti ca tine 1 an..., invocand ulterior faptul ca, de, soarta, ma duc la service, ca-i de firma... mi-o repara, dar costurile ulterioare nu le mai pun la socoteala... Da-i de firma!!

Stiu ca si a mea e chinezarie chiar daca am luato de la Altex...tot un drac...aici ca la ruleta,ai noroc tine,nu...

#10
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Sa rezolvat destul de repede,doua zile si e ca noua...
Si ca o informatie si pentru altii va spun ce a avut;Placa de cuplaj+cuplajul.Ce sunt alea habar nu am dar nu mai are importanta ,important este ca merge.
Va multumesc.

#11
andreiandandrei

andreiandandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2007

 magaenea, on 03 aprilie 2015 - 11:51, said:

Sa rezolvat destul de repede,doua zile si e ca noua...
Si ca o informatie si pentru altii va spun ce a avut;Placa de cuplaj+cuplajul.Ce sunt alea habar nu am dar nu mai are importanta ,important este ca merge.
Va multumesc.

Si cat a costat reparatia?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate