Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Executabilele nu merg

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
Buna Dimineata!
Am o problema foarte mare si foarte ciudata...Stau de aseara de la 10 si tot n-am reusit sa trec peste asta... Am descarcat un program care mi-a instalat ISTARTSURF in morti masi ca am innebunit... am incercat sa-i dau dezinstalare nu s-a lasat nici mort apoi am dat scanare a gasit ceva "virusi" i-am sters dar degeaba,intr-un final am decis sa reinstalez windows-ul am facut-o si p-asta, dar DEGEABA! Am intrat in safe mode(de aici va scriu) am instalat spyhunter, malarebytes si Adwcleaner sau ceva de genu. Am scanat cu toate 3 programele si surpriza niciun virus... Intr-un final am scapat de istartsurf acum am o alta problema numai merg executabilele ceva le opreste! dar ce? si de ce in safe mode merg si in normal mode nu?
Va rog ajutati-ma.
Multumesc frumos

Edited by sheky203, 29 March 2015 - 06:00.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,605
  • Înscris: 07.02.2003
Pai ai virusul activ in sistem si previne executia sau a fost modificat shell-ul si extensiile executabile sunt redirectate Posted Image
Ideal e sa folosesti un antivirus performant care sa includa si AntiMalware.

Edited by andreic, 29 March 2015 - 08:31.


#3
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postsheky203, on 29 martie 2015 - 05:59, said:

Buna Dimineata!
Am o problema foarte mare si foarte ciudata...Stau de aseara de la 10 si tot n-am reusit sa trec peste asta... Am descarcat un program care mi-a instalat ISTARTSURF in morti masi ca am innebunit... am incercat sa-i dau dezinstalare nu s-a lasat nici mort apoi am dat scanare a gasit ceva "virusi" i-am sters dar degeaba,intr-un final am decis sa reinstalez windows-ul am facut-o si p-asta, dar DEGEABA! Am intrat in safe mode(de aici va scriu) am instalat spyhunter, malarebytes si Adwcleaner sau ceva de genu. Am scanat cu toate 3 programele si surpriza niciun virus... Intr-un final am scapat de istartsurf acum am o alta problema numai merg executabilele ceva le opreste! dar ce? si de ce in safe mode merg si in normal mode nu?
Va rog ajutati-ma.
Multumesc frumos
http://forum.softped...cu-aplicatiile/

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
D-aia imi place mie Linuxul, acolo nu ai nici virusi, si nici de antivirus care doar incetineste calculatorul nu ai nevoie.

View Postsheky203, on 29 martie 2015 - 05:59, said:

si de ce in safe mode merg si in normal mode nu?
Virusul a instalat treburi pe care antivirusul nu a reusit sa le dezinstaleze corect, si au ramas ramasitele lui in sistem, care il blocheaza.

#5
Tatomir

Tatomir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 26.03.2010
Scaneaza cu ComboFix, functioneaza si sub windows si  sub dos.

#6
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
descarca,instalreaza si scaneaza cu Malwarebytes. a scapat pe cineva fara sa reinstaleze windows.

daca nici asa nu merge, apai reinstaleaza windows de pe un dvd bootabil, formateaza partitia si NU intra in a 2-a partitie. faci ce ti-am zis mai sus si gata.

#7
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
http://www.kaspersky...val-tool?form=1

Ruleaza-l

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate