Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Opere literare bac 2015 la limba si literatura română - REAL ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dav07

dav07

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.03.2015
Ce opere literare s-au scos / numai fac parte din programa pentru bac 2015 la limba si literatura română? Profilul real !
Înțelesesem că maitreyi si baltagul numai fac parte din ele,mă poate lamuri cineva care s-a documentat sau știe mai exact:) merci!

Edited by dav07, 28 March 2015 - 22:47.


#2
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
"Numai" ai sanse de recuperare.

Edited by edy12345, 28 March 2015 - 22:55.


#3
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Eu stiam ca exista in fiecare an un fel de carte cu 100 examene dintre care una cade la examen de BAC. Ai cautat-o?

#4
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013

 Jm3k3ritza, on 28 martie 2015 - 23:26, said:

Eu stiam ca exista in fiecare an un fel de carte cu 100 examene dintre care una cade la examen de BAC. Ai cautat-o?

100 de variante nu mai sunt din 2009.

Edited by sftpdt, 28 March 2015 - 23:33.


#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 dav07, on 28 martie 2015 - 22:43, said:

Ce opere literare s-au scos / numai fac parte din programa pentru bac 2015 la limba si literatura română? Profilul real !
Înțelesesem că maitreyi si baltagul numai fac parte din ele,mă poate lamuri cineva care s-a documentat sau știe mai exact:) merci!

E aceeasi programa ca si anul trecut, pentru profilul real. Daca nu ma insel, intra toate lectiile de la uman, in afara de cele teoretice (curentele literare, cronicarii si formarea limbrii si literaturii romane).

#6
reaper666

reaper666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 31.01.2012
Eu am dat anul trecut si nici una dintre alea 2 nu erau obligatorii pentru real. Zicea profa ca Maitreyi e "roman al experintei" si in cazul in care se cere asa ceva, se poate scrie Ultima noapte de dragoste. Baltagul nici nu am facut-o, decat in generala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate