Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Jocuri AMD Radeon 5450 2GB

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Salut!Luni imi iau din flanco un pc nou,mai exact unul cu un procesor i3 de 3.6 ghz,4gb ram,1 terra ram si o placa video dedicata amd radeon 5450 de 2gb.Dupa cate stiu,procesorul are si el o placa integrata,in cazul meu un intel hd 4400.Cu radeon,as putea juca cam orice joc,dar la rezolutie si setari video minime?Ma refer in special la dying light,cs go,cities skyline,left 4 dead 2,etc.Dar cu intel hd pot?Adica pot juca jocuri si cu placa integrata?Sunt foarte confuz si nu ma pricep.Ce placa e mai buna pentru jocuri?Radeon-ul sau intel-ul?Nu vreau raspunsuri gen ia-ti alta placa video,fa-ti unul pe piese,etc,pentru ca il iau in rate..si,nu pot face nimic de genul.Si inca ceva,pot juca in viitor gta 5 cu una dintre placi?Va multumesc mult si sper ca nu am pus intrebari stupide.

pardon,un terra hard-disk-ul.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
Vezi si tu pe unde se afla: http://www.videocardbenchmark.net/

#3
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Mai exista pe piata Radeon 5450 ?!

Daca aia de la Flanco au configurat o unitate cu i3 4160 (cu HD4400) si au adaugat in acea unitate si chipurile o placa dedicata, Radeon 5450, care-i muult mai slaba decat integrata din acel i3 (apropo, caut-o pe a 3-a pagina din linkul dat de colegul de mai sus), si mai cer si 1800lei pe acea unitate, care-i ambalata in "Delux", sa le spui ca sunt niste mari hoti.

In rate poti cumpara si de alte magazine si iesi cu mult mai avatajat, ca si calitate si performante.

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
5450 sau integrata din procesor sunt pentru a avea o imagine pe monitor, în jocuri sunt slabe. Chiar dacă iei în rate poţi să îţi faci un PC pe piese. Spune ce buget ai.

http://www.flanco.ro...0-free-dos.html

Ăsta, nu?

În 1800 lei faci un PC mult mai bun pentru jocuri.

Edited by driftking91, 28 March 2015 - 15:46.


#5
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
mai bine spui in ce suma te incadrezi si iti fac baietii de pe forum o configuratie, iesi mai bine decat sa cumperi calculatorul ala, e pocnitoare placa aia video.

#6
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Placa video are 64 biti DDR3 deci nu e de gaming.
La 1800 lei iei iti iei Intel i5 quad core , 8 GB DDR3 si placa de baza cu socket 1150.
Mai stringeai bani si luai si restul pieselor sau mai bine luai un laptop cu i3 sau i5.

#7
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Ideea e ca nu pot lua altceva,pentru ca aici intra in discutie o oferta gen,2 produse de peste 2500 de lei aduc rate fara dobanda,si e vorba de ce vrea mama.Pe langa pc ia si o masina de spalat.Oricum,nu las definitiv placa,e clar,ca mai am un pc varza pe care o sa-l vand si o sa imi iau alta placa.Dar acum intreb:Cu placa aia integrata in i3,pot juca jocuri mai noi?Nu conteaza calitatea.Va multumesc pentru raspunsuri.

#8
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
Dar masina aia de spalat nu se gaseste si pe la Altex sau alte magazine ?!

Poti juca chiar si multe jocuri dintre cele mai noi cu HD4400, cu un numar mai mic sau mai mare de FPS-uri, insa la 720p.

Cauta pe Youtube "i3 4160 hd graphics gaming" si vezi ce gasesti...

#9
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
in afara de 800x600 detalii minime @ 20fps nu stie nici una din placile alea (4400 si hd5450). Nici nu intra in discutie dying light (nici placi de 5-6 ori mai puternice nu il duce). Au pus hd5450 pentru a lichida stocurile ramase... atat timp cat exista prosti care cumpara de ce nu?

#10
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Nu stiu,nu ma intrebati pe mine,habar n-am si nici nu vreau sa stiu ce vrea sa faca mai departe.Ideea e ca e o oportunitate..fata de ce am acum..pc-ul asta e bijuterie :)).Daca merg jocuri noi pe intel hd-ul,ma bucur.As fi bucuros daca ar merge gta 5 cand apare,desi nu cred,dar vedem.
Si cu pc-ul actual,e un pentium 4 cu o radeon 9200 :))))),pastaie de placa.Cand o sa le vand,tot aici o sa vin,si cu banii stransi o sa imi iau o placa noua.Va multumesc de raspunsuri.

Nu are rost sa ma jignesti aiurea,nu ma cunosti si nici nu iti poti permite sa ma faci prost.Daca ar fi dupa mine nu as face nimic de genul asta.

#11
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
My 2 cents: Don't. Oportunitate nu însemnă să cheltuiești bani aiurea, ci înseamnă să obți cel mai bun raport performanță-preț în special atunci când cumperi pe credit, și în cazul de față ai primi o țeapă, una foarte mare. Vorbește cu mama ta și spune-i (insistent) că este mai rentabil să cumpărați din altă parte de unde poți să iei calculatorul pe bucăți, Flanco nu e singurul magazin cu mașini de spălat care oferă credite cu dobândă 0. Nu înțeleg de ce ai deschis topic dacă nu ai de gând să asculți de sfaturi? Să îți spună toată lumea că e o alegere proastă? Nu știu cât ai putea lua pe calculatorul vechi (100-200 de lei?), dar nu cred că vei lua o sumă care să îți permită să cumperi o placa video comparabilă cu ce ai putea lua dacă ai cumpăra un pc pe bucăți în valoare de 1800 de lei.

Edited by tavitu, 28 March 2015 - 17:00.


#12
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
ia uite boss, eu zic ca merge, daca mai au baietii ceva de adaugat la configuratia asta chiar ii rog, decat sa iei lacusta aia de unitate mai bine asta.
PS. cumperi placa video cand o sa mai strangi bani, pana atunci ai integrata de la procesor.

Attached Files


Edited by Kevlar111, 28 March 2015 - 17:25.


#13
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
E buna aia a lui kevlar dar ii trebuie alta placa de baza. Acea placa pusa de el nu suporta acel procesor http://www.gigabyte....p.aspx?pid=5022

@initiator sa nu iei prastia aia de o ai in gind de la ALtex. Iti poti lua pe componente mult mai bine. GTA 5 nu-ti va merge pe 5450.

Edited by mihalexmihalex, 28 March 2015 - 18:44.


#14
hororius_prigonitus

hororius_prigonitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.12.2009

View PostCommy99, on 28 martie 2015 - 15:28, said:

Salut!Luni imi iau din flanco un pc nou,mai exact unul cu un procesor i3 de 3.6 ghz,4gb ram,1 terra ram si o placa video dedicata amd radeon 5450 de 2gb.Dupa cate stiu,procesorul are si el o placa integrata,in cazul meu un intel hd 4400.Cu radeon,as putea juca cam orice joc,dar la rezolutie si setari video minime?Ma refer in special la dying light,cs go,cities skyline,left 4 dead 2,etc.Dar cu intel hd pot?Adica pot juca jocuri si cu placa integrata?Sunt foarte confuz si nu ma pricep.Ce placa e mai buna pentru jocuri?Radeon-ul sau intel-ul?Nu vreau raspunsuri gen ia-ti alta placa video,fa-ti unul pe piese,etc,pentru ca il iau in rate..si,nu pot face nimic de genul.Si inca ceva,pot juca in viitor gta 5 cu una dintre placi?Va multumesc mult si sper ca nu am pus intrebari stupide.

pardon,un terra hard-disk-ul.
Initiator, nu lua gata facut, mai bine il iei din bucati si il asamblezi acasa, nu e mare lucru.E bataie de joc cu placa aia video pe care o iei tu, ce sa mai zic de carcasa.

#15
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Bun,chiar va rog sa intelegeti ca este imposibil pentru mine sa mai schimb ceva..creditul la brd exista deja,si totul e aranjat..a mai fost din cate stiu in carrefour,dar pana la urma a ramas cu flanco..Ideea e nu ca nu va ascult sau va resping din start,dar achizitionarea unui pc pe piese la banii astia e deja imposibila..Nu pot face nimic..Oricum,va multumesc mult ca va implicati.O sa cumpar alta placa cand voi dispune de alti bani.

Sper doar ca placa integrata sa duca jocuri decente,ca dying light pe low tot,sau in viitor gta 5,tot pe low.

Edited by Commy99, 28 March 2015 - 18:57.


#16
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Pai puteai sa iei configuratia fara placa video, era mai ieftina.
Mai strangeai si tu niste bani, vindeai pc=ul vechi si iti luai o placa la mana a-2-a cat de cat.
GTA 5 nu cere 11.1 ?

Edited by N62B44, 28 March 2015 - 19:01.


#17
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
http://www.emag.ro/i...te-fara-dobanda

View PostN62B44, on 28 martie 2015 - 19:01, said:

GTA 5 nu cere 11.1 ?
Cere de la NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7870 2GB in sus.

#18
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Pai GTA 5,dupa cate stiu cere pixel shader 5.0,si directx 11.1.Ai aici specificatiile: http://www.pc-specs....00_Desktop/1793 .

Eu sincer cred ca o sa mearga,nu vad de ce nu ar merge,plus ca cere minim o placa de 512 mb,cu 256 bus.Problema e ca placa e de 128 mb bus.Cred ca asta e singurul obstacol.Oricum,cred ca la low si rezolutie minima o sa mearga.

Edited by Commy99, 28 March 2015 - 19:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate