Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Network CD/USB Player

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
MARCVS

MARCVS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 01.04.2012
Daca aveti astfel de scule, nu ezitati sa le expuneti cu comentariile aferente. Multumiti, nemultumiti, ce satisfactii si probleme aveti cu ele etc.
Eu intentionez achizitia unui NCP (network cd player). Am gasit pana acum 3 modele mai accesibile, din care unul pica datorita pretului pe care-l consider nejustificat de mare, cel putin prin prisma preturilor concurentei. E vorba de primul din cele trei de mai jos.
1. YAMAHA CD-N500
2. ONKYO C-N7050
3. TEAC CD-P800NT
Onkyo se gaseste la un magazin din tara, la fel Yamaha. Din pacate, Teac n-am gasit. In UE se gasesc toate cu usurinta. Nu s-au vandut prea multe si nu prea se gasesc inca recenzii concludente. Are careva din voi asa ceva ?

Attached Files


Edited by MARCVS, 28 March 2015 - 11:06.


#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Mi se par exagerat de scumpe. Aceleasi functii de networking se gasesc si pe unele mediaplayere(mult mai ieftine) sau chiar implementate in ultimele modele de receivere/amplificatoare.
Asa ceva merita doar in conditiile in care nu vrei sa-ti schimbi partea de amplificare si vrei ceva de calitate cu aceste functii.
Daca as vrea asa ceva m-as orienta mai degraba la un Oppo BD 103 ,macar ala citeste mult mai multe formate pe disc A/V ,e foarte bun si pe partea de CDA si are diverse functii networking.

Edited by edigee, 28 March 2015 - 12:32.


#3
Piratul

Piratul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 21.01.2005
Yamaha CD-N500 nu se mai fabrica, este discontinued.

#4
MARCVS

MARCVS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 01.04.2012
Da, exact, acel Yamaha e scos din productie si asta e un motiv in plus pt care trebuie evitat - inca foarte scump pt o scula scoasa din fabricatie. Onkyo e vreo 1800 in Romania, iar pe la vreo 1700 am gast Teac-ul in Italia.

View Postedigee, on 28 martie 2015 - 12:32, said:

Mi se par exagerat de scumpe.

Aceleasi functii de networking se gasesc si pe unele mediaplayere(mult mai ieftine) sau chiar implementate in ultimele modele de receivere/amplificatoare. Asa ceva merita doar in conditiile in care nu vrei sa-ti schimbi partea de amplificare si vrei ceva de calitate cu aceste functii.

Daca as vrea asa ceva m-as orienta mai degraba la un Oppo BD 103 ,macar ala citeste mult mai multe formate pe disc A/V ,e foarte bun si pe partea de CDA si are diverse functii networking.
Asa e. Si eu am decis sa mai astept.

Exact. Asta ma tine departe de Yamaha R-N500.

Problema e ca s-ar putea ca pe o scula all-in-one sa nu se auda la fel de bine ca pe o scula dedicata audio.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate