Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Despre pariurile on-line.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
OmulCuIntrebarea

OmulCuIntrebarea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2015
Salutare tuturor.
De când a apărut Oficiul Naţional pentru Jocuri de Noroc nicio casă de parirui on-line nu a obţinut licenţă în România. Deci fără licenţă este ilegal să joci în România la pariurile on-line. Orice formă de joc la aceste case de pariuri,publicitate şi alte forme de promovare constituie o infracţiune.
Deci vă întreb,pe voi ăştia care jucaţi on-line pe ce vă bazaţi? Aceste case vă pot juca cum vor ele iar fără licenţă poţi să strigi unde vrei că tot tu eşti de vină. A avut cineva probleme la bancă din această cauză? Cum că vi se cere o justificare a prezenţei banilor pe card şi tu n-ai cum să-i justifici decât printr-o ilegalitate? Ce consecinţe pot avea aceste acţiuni?

Edited by OmulCuIntrebarea, 28 March 2015 - 10:53.


#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,335
  • Înscris: 24.05.2010
E asa greu sa iau licenta in germania, italia, moldova, bulgaria, vrei sa mai zic tari? Eu de 5 ani de zile primesc intre 200-1500 euro lunar pe card si nu ma intreaba nimeni de sanatate. (E card de debit nu de salarii)

Edited by MooF2010, 28 March 2015 - 11:02.


#3
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
False probleme.
Se pot retrage castigurile in Skrill, se foloseste cardul lor (merge la orice bancomat) si ai anonimitate completa.

#4
OmulCuIntrebarea

OmulCuIntrebarea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2015

View PostMooF2010, on 28 martie 2015 - 11:00, said:

E asa greu sa iau licenta in germania, italia, moldova, bulgaria, vrei sa mai zic tari?
N-am inteles ce vrei sa spui aici.
Deci să înţeleg că pe cardul de debit e altă treabă?

La ce bancă ai cardul de debit?

Edited by OmulCuIntrebarea, 28 March 2015 - 11:08.


#5
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Pui problema fals: ce legatura are licenta lui cu presupusa infractiune savarsita de mine? Daca vreau sa joc, joc pe site-ul .com si gata. El are nevoie de licenta sa opereze in Romania, nu eu am nevoie de licenta sa pariez online din Romania. Faptul ca nu au licenta de Ro inseamna printre altele (nu stau acum sa caut tot pomelnicul pt ca nu ma pasioneaza pariurile) sa nu poata avea un site .ro. Daca incerci sa intri pe gamebookers.ro o sa observi ca nu se poate, esti redirectionat automat spre gamebookers,com.
Ca nu-ti declari veniturile din pariuri, e o alta tema, dar nu sunt eu cel in masura sa arunce primul piatra, nu pentru ca nu mi-as declara veniturile ci pur si simplu pt ca fiecare doarme asa cum isi asterne.

#6
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Daca vrei sa fii in legalitate, mergi frumusel la Finante , iti declari veniturile din pariuri si platesti acei 1% din castiguri, si cu asta basta.

#7
OmulCuIntrebarea

OmulCuIntrebarea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2015

View PostLowrider, on 28 martie 2015 - 11:16, said:

Pui problema fals: ce legatura are licenta lui cu presupusa infractiune savarsita de mine? Daca vreau sa joc, joc pe site-ul .com si gata. El are nevoie de licenta sa opereze in Romania, nu eu am nevoie de licenta sa pariez online din Romania. Faptul ca nu au licenta de Ro inseamna printre altele (nu stau acum sa caut tot pomelnicul pt ca nu ma pasioneaza pariurile) sa nu poata avea un site .ro. Daca incerci sa intri pe gamebookers.ro o sa observi ca nu se poate, esti redirectionat automat spre gamebookers,com.
Ca nu-ti declari veniturile din pariuri, e o alta tema, dar nu sunt eu cel in masura sa arunce primul piatra, nu pentru ca nu mi-as declara veniturile ci pur si simplu pt ca fiecare doarme asa cum isi asterne.
Deci nu s-ar considera o infractiune in cazul in care joc ,nu? Am inteles.

Si pot sa le declar in conditii de legalitate_

View PostByblos4, on 28 martie 2015 - 11:21, said:

Daca vrei sa fii in legalitate, mergi frumusel la Finante , iti declari veniturile din pariuri si platesti acei 1% din castiguri, si cu asta basta.
Aham. Dar se considera legal faptul ca joc la pariuri on-line ,nu?

#8
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Scrie undeva ca le este interzis cetatenilor romani sa parieze online sau ca au nevoie de licenta pt a paria? Daca raspunsul e nu, atunci poti paria online.
La partea cu declararea veniturilor esti liber sa faci ce vrei, ca doar esti major si vaccinat (presupun).

#9
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Cauta pe net OUG 92/2014.

Quote

(6) Constituie contravenţie şi se sancţionează cu amendă de la 5.000 lei la 10.000 lei participarea persoanelor fizice de pe teritoriul României la activităţi de jocuri de noroc la distanţă, aşa cum sunt definite la art. 10 alin. (1) lit. h)–n), care nu sunt autorizate de O.N.J.N.“


#10
OmulCuIntrebarea

OmulCuIntrebarea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2015

View PostLowrider, on 28 martie 2015 - 11:35, said:

Scrie undeva ca le este interzis cetatenilor romani sa parieze online sau ca au nevoie de licenta pt a paria? Daca raspunsul e nu, atunci poti paria online.
La partea cu declararea veniturilor esti liber sa faci ce vrei, ca doar esti major si vaccinat (presupun).
(6) Constituie contravenţie şi se sancţionează cu amendă de la 5.000 lei la 10.000 lei participarea persoanelor fizice de pe teritoriul României la activităţi de jocuri de noroc la distanţă, aşa cum sunt definite la art. 10 alin. (1) lit. h)–n), care nu sunt autorizate de O.N.J.N.“

Uite Lowrider.... Ce spuneam.  

bbox, Multumesc.

View Postbbox, on 28 martie 2015 - 12:04, said:

Cauta pe net OUG 92/2014.
Multumesc. Deci ce spuneam,e ilegal să joci la casele de pariuri on-line de pe teritoriul României atâta timp cât n-au licenţă. Am găsit toată ordonanţa şi m-am lămurit.

#11
luca.matei

luca.matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.03.2007
Daca tot vrea statul sa interzica cetatenilor sa faca ce vor cu banii lor, de ce nu obliga providerii de inyternet sa taie accesul catre casele de pariuri online?

#12
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Pai daca e scris, asa e... Ti-am zis ca nu ma pasioneaza pariurile online, dar logica imi spunea ca daca legea se refera doar la casele de pariuri, oamenii normali pot paria linistiti online.
Oricum mi se pare o idiotenie o astfel de lege, dar nu ma mai mira nimic.
Cine vrea sa parieze online, o face cu sau fara o astfel de lege, metode sunt.

#13
luca.matei

luca.matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.03.2007
Nici initiatorul nu e pasionat de pariuri. S-a inscris azi, si-a raspuns singur la intrebari (pe care putea sa le caute singur pe net, fara sa mai vina aici) si ne-a spus ca e ilegal. As paria, sa fiu in ton cu topicul, ca e de la fisc.Posted Image

Ordonanta asta data de Boc e complet cretina. Bine ca s-au gasit astia sa o puna in aplicare. Scopul e evident, sa renunte oamenii la a paria online si a trece la casele de pe strada, unde sunt impozitati la sursa.

Daca un parior care face bani online si se duce la fisc sa declare venitul pentru a fi impozitat (sa fie si el in legalitate, cum ar veni), se duce practic sa faca un autodenunt, ca a incalcat legea. Asa ca mai bine nu.
Cum spune si lowrider, metode sunt de a ramane sa parieze online, fara a fi impozitati. Succes si inspiratie va doresc Posted Image

#14
OmulCuIntrebarea

OmulCuIntrebarea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2015

View Postluca.matei, on 28 martie 2015 - 18:28, said:

Nici initiatorul nu e pasionat de pariuri. S-a inscris azi, si-a raspuns singur la intrebari (pe care putea sa le caute singur pe net, fara sa mai vina aici) si ne-a spus ca e ilegal. As paria, sa fiu in ton cu topicul, ca e de la fisc.Posted Image

Ordonanta asta data de Boc e complet cretina. Bine ca s-au gasit astia sa o puna in aplicare. Scopul e evident, sa renunte oamenii la a paria online si a trece la casele de pe strada, unde sunt impozitati la sursa.

Daca un parior care face bani online si se duce la fisc sa declare venitul pentru a fi impozitat (sa fie si el in legalitate, cum ar veni), se duce practic sa faca un autodenunt, ca a incalcat legea. Asa ca mai bine nu.
Cum spune si lowrider, metode sunt de a ramane sa parieze online, fara a fi impozitati. Succes si inspiratie va doresc Posted Image
Si care ar fi metodele? Cardul celor de la Skrill?

#15
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Vi s-au taiat fondurile de training sau pur si simplu vreti sa fiti la curent cu ultimele tendinte in "frauda online"? Posted Image
Acum serios vorbind, esti constient ca nu aici se discuta asa ceva, nu? Banuiesc ca erai prea preocupat cu sapatul dupa legislatie pentru a mai citi si regulamentul forumului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate