Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Despre NIN(o)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007
Stiu cam ce este, stiu cam ce documente am nevoie (bill + CI ?!) dar am urmatoarele nelamuriri:
- costa ceva?
- spuneau ceva ca nu e nevoie de copii la documente ... documentele cu care te duci raman la ei pana primesti nino?

Edited by daniel:), 27 March 2015 - 04:59.


#2
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
.

Edited by Arianna-D, 27 March 2015 - 05:21.


#3
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Ai nevoie doar de un act de identitate (pasaport, C.I. sau permis de conducere), acte care nu raman la ei. Daca ai contract de inchiriere pe numele tau, e ok.
Cel mai important lucru, este sa te programezi cat mai repede la ei. Nu costa nimic, decat transportul pana la ei.

#4
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Eu nu am avut nici un bill pe numele meu, nu am avut contract de inchiriere pe numele meu si l-am luat fara probleme.

#5
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Eu m-am dus la interviu cu teancul de documente. Nu a facut decat sa imi faca o copie dupa pasaport (acolo, pe loc) si sa ma intrebe diverse chestii de genul...unde stau, de cand sunt in uk, etc. a durat vreo 10 minute.

#6
maria_an

maria_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.06.2014
Nu trebuie musai contract de inchiriere. Poate fii si o scrisoare recomandata de la cineva care sta in casa cu tine, dar trebuie sa contina adresa completa, codul postal, semnatura persoanei plus nr ei de tel. Pasaportul e mai indicat decat buletinul, pt ca pasaportul contine semnatura ta. Daca n-ai pasaport, ia cu tine un card bancar pe care ai trecuta semnatura, pt ca uneori vor dovada ca semnatura e a ta (mi s-a intamplat si mie si altui roman).

#7
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007
Se poate aplica online sau trebuie sunat la numarul lor? Cu cat timp inainte ar trebui sa aplic? Pot sa aleg când sa-mi fac programarea sau ma programeaza ei când pot/vor?

#8
CAV13

CAV13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2013

View Postdaniel:), on 13 mai 2015 - 22:25, said:

Se poate aplica online sau trebuie sunat la numarul lor? Cu cat timp inainte ar trebui sa aplic? Pot sa aleg când sa-mi fac programarea sau ma programeaza ei când pot/vor?
Trebuie sunat la numarul lor. Exemplu real: contactati azi dupa pranz, programare fix saptamana viitoare ora 11.20 (am cerut cat mai curand posibil).

#9
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007
Mai revin cu o intrebare:

pe site spune ceva de genul

Quote

Jobcentre Plus may write to you

ti se trimite ceva undeva sau doar suni si te duci acolo la ora si data programata?

#10
georgetocila

georgetocila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 02.01.2009

View Postdaniel:), on 27 mai 2015 - 00:21, said:

Mai revin cu o intrebare:

pe site spune ceva de genul


ti se trimite ceva undeva sau doar suni si te duci acolo la ora si data programata?
Ar putea sa iti trimita la adresa declarata o scrisoare cu programarea, eu nu am primit scrisoarea, dar am mers cu nr de programare la ora si data  la jobcenteruli

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate