Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vanzarea / promovarea unei carti online

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Kazi_Mir

Kazi_Mir

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.02.2015
Salut!
Aproape am terminat de "scris" o carte in care se afla mai multe metode de a castiga bani online, fara investitii. Nu e vorba despre metode de pe urma carora te imbogatesti, ci metode de pe urma carora cu 2-5 ore petrecute zilnic poti ajunge la o suma de peste 400$/luna (toate metodele prezente acolo au fost testate).
Doresc sa vand cartea (care este in format electronic), sunt dispus sa cumpar un website al carui nume coincide cu numele cartii, in care voi atasa un sistem automat de plata paypal si un preview al cartii unde sunt prezentate 2 metode de o eficienta medie.
Stie cineva cum pot promova un asemenea website sau cum pot face vanzarea cartii cunoscuta?
Ce parere aveti daca as vinde cartea si pe Fiverr?
Astept idei!
Pretul cartii: 5$

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Baga 1000 de coco la mine in cont si te invata tatucu' meserie.

#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Altul care vrea sa daca bani scriind carti despre cum sa faci bani.

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Stii cum se vand cartile alea despre cresterea iepurilor sau a culturilor de catina?

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am sa risc eu si am sa intreb, cum?

Edited by gumball3000, 26 March 2015 - 22:50.


#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

 Kazi_Mir, on 26 martie 2015 - 22:39, said:

am terminat de "scris"
Sa inteleg ca e copy-paste de ai pus ghilimelele?

Si ca sa iti raspund la intrebare... am si eu un pdf in care e descris cum sa publici o carte pe net ca sa te imbogatesti. Ia zi... te intereseaza? Posted Image  il dau ieftin.. pentru ca pari baiat de treaba iti fac reducere.. de la 199lei il las la 99.99lei. Oferta limitata!

P.S. si ca sa vezi cat de bun sunt cu tine, iti dau si o idee pe gratis pentru promovarea afacerii tale... cartea o poti numi "50 shades of money". Succes garantat!

Edited by tigerheart, 26 March 2015 - 23:00.


#7
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ma cac pe mine de ras...
Deci unul care scrie carti cum se fac bani pe net ne intreaba pe noi cum sa faca bani pe net vanzandu-si propria carte in care ii invata pe altii cum sa faca bani pe net.

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
banipenetception

#9
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012
Esti ca profesorii de educatie anteprenoriala, isi invata elevii cum sa dezvolte o afacere de succes dar ei lucraza pe 1000lei pe luna

#10
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 Kazi_Mir, on 26 martie 2015 - 22:39, said:

Salut!
Aproape am terminat de "scris" o carte in care se afla mai multe metode de a castiga bani online, fara investitii.

-cate pagini are cartea?

#11
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
io nu inteleg de ce nu faci bani folosind metodele alea, si te chinui cu o carte?

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 slai, on 27 martie 2015 - 08:28, said:

io nu inteleg de ce nu faci bani folosind metodele alea, si te chinui cu o carte?
Probabil in carte scrie despre cum sa scrii o carte in care scrie despre cum sa scrii o carte..

#13
Kazi_Mir

Kazi_Mir

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.02.2015

 cristirg, on 26 martie 2015 - 23:16, said:


-cate pagini are cartea?
93, metodele sunt explicate pas cu pas

 slai, on 27 martie 2015 - 08:28, said:

io nu inteleg de ce nu faci bani folosind metodele alea, si te chinui cu o carte?
Pentru ca este exact invers de cum ai zis tu.
Niciodata nu ai destui bani, castig 600 de euro in cea mai proasta luna si am 17 ani
Un venit in plus de pe urma cartii te-ar deranja cu ceva? Avand in vedere ca dupa ce termini websiteul mai e nevoie doar sa ridici banii cand o cumpara cineva. Nu am nimic de pierdut.

ps: comentariilor de mai sus nu am sa le raspund, pentru ca mai mult ca sigur ei cand aveau 17 strangeau bani o saptamana sa isi ia un pachet de tigari si o cola (asta daca nu sunteti baieti de bani gata si va dadeau parintii)

#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 Kazi_Mir, on 26 martie 2015 - 22:39, said:

Salut!
Aproape am terminat de "scris" o carte .....


Astept idei!


Fara suparare,tu cati ani ai primit?

ps.
Pentru idei iti dau o adresa de email:[email protected].Te invata aia tot ce vrei.

#15
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

 Kazi_Mir, on 27 martie 2015 - 10:10, said:

Niciodata nu ai destui bani, castig 600 de euro in cea mai proasta luna si am 17 ani
Eu zic sa nu dai prea multe detalii sa nu te viziteze curand ANAF-ul Posted Image

#16
Adrian4net

Adrian4net

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.01.2010
Pacat de cartea ta=munca ta ...
Cand informatia pe net este prea vasta si in zile noastre este, o carte ca a ta are clienti. Vezi tu lumea nu realizeaza ca din toate produsele de pe net cel mai vandut lucru este informatia, fiind prea multa este nevoie de consiliere pe nise etc.
Tu asta oferi, nu-ti spun mai multe intelegi ce vreau sa-ti spun.

Eu ofer servicii pe nisa de comert si dezvoltare pe net, daca vrei informatii cu privire la ce este mai ieftin si bun ma poti contacta.
Usurel pas cu pas poti ridica ceva, si chiar poti sa monitorizezi in continoare resursa pentru o noua versiune a cartii....
Fa-ti un plan si treci la treaba!
Toate firmele care produc lupta sa si vanda, vanzarea este mai grea ca productia uneori dar trebuie s-o faci, altfel nu castigi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate