Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Allview V1 Viper i4G

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011
Voi primi in scurt timp un Allview v1 viper i4G si as dori sa aflu cat mai multe despre acest terminal si nu am gasit informatii despre acesta(root,custom recovery,custom rom,modelul care a fost branduit sub sigla allview etc).

Unele din specificatiile sale sunt:
  • 4G / LTE SIM 1 & SIM 2, DL: 150 Mbps, UP: 11,2 Mbps
  • Dual SIM (microSIM-uri)
  • Display 4,7” TFT LCD, 854x480 px, Dragontrail Glass
  • Touchscreen OGS
  • Android™ 4.4.2, KitKat®
  • CPU Quad Core, 1,3 GHz (Cred ca este un Mediatek MT6582m)
  • GPU Mali-400MP
  • Camere 5MP si 2MP, rec. Full HD, HDR, Panoramic, Smile shot
  • Memorie RAM 1 GB
  • Memorie Flash 8 GB
  • DTS
  • 1800 mAh
Poze:
[ http://allviewmobile.com/media/catalog/product/cache/4/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/v/1/v1-viper-i4g.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://allviewmobile.com/media/catalog/product/cache/4/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/s/p/spate_negru_1_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rcryss, 26 March 2015 - 21:46.


#2
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 23.10.2013
Nu merita, ai alternative mai bune la acelasi pret.

Bateria aia e cam mica pt un ecran de 4.7, o sa patesti ca aici http://forum.softped...per-v1-baterie/

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Ce inseamna ca vei primi din punct de vedere al optiunii?Exista varianta alegerii altui model cumva?Sau e batut in cuie  acest Viper?
Daca te intereseaza si altceva, uita-te si la un Philips S 398.Macar asa din curiozitate.

#4
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011

 cristian-p, on 26 martie 2015 - 22:12, said:

Nu merita, ai alternative mai bune la acelasi pret.

Bateria aia e cam mica pt un ecran de 4.7, o sa patesti ca aici http://forum.softped...per-v1-baterie/

 adisz, on 26 martie 2015 - 22:15, said:

Ce inseamna ca vei primi din punct de vedere al optiunii?Exista varianta alegerii altui model cumva?Sau e batut in cuie  acest Viper?
Daca te intereseaza si altceva, uita-te si la un Philips S 398.Macar asa din curiozitate.

Multumesc de raspunsuri.Da si eu m-am gandit ca bateria e mica,momentan am un lenovo a328, asemanator cu ecran de 4.5" si baterie de 2000mah.
Si da,"e batut in cuie" din cauza ca l-am castigat la un concurs :D

#5
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
pai cum il iei, il si vinzi.
nu exista varianta mai buna !

mergi pe un lenovo p70 daca vrei sa ramai "in familie" ;)

#6
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
este Gionee Pioneer P4

#7
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011

 nelubuz, on 27 martie 2015 - 19:31, said:

este Gionee Pioneer P4
Nu cred ca este Gionee Pioneer P4 , vad ca nu are nici 4g ,designul este diferit si blitzul pus in alt loc si mai ales pioneer are 4.5" ecranul nu 4.7" (pe cei de la allview nu-i stiu sa modifice telefoanele rebranduite,doar sa le modifice putin siglele,sistemul de operare si atat)

Am mai cautat putin si am gasit ca ar fi Gionee Pioneer P5L

Edited by rcryss, 27 March 2015 - 20:25.


#8
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
Au aceeasi placa de baza, acelasi procesor, acelasi cip video...

Asa,si p5l are camera de 5...

#9
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011

 nelubuz, on 27 martie 2015 - 21:12, said:

Au aceeasi placa de baza, acelasi procesor, acelasi cip video...

Asa,si p5l are camera de 5...

Da,la fel ca allview v1 viper i4g

#10
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
V 1 fara i are 4 gb...

#11
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011

 nelubuz, on 27 martie 2015 - 21:16, said:

V 1 fara i are 4 gb...

Am deschis topicul asta pentru v1 viper i4g ,ce treaba are v1 viper cu asta?

Edited by rcryss, 27 March 2015 - 21:25.


#12
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
Imi cer scuze... Nu am auzit de viper i 4g... Am crezut ca e vorba de viper i cum este si cel de pe care postez...

#13
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011
Am primit astazi telefonul si la prima vedere se misca chiar mai bine decat ma asteptam. Ce-i drept, bateria pare sa se duca repede.

#14
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011
Daca are nevoie careva de custom recovery (TWRP v2.8.2.0) am urmat metoda de pe XDA DEVELOPERS si mi-a mers (am facut ultimul update)

Observ ca are bug la MOUNT USB STORAGE si la MTP

Edited by rcryss, 06 April 2015 - 19:05.


#15
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Salut , daca il mai detii poti sa faci cumva proba in legatura cu cele doua sim-uri care stiu/recunosc 4G
As fi interesat daca detii un ab. de telefon 4G si un sim de internet de la rcs ( obligatoriu 3G ) cum se comporta telefonul cu cele doua sim-uri
Eventual sa ''imprumuti'' de la cineva doua sim-uri 4G si sa-le probezi cum functioneaza
Va ''laudati/scrieti'' pe aici ca ar exista variante mai ''bune'' in acelas pret
Va rog dati exemple de telefoane mai ''bune'' la acelas pret si in ''conditiile'' de mai sus scrise :
- ab. 4G la un op. telefonic mobil
- sim internet rcs care functioneaza numai in 3G

Edited by lupull, 17 May 2015 - 18:37.


#16
telefonis

telefonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.10.2004

 rcryss, on 06 aprilie 2015 - 18:52, said:

Daca are nevoie careva de custom recovery (TWRP v2.8.2.0) am urmat metoda de pe XDA DEVELOPERS si mi-a mers (am facut ultimul update)

Observ ca are bug la MOUNT USB STORAGE si la MTP

Salut!
daca ai sau daca sti ca exista pe undeva un back-up stock ROM, vreau si eu. Am facut root si am sters aplicatiile care erau inutile, printre care si stock file manager, si acum nu mai pot face update ca nu gaseste acest file manager. Sau poate poti uploada doar file manager apk.

#17
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011

 lupull, on 17 mai 2015 - 18:36, said:

Salut , daca il mai detii poti sa faci cumva proba in legatura cu cele doua sim-uri care stiu/recunosc 4G
As fi interesat daca detii un ab. de telefon 4G si un sim de internet de la rcs ( obligatoriu 3G ) cum se comporta telefonul cu cele doua sim-uri
Eventual sa ''imprumuti'' de la cineva doua sim-uri 4G si sa-le probezi cum functioneaza
Va ''laudati/scrieti'' pe aici ca ar exista variante mai ''bune'' in acelas pret
Va rog dati exemple de telefoane mai ''bune'' la acelas pret si in ''conditiile'' de mai sus scrise :
- ab. 4G la un op. telefonic mobil
- sim internet rcs care functioneaza numai in 3G
Scuze, nu am vazut ca ai postat, cand verificam topic-ul ma uitam dupa butonul "Vezi primul mesaj necitit" si nu mi-a aparut niciodata. Am testat 4G cu cartela unui coleg,pe sim1 si am avut viteza de 3-4 MB/s parca (eram in clasa la liceu). Eu folosesc cartela digi 3G si se descurca ok,cat ii permite reteaua.

 telefonis, on 09 iunie 2015 - 16:37, said:


Salut!
daca ai sau daca sti ca exista pe undeva un back-up stock ROM, vreau si eu. Am facut root si am sters aplicatiile care erau inutile, printre care si stock file manager, si acum nu mai pot face update ca nu gaseste acest file manager. Sau poate poti uploada doar file manager apk.
La ce update te referi? De sistem? uite aici file manager (am gasit 2 apk-uri cu numele asta si ti le-am pus pe aman2) http://www14.zippysh...DB0Cy/file.html

#18
telefonis

telefonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.10.2004

 rcryss, on 16 iunie 2015 - 15:43, said:

Scuze, nu am vazut ca ai postat, cand verificam topic-ul ma uitam dupa butonul "Vezi primul mesaj necitit" si nu mi-a aparut niciodata. Am testat 4G cu cartela unui coleg,pe sim1 si am avut viteza de 3-4 MB/s parca (eram in clasa la liceu). Eu folosesc cartela digi 3G si se descurca ok,cat ii permite reteaua.

La ce update te referi? De sistem? uite aici file manager (am gasit 2 apk-uri cu numele asta si ti le-am pus pe aman2) http://www14.zippysh...DB0Cy/file.html
ma refer la un back-up la ROM.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate