Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Aplicare tempered glass

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Serjiniooo93

Serjiniooo93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.01.2014
Imi cer scuze pentru crearea acestui topic, dar am nevoie de ajutorul vostru. Stiti vreun service gsm in Bucuresti care ma poate ajuta cu aplicarea unei folii de sticla? Am intrebat de curiozitate la 2, 3 gsm-uri si au refuzat cand au auzt de folie de sticla. Stiu ca pot sa o pun si eu, dar nu as vrea sa o stric sau sa o pun aiurea, pentru ca am comandat-o din china si nu as vrea sa mai astept inca 3 saptamani. Multumesc anticipat.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ti-o pun eu.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Au refuzat pentru ca nu ai luat marfa lor... multi fac asa.

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
@gumball te ajuta cu aplicarea foliei!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 March 2015 - 18:04.


#5
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 20.09.2007
E usor de pus sticla de protectie. Nu-ti trebuie nici cine stie ce indemanare. Uita-te pe youtube la doua -trei tutoriale si ai sa reusesti fara probleme,

#6
Serjiniooo93

Serjiniooo93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.01.2014
Pai nu prea se gasesc accesorii pentru telefonul respectiv la service-urile gsm si nu as fi dispus sa platesc profitul lor de 150%. Daca nu gasesc sa ma ajute nimeni o sa incerc sa o pun singur, desi nu prea imi surade ideea ca sunt nevoit sa fac asta.

#7
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
e foarte simplu, am pus de 2 ori pe iphone 5s.

preferabil sa fii intr-o camera fara praf mult (de ex in baie) cureti bine ecranul cu servetelul special pe care il primesti cu sticla, dezlipesti folia care e lipita pe partea sticlei ce vine pe ecran si foarte usor o potrivesti pe 2 colturi, dupa care ii dai drumul si se lipeste singura. Daca prinzi fire de praf sau aer poti sa o dezlipesti finut, mai cureti si incerci din nou. Ultimul pas, apesi usor suprafata ecranului pana arata totul bine.

E mai usor decat cu folia clasica din plastic, ca aia prinde mai usor praf, si odata lipita nu o mai poti refolosi.

#8
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Problema e ca eu sunt la a 2-a care se dezlipeste si mai are un amic caruia i s-a dezlipit. A stat cam 2-3 saptamani fara nici o problema apoi au aparut la margini zone de aer...

#9
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
Ce telefon? Unele au ecran uşor curbat, de aici apare problema.

#10
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Prima data pe un galaxy s3. La ala parea putin bombat. Acum la un s4. Amicul tot s3 are. Mai am un prieten cu g3 cu aceeasi problema. Eu cred ca sticla e prost facuta si se dezlipeste in anumote zone. La s4 s-a dezlipit la difuzor si in zona butonului de oprit ecranul desi nuprea il folosesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate