Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lamurire laptop

Bani blocati, plata online

Cum arata actorii din „Suns...

Lista de Radio Internationala in ...
 Airwheel,un nou concept revolutio...

The Useless Web

Yahoo! Mail in Outlook Express

Copiii de aur ai romaniei
 primire mesaj

Piscina decenta in Mamaia ?

Cazane normale, gazeificare ,peleti

Python Cookbook - merita citita?
 se incalzeste procesorul

achizitionare laptop developer

Salutare , un sfat , ajutor

Nu pot conecta samsung mini 2 la ...

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Totul despre Wizzair

• Please log in to reply
8212 replies to this topic

PixulMeu

PixulMeu

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 164,399
  • Locație: vasile.ro

View Postnociva, on Jan 23 2008, 23:42, said:

:fyou: :death: :bandit:  
Primele mele zboruri au fost budapesta dus intors cu aceasta firma. Eu ca eu, ca nu ma sperii atat de usor, dar sunt sigura ca dintre pasagerii cu care m-am intors 3 sferturi nu vor mai zbura cu asa ceva.Nu ma pricep eu prea bine cine e de vina, compania sau aeroportul sau...? Am ajuns in aeroport, ne-au tinut o jumatate de ora, dupa care ne-au bagat un autobus, ne-au tinut acolo 10 minute, ne-au scos de acolo, el-au bagat in aeroport, ne-au tinut acolo 1 minut ca sa ne bage in autobus sa ne urce in avion. decolam ca dementii (nu stiu unde se grabea ne;a pilot).. ne plimba.. si trec cele 50 de minute.. si se tot roteste (stateam pe aripa) si se roteste... la care pilotul: ne cerem scuze nu putem ateriza aici, mergem la timisoara, daca nici acolo nu putem ne intoarcem la budapesta. Zburam.. si zburam... si se vede pista din timisoara.. ne roaga sa ne punem centurile, iarasi se roteste, se deschide lumina la usile laterale cele cu exit in caz de urgenta... aterizaeaza putin fortat. Ajungem in aeroport, ne tin 1 ora izolati, fara cafea suc nimic.. dupa care vine cineva si ne informeaza ca va veni un autocar dupa noi. Ne baga jos in aeroport, ne tin inca 1 ora. Ajunge autocarul, ne urca pe toti (incepem sa ne certam intre noi fiind foarte nervosi).
Am facut minim 10 ore budapesta- cluj.
Foarte probabil din cauza cetii ! Sa inteleg ca ai calatorit cu ei BUD - CLJ/TSR ?

Intrebare pentru nociva: ce preferi ?
a ) o aterizare in conditii de siguranta la Timisoara (cum s-a procedat)
sau
b ) o aterizare in conditii de NEsiguranta pe aeroportul din Cluj Napoca ?

Edited by PixulMeu, 24 January 2008 - 00:36.

mihairosioru

mihairosioru

Junior

• ID membru: 185,990

View Postnociva, on Jan 23 2008, 23:42, said:

aterizaeaza putin fortat

Detaliaza, te rog.

nociva

nociva

Junior

• ID membru: 113,933
  • Locație: Cluj-Napoca
prefram sa fie atat de bine informatii incat sa ma trimita cu autobusul direct din budapesta. Asta scutea risc pt noi, bani pt ei si timp de ambele parti.
Nu cred ca era necesar tot acel du-te vino; e ceata in toata tara: ori stati in aeroport pana maine, ori va punem la dispozitie de aici alt mijloc de transport, era mai civilizat.

PixulMeu

PixulMeu

Junior

E foarte probabil ca atunci când ați plecat din buda~ către Napoca, pe aeroportul din Napoca vizibilitatea să fi fost bună / în limitele de siguranță pentru acest aeroport. Totuși când aeronava s-a apropiat de Napoca, foarte probabil  din cauza ceții vizibilitatea a scăzut, pilotul a așteptat ceva timp (a spus că avionul se rotea ...) la Napoca pentru ca vizibilitatea să revină și în final a renunțat prin a ateriza la Timișoara.

nociva

nociva

Junior

View PostPixulMeu, on Jan 24 2008, 10:59, said:

E foarte probabil ca atunci când ați plecat din buda~ către Napoca, pe aeroportul din Napoca vizibilitatea să fi fost bună / în limitele de siguranță pentru acest aeroport. Totuși când aeronava s-a apropiat de Napoca, foarte probabil  din cauza ceții vizibilitatea a scăzut, pilotul a așteptat ceva timp (a spus că avionul se rotea ...) la Napoca pentru ca vizibilitatea să revină și în final a renunțat prin a ateriza la Timișoara.
De 2 zile era ceata in cluj de nu se vedea om cu persoana. Nu au nicio scuza

PixulMeu

PixulMeu

Junior

View Postnociva, on Jan 24 2008, 11:01, said:

De 2 zile era ceata in cluj de nu se vedea om cu persoana. Nu au nicio scuza
Nu au nici o scuza pt. ce ? A fost ceață măi fumeie ! Un om normal (și sper că piloții de la wizzair sunt normali) nu-și permite să riște viață celor o sută și ceva de pasageri
+
un aparat de zeci de milioane de EUR aiurea !

Ai fi preferat sa anuleze cursa respectiva si sa va lase la buda ?

nociva

nociva

Junior

citeste mai sus

PixulMeu

PixulMeu

Junior

View Postnociva, on Jan 24 2008, 11:23, said:

citeste mai sus
Transportul aerian e cel mai sigur tocmai datorită respectării unor reguli stricte. Pilotul ar fi avut posibilitatea să riște pentru a ateriza dar se merita riscul respectiv ?

Cosmin5

Cosmin5

Junior

• ID membru: 192,903
gata m-am hot la wizz Buc Baneasa - Valencia Manises 11 mar - 22 mar la 270 eur/3 pers dus intors toate taxele
acum intrebarea este :ce fel de avion utilizeaza pe aceasta ruta ? am citit tot pe aici pe forum dar in alt topic ca in timpul zborului s-ar fi smuls o bucata de vopsea dupa aripa dar nu sunt sigur ca la wizz.
are cineva poze sau detalii ? ce avioane utilizeaza ?
multzam  :clapping: :hug:

mihairosioru

mihairosioru

Junior

View PostCosmin5, on Jan 25 2008, 20:48, said:

gata m-am hot la wizz Buc Baneasa - Valencia Manises 11 mar - 22 mar la 270 eur/3 pers dus intors toate taxele
acum intrebarea este :ce fel de avion utilizeaza pe aceasta ruta ? am citit tot pe aici pe forum dar in alt topic ca in timpul zborului s-ar fi smuls o bucata de vopsea dupa aripa dar nu sunt sigur ca la wizz.
are cineva poze sau detalii ? ce avioane utilizeaza ?
multzam  :clapping: :hug:

Pai 90 de euro dus intors de persoana e un pret bunicel pentru Valencia.

WizzAir are 15 bucati de Airbus A320, capacitate 180 de pasageri, varsta media a flotei 3 ani. Asistenta tehnica pentru avioanele Wizz este asigurata de Lufthansa. Pentru mai multe informatii mai cauta si tu pe net. Spre exemplu la:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wizzair

http://wizzair.com/about_us/fleet/

Drum bun si sa ne povestesti cum a fost.  :rolleyes:

Edited by mihairosioru, 25 January 2008 - 21:37.

Cosmin5

Cosmin5

Junior

• ID membru: 192,903
ms pt urare si pt informatii...
sper k o sa am de povestit numa' lucruri bune despre w!zz si n-as vrea sa imi strik parerea buna pe care o am despre aceasta companie  :rolleyes:  ^_^

mihairosioru

mihairosioru

Junior

View PostCosmin5, on Jan 25 2008, 22:08, said:

ms pt urare si pt informatii...
sper k o sa am de povestit numa' lucruri bune despre w!zz si n-as vrea sa imi strik parerea buna pe care o am despre aceasta companie  :rolleyes:  ^_^

Cam dupa a cata ora de intarziere estimezi ca o sa incepi sa-ti schimbi parerea?  :lol:

andreeev

andreeev

Junior

• ID membru: 239,508
salutare.
nu inteleg de ce la wizz air nu se pot cumpara online mai multe bilete odata. ??!!
spre exemplu, am achitat un bilet clasa tarifara SALE cu un pret, si cand sa il achit si p al 2-lea clasa tarifara disparuse, iar biletul aparea la pret dublu. daca ar fi existat posibilitatea cumpararii a 2 bilete odata ar fi fost evitate astfel de "manevre"

mihairosioru

mihairosioru

Junior

View Postandreeev, on Feb 1 2008, 00:16, said:

salutare.
nu inteleg de ce la wizz air nu se pot cumpara online mai multe bilete odata. ??!!
spre exemplu, am achitat un bilet clasa tarifara SALE cu un pret, si cand sa il achit si p al 2-lea clasa tarifara disparuse, iar biletul aparea la pret dublu. daca ar fi existat posibilitatea cumpararii a 2 bilete odata ar fi fost evitate astfel de "manevre"

Nu inteleg ce vrei sa spui prin mai multe bilete odata. Se pot cumpara pana la 24 de bilete (adica pentru 24 de pasageri) la o singura tranzactie.

fly_dream

fly_dream

Active Member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 180,771

salutare.

Aproape sigur motivul este faptul ca, in momentul in care tu ai demarat tranzactia, ei nu mai aveau decat un bilet la clasa tarifara cu pret mic, iar de la al doilea s-a sarit in urmatoarea. Am patit la fel cand am vrut sa rezerv mai multe bilete la SkyEurope; pentru a ma convinge, i-am sunat, s-au uitat pe diagrama si mi-au explicat ca la ei transele tarifare sunt de cate 5 bilete, adica in general dupa fiecare n bilete vandute, pretul creste.

mihairosioru

mihairosioru

Junior

La EasyJet de exemplu e mai interesant decat la WizzAir pentru ca ai un fel de cos de cumparaturi unde iti adaugi cate zboruri vrei tu, indiferent de ruta. Poti sa-ti iei un zbor Bucuresti - Madrid dus-intors in mai de exemplu si un zbor Istanbul - Londra in august si inca unul Dortmund - Madrid in septembrie si sa le platesti pe toate odata, deci o singura tranzactie si acelasi numar de confirmare pentru toate zborurile astea. E foarte utila optiunea asta cand vrei sa faci o calatorie din mai multe segmente sau un circuit.

Dupa ce ai selectat primul zbor dai "add more flights" in partea de jos a paginii si il alegi pe urmatorul. Si tot asa iar la sfarsit le gasesti pe toate in cos si platesti.

koder

koder

Active Member

• ID membru: 35,462
  • Locație: Suceava
Wizzair-ul va opera prima ruta interna low cost Banesa-Cluj.

Momentan au pus in vanzare bilete la 1 Ron cu tot cu taxe.(se mai aduaga costul de procesare a cardului plus bagajul de cala 6 E one way daca planuiesti sa iti iei un bagaj de cala). Oricum oferta mi se pare extrem de buna!-mai ieftind decat trenul

ina15

ina15

Junior

• ID membru: 94,249
i s-a intamplat cuiva pana acum ca la decolare / aterizare cu Wizz-ul sa simta niste dureri puternice de cap?
eu am zburat de multe ori cu alte companii (si n-am patit asta) si o singura data cu Wizz si simteam ca-mi crapa cineva capul cu un cutit. trebuie sa zbor cu ei iar peste o luna si mi-e teama sa nu patesc la fel.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

moatzi