Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Supraincalzire Acer 578g

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
Deci am acest tip de laptop si nu stiu de ce in unele momente cand ma joc(chiar si jocuri care nu imi pun probleme la cerintele de sistem) are tendinta sa se supraincalzeasca si sa se stinga.De exemplu am scos NBA 2k10 si dupa 10 minute se stinge si la FIFA 14 imi merge si 5 ore .De curatat  este curatat cam acum jumatate de an, windows-ul tot atunci l-am reinstalat...am inteles ca poate fi si de la BIOS(am versiunea 1.21,este buna?).Stie cineva ce problema ar putea avea?

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
nu gasesc modelul tau,esti sigur ca e 578G

#3
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
5738G...scuze

#4
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
Chiar nu stie nimeni cam ce problema as avea?

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pasta ai pus is pe gpu si pe cpu?

#6
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
Da e pusa de jumatate de an cand l-am dus la curatat si la reinstalare de windows

#7
mistermolid

mistermolid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.08.2012
Am exact acelasi model si asta e boala lor,se incalzesc ca un cuptor chiar daca il cureti.Are sistemul de racire prost conceput;practic aerul il trage pe deasupra in loc sa il traga pe dedesupt sau din lateral cum e la majoritatea laptop-urilor iar deasupra are tastatura prin urmare volumul de aer e mic. Eu am modificat sistemul de racire si anume am schimbat "jucaria"aia de ventilator cu un ventilator de 50x50 mm si inalt de 10 mm.La ventilator am eliminat rama de plastic si am lasat numai motorul cu palele.In suportul de plastic in care sta ventilatorul am facut 6 gauri in directia CPU cu un burghiu de 4.Gaura din suportul de plastic(cea prin care trage aer de deasupra)am etansat-o.Daca te uiti pe spatele laptop-ului,in directia ventilatorului o sa vezi un patrat in care pare ca sunt fante de aer.Ei bine sunt numai de decor.Eu am gaurit acele fante iar acum trage aer pe dedesupt si il elimina prin spate prin fantele de langa balamaua din stanga a display-ului si prin acele 6 gauri facute in interior spre CPU.In plus,am scos jafurile alea de sa le zic gume de sub radiatoarele CPU GPU si le-am inlocuit cu placute de cupru de cca 1 mm grosime si taiate in asa fel incat sa aiba contact cu partea de cupru de pe radiator.L-am forjat cu video in rezolutie full hd si ceva video editing si pot sa spun ca,daca inainte de la un videoclip in full hd devenea cuptor si chiar se oprea,acum merge perfect.Nu am masurat temperaturile insa pot sa spun ca daca inainte,carcasa din spate frigea,acum e aproape rece.Mai calda e in partea unde e HDD-ul.In felul asta i-am coborat mult temperatura.E adevarat ca ventilatorul ce l-am montat e un pic mai zgomotos dar asta nu ma intereseaza atata vreme cat imi tine laptop-ul rece.Si o data la cca 3 luni il desfac complet si il curat de praf.

Edited by mistermolid, 17 April 2015 - 22:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate