Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Florin Dascalu - tupeu de borfas

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Florin Dascalu, directorul Directiei Intretinere Autostrazi din CNADNR a avut o reactie nervoasa la adresa unui reporter Digi 24 cand, in timpul unui interviu, a fost intrebat de ce Compania de Autostrazi a atribuit direct, fara licitatie, un contract pentru material antiderapant catre o firma a carui patron a fost condamnat definitiv tocmai pentru ca a dat mita ca sa musamalizeze lucrari de mantuiala facute la drumuri. Directorul din CNADNR a refuzat sa raspunda la intrebare sau sa mai continue interviul, i-a reprosat purtatorului de cuvant al institutiei sa nu mai vina la el cu astfel de jurnalisti. "Bai, eu stiam de la Sova ca voua nu trebuie sa va dea nimeni niciun interviu", a mai spus oficialul.

http://monitorizari....-niciun-int.htm

#2
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Cata lume o sa dezbata diseara comportamentul idiotului platit din rovigneta noastra?

#3
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
"Reporter: Cum explicati faptul ca....
Florin Dascalu: Bine, va multumesc. Gata! Va rog sa incheiati. Da? Rog sa incheiati discutia.
Purtatorul de cuvant al CNADNR: Daca ne trimiteati inainte intrebarea, ne pregateam cu raspunsul.
Florin Dascalu: Te rog sa inchizi camera! Asta e golanie! Eu am crezut ca facem o discutie asa... Ma bagati pe mine cu ala. De unde dracu' sa stiu cine e ala? Nici nu e treaba mea sa stiu cine e ala. Eu coordonez activitatea de deszapezire.
Reporter: Pai, nu e treaba CNADNR-ului sa stie ca da contracte din bani publici fara licitatie?
Florin Dascalu: Ati incheiat? Va rog sa opriti camera!
Nervozitatea directorului din CNADNR nu se opreste aici. Si gaseste vinovatul pentru situatie.
Florin Dascalu, catre purtatorul de cuvant al CNADNR: Bai, sa nu mai vii la mine cu astia!
Reporter: Nu aveati cunostinta de patronul firmei ca e condamnat pentru dare de mita?
Florin Dascalu: Mamaaaa! Imi bag....
Reporter: Noi am gasit pe google informatiile astea.
Florin Dascalu: Mai, fratele meu, eu sunt inginer, nu ma ocup cu investigatii.
Florin Dascalu: Bai, eu stiam de la Sova ca voua nu trebuie sa va dea nimeni niciun interviu.
Reporter: De la Sova?
Florin Dascalu: Voi sunteti asa cum sunteti. Uite, veniti cu chestii d-astea. Va multumesc. La revedere. E ultima data cand ne mai vedem."

Asta e dialogul complet;

Lasa ca explica sova diseara in vreun studio al vreunei televiziuni prietene; Ce sinistru suna: "eu stiam de la sova, ca voua nu trebuie sa va dea nimeni niciun interviu";

Asa e; I-a invatat sova ... sova asta si cand nu apare la tv iese in evidenta prin imbecilitate;

#4
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
ce tupeu, frate !?
cand sunt luati la intrebari incomode le e frica de le tremura fundu (cu tot cu scaunu de director)... d'aia si nervozitatea pe ei
crezi ca le pica bine cand sunt condamnati cei cararoa le-au dat contracte pe ochi frumosi si portofele pline !?
Posted Image

Edited by STARTREK1, 06 March 2015 - 19:47.


#5
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Pai cu tot circul facut de DNA, se pare ca lucrurile continua. In mood normal, nu cred ca ar mai fi lucrat cu ala, insa daca Sova i-a spus una si alta, ce sa faca? Sa isi dea demisia? Poate are si el partea lui, se grabeste sa stranga cat poate acum, ca sunt sanse mari sa ajunga si el dupa gratii.

#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
stiti ce? pe mine[Roman] nu ma intereseaza ca esti:galben,rosu,tigan,maghiar,valah,dac,extraterestru. CEIcare au facut\fac afaceri cu statul <uma-uma< sa raspunda penal.esti curat-cinste,daca nu..... .Suna a lozinca:traiasca DNA,DNA,DNA.  Dar mi-ar fi frica ce se va intampla daca cineva de la DNA,dupa bica,se va dovedi corupt.Dar traiti in ro,santeti obisnuiti cu baieti destepti.
:

#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

 MikeSpike, on 06 martie 2015 - 22:34, said:

Dar mi-ar fi frica ce se va intampla daca cineva de la DNA,dupa bica,se va dovedi corupt.Dar traiti in ro,santeti obisnuiti cu baieti destepti.
:
din contra, ma bucur daca se va dovedi cineva corupt de la DNA.. se curata institutia de lepre
mai bine sa fie dovedit decat sa ramana pe functie si sa apere/acopere corupti

#8
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 16.07.2007
Daca as fi cel care numeste oameni in functii prima conditie ar fi ca acestia sa nu arate ca niste porci. Am o scirba enorma cind ma uit la poza acestui individ ingrasat in fotolii de directoras, vesnic abonat la locuri caldute in companiile de stat.

#9
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Se stia cu musca pe caciula de aceea si reactia lui ca daca era ok totu nu avea o asemena reactie,parca il vad si pe asta dand cu subsemnatul pe la dna

Edited by AlexxTM, 07 March 2015 - 10:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate