Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Eurosport va transmite fotbal din S.U.A. și Canada.

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

Eurosport va transmite meciuri de fotbal din Major League Soccer (S.U.A. și Canada).


Major League Soccer și Eurosport au anuntat astazi un acord de patru ani, prin care Eurosport va difuza meciuri M.L.S. în toate teritoriile europene in care opereaza (cu excepția Regatului Unit al Marii Britanii, unde există deja un acord anuntat recent, între M.L.S. și Sky Sports).

Acordul include drepturi digitale si TV exclusive pentru toate meciurile din sezoanele obisnuite, pentru AT&T MLS All-Star, pentru playoff MLS și pentru cele din Cupa MLS. Acestea va fi difuzate la Eurosport și Eurosport 2, dar vor fi puse la dispoziție si prin intermediul serviciului online cu abonament Eurosport Player.

Până la patru meciuri vor fi difuzate în direct in fiecare week-end, prin transmisii pe Eurosport și/sau Eurosport 2, inclusiv un meci in direct la ora Europei Centrale 23:00, în noaptea de duminică și altul imediat după acesta. O avanpremieră de 30 de minute va fi difuzata la Eurosport 2 in fiecare vineri, la ore de maxima audiență.

Sursa: http://hdsatelit.blogspot.ro/2015/03/eurosport-va-transmite-fotbal-american.html

Edited by megafanro, 06 March 2015 - 02:35.


#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,406
  • Înscris: 06.11.2014
Mda.. se pare ca sport = fotbal.. Trist!

#3
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Nu-i destul fotbal in Europa, trebuie sa ne arate din State si din Canada?

#4
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

 VH1, on 05 martie 2015 - 21:19, said:

Major League Soccer și Eurosport au anuntat astazi un acord de patru ani, prin care Eurosport va difuza meciuri MLS în toate teritoriile europene in care opereaza (cu excepția Regatului Unit al Marii Britanii, unde există deja un acord anuntat recent, între MLS și Sky Sports).

Acordul include drepturi digitale si tv exclusive pentru toate meciurile din sezoanele obisnuite, pentru AT&T MLS All-Star, pentru playoff MLS și pentru cele din Cupa MLS. Acestea va fi difuzate pe Eurosport și Eurosport 2, dar vor fi puse la dispoziție si prin intermediul serviciului online cu abonament Eurosport Player.

Până la patru meciuri vor fi difuzate în direct in fiecare week-end, prin transmisii pe Eurosport și/sau Eurosport 2, inclusiv un meci in direct la ora Europei Centrale 23:00, în noaptea de duminică și altul imediat după acesta. O avanpremieră de 30 de minute va fi difuzata pe Eurosport 2 in fiecare vineri, la ore de maxima audiență.

Link sursă:hdsatelit.blogspot.ro
Cred ca nu stiti

 Dares, on 05 martie 2015 - 21:57, said:

Nu-i destul fotbal in Europa, trebuie sa ne arate din State si din Canada?

Cred ca nu stii ce meciuri spectaculoase de soccer au americanii,
E adevarat ca sunt "amatori" dar fac spectacol ;)

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
S-a prostit si Eurosportu' !

Bine, daca e un anumit eveniment, inteleg ca pentru o perioada, cat dureaza acesta, sa fie monopolizata transmisia, cu acest eveniment, dar altfel? Cu ce ma incalzeste asta? Mai ales ca nu-s microbist, chiar deloc. Noroc ca, data fiind diferenta de fus orar, tot e o chestie ca macar nu-s la ore la care se uita tot romanu'. In rest, pe patru ani ??? O sa ni se acreasca! Nu o sa mai vorbeasca lumea de Ronaldo si de Messi ci de cine stie ce vedeta de pe acolo sau de nu stiu care echipa.

Aaaah, e fotbal din asta de care stim noi, europenii (cum i-o fi zicand), sau vom vedea fotbal american?


PS. Merci de info.

#6
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
LA Galaxy-Dinamo Houston FTW! Echipa lu' Beckham nene! ;)

#7
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Perfect, e exact ce ne lipsea, multumim Eurosport.

E o chestiune de timp pana cand competiti de snooker si ciclism vor disparea de la Eurosport.

Sper ca de data asta RDS sa gandeasca cu sufletu si sa ii zboare la masa acasa acolo in america.

Eurosport=Discovery acelas cacat.

#8
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ar trebui un post, doua numai de fotbal, si cine vrea nu are decat sa se uite si sa isi blocheze telecomanda pe el(e), dar, sa faci asa ceva dintr-un canal de sport atat de cunoscut, de urmarit si generalist pana la urma, e cam prea mult. Parerea mea.

Iar cat ii priveste pe cei de la Digi, ce folos ca nu toata lumea e abonata la ei? Sau chiar daca ar fi (cu TV+internet), nu e disponibil atunci cand nu mai esti in reteaua lor (sa zicem ca esti plecat in delegatie sau in concediu, si vrei sa urmaresti pe laptop nu stiu ce transmisiune; in locatia unde esti, stickul nu functioneaza, ca nu are semnal bun, gazda nu e abonat RDS...).

#9
Alecsgz

Alecsgz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,035
  • Înscris: 14.01.2009
Dar nu o sa fie ore aiurea? Nu numai pentru noi ci si pentru restul tarilor europene
Ceva de genul ba 22:00 23:00 sau ore de genul 2 sau 5 dimineata

Edited by Alecsgz, 05 March 2015 - 22:46.


#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Probabil aia de la RDS mizeaza pe oamenii care nu au ce face pe la 2-5 AM, si spera ca acestia sa le faca audienta urmarind meciurile de soccer din U.S.A.

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Ai vrut sa zici aia de la Eurosport, ce treaba are RDS ? :)))

#12
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Nu trebuie sa va suparati chiar atat de tare. Achizita asta nu are legatura cu alte campionate de fotbal, cu alte sporturi precum snooker, cum zicea cineva pe aici, ori ciclism.

E pur si simplu o achizitie ieftina, din punctul meu de vedere. Nu cred ca americanii cer prea multi bani pe "soccer"-ul lor. De altfel, nici nu prea sunt interesati ei de asa ceva. Iar aceasta achizie aduce doar niste meciuri in plus de la orele 22, 23, 2, 3, 4 ori 5 dimineata. Asadar, nu incurca pe nimeni, nu ia din spatiul alocat altor sporturi. Cine are timp si vrea sa vada asta, o poate face.

Lucrul asta l-a facut si DigiSport intr-un timp, acestia achizitionand campionatul Argentinei sau pe cel al Braziliei, daca nu chiar Copa Libertadores, daca nu ma insel. Ori chiar pe toate. Nu mai tin minte exact, nici nu e atat de important. Ce e de retinut, e faptul ca orele erau asemanatoare, ba chiar aveau si comentariu original.

Prea luati totul la modul negativ, iar aici chiar nu e cazul. Posted Image

#13
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
O sa transmita fotbal american ? Daca da este o decizie buna. Posted Image

#14
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014

 tom_1133, on 05 martie 2015 - 22:56, said:

Probabil aia de la RDS mizeaza pe oamenii care nu au ce face pe la 2-5 AM, si spera ca acestia sa le faca audienta urmarind meciurile de soccer din U.S.A.

Ete na, de parca la baschet nu se uita destula lume acum multi ani cand era la pro tv tot la orele alea (pe timpul lui Michael Jordan). Sau acum la Dolce, cand mai dau meciuri.

#15
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Citisem pe undeva că SUA au cei mai mulți jucători legitimați din lume!
Era și normal să transmită fotbal de acolo, mai ales că este legătura asta de rudenie cu Discovery!
Cineva pe aici spunea că ar mai trebui încă un post Eurosport! Eu sunt convins că vor mai deschide încă unul, pentru că ăsta este stilul Discovery:- Multe posturi, dar din păcate, din ce în ce mai slabe! :)

#16
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Baschet (NBA) nu difuzeaza nimeni, doar Dolce Sport?

Edited by vladul_care_este, 06 March 2015 - 09:59.


#17
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Pentru cei nelamuriti: soccer = fotbal european. Cu balonul rotund. Fotbal american (ala de seamana cu rugby) transmiteau cei de la Sport 1.

#18
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,467
  • Înscris: 17.06.2007
Meciurile sunt noaptea iar din cate stiu eu Eurosport1 are program pana la ora 02.30, pe timpul noptii avea contract cu o firma de teleshop dar vad ca acum transmite doar promo-uri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate