Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Factura platita de DOUA ori . Va rog un sfat .

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Buna seara ,

Am platit online o factura destul de serioasa (pentru un hobby) , pentru un pachet (domeniu + hosting) oferit de ROMARG . Problema este urmatoare :

Am platit prin PayPal , dar din cauza unor probleme cu un alt "brand" (RDS) nu am mai avut acces la internet . Eram intr-o ultima faza , si am crezut ca plata nu a fost efectuata ... Dupa ce am rezolvat cu internetul nu am mai putut accesa plata prin PayPal (nu stiu de ce) si am facut-o prin PayU .

Evident plata prin PayU suma sa transferat in contul ROMARG , iar timp de 24-48h am avut suma prin PayPal retinuta ... dupa cum ma asteptam suma a fost trimisa tot catre ROMARG , intr-un final .

Am sunat la ei , mi-au spus sa trimit si un print' cu sumele retrase (internet banking) si de atunci astept un raspuns . Se vede foarte clar ca mi-au iesit doua sume egale la interval de doua zile catre ROMARG .

Precizez ca au trecut 72h si imi tot spun ca am sa primesc un raspuns , ca totul sa urgentat si alte balari din protocol .

Am vreo putere in situatia de fata ? Sau practic sunt la mana baietilor "pro" ?

"Pentru mucea"

Attached Files



#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Vorbeste si la PayPal intre timp.

#3
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Nu mai [suna].Trimite recomandata si someaza-i sa-ti returneze suma X ,eventual in contul nr....In caz contrar ationezi in judecata.In general nimeni nu-si pune semnatura atunci cand e vorba de bani...

#4
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Platile sunt facute din acelasi cont? La banca ai vorbit/scris?

#5
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Da , platile sunt facute din acelasi cont . Nu am vorbit decat cu ROMARG , am zis ca rezolv cu ei ... "oameni seriosi" . Daca nu primesc maine nici un raspuns , am sa ii somez si am sa urmez sfaturile dvs .

#6
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Vorbește la bancă și cere să completezi un formular numit ”refuz de plată”. Este legal și funcționează, chiar dacă durează uneori 2-3 luni.

#7
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Daca nu se intimideaza , faci disputa in paypal , pui print-screen-urile , explici situatia si castigi disputa .

#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu am platit din greseala prin euplatesc.ro de doua ori factura la rds. Am posibilitatea sa cer banii inapoi pe o factura ? Daca da, unde sa ma adres, la rds sau la banca ? Am platit cu cardul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate