Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Cristian Tudor Popescu vine la Digi24

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014
Din 6 martie Cristian Tudor Popescu vine la Digi24!
Telespectatorii vor vedea, prin ochii sai, cele mai importante evenimente ale unei saptamani.  In fiecare vineri, de la ora 21:30, Cristian Tudor Popescu va fi  invitatul lui Cosmin Prelipceanu la "Jurnalul de Seara", pentru 30 de minute de analiza a dominantelor actualitatii.
Cinci zile intr-o jumatate de ora: cea mai densa si edificatoare radiografie a  actualitatii, la Digi24, din 6 martie.

http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=375

Attached Files

  • Attached File  ctp.jpg   260.19K   14 downloads


#2
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Nu tuturor place CTP-ul , sau nu multora mai bine zis ,pt ca are de cele mai multe ori o analiza ca o lama de brici , nu iarta si nu o scalda ,nu da tarcoale subiectulu cu subintelesuri si lucruri lasate in suspans...cum face  Hurezeanu care uneori atata le invarte si le suceste ca pierzi ideea  si cred ca o pierde si el (sau o ascunde f bine).Nu imi place mereu in ceea ce sustine -de ex cred ca exagereaza cu comentariile legate de Halep -cred ca e indragostit de ea- las'o nene n'o mai ridica in slavi atata ca aia joaca pt bani si mai putin pt mine...
Dar in rest analiza rece imi place...salut prezenta la digi un post neutru pana acum si nemanelizat/elodizat
Imi place de ex ultimul editorial din Gandul despre Bor ca institutie de facut bani , desi eu sunt un om credincios,fara a fi habotnic.

Edited by sailor62, 05 March 2015 - 18:27.


#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006

View Postbalauru69, on 05 martie 2015 - 17:33, said:

CTP nu-i un om prost. Daca renunta la comentariile acide, ar putea fi interesant.

Din contra,daca renunta la acel gen de comentarii,devine un comentator banal,unul insipid,asa cum sunt majoritatea din colegii lui de breasla.Si cand spun breasla,ma refer la foarte putini jurnalisti.Pentru ca restul turmei sunt doar taietori de frunza.
Ca-i ironic si acid,ghinionul nostru.De regula oamenii ironici sunt destepti foc.CTP sigur face parte dintre ei.

View Postbalauru69, on 05 martie 2015 - 18:00, said:


Nu stiu la ce anume te referi cu acest "nea Ovidiu", dar poti spune lucruri interesante pe un ton foarte calm (vezi Hurezeanu la Digi24). La cum comenteaza acum CTP, il vad la o TV de scandal, cu porcaiala, nu la Digi, unde se discuta civilizat.

View Postbalauru69, on 05 martie 2015 - 18:00, said:


Nu stiu la ce anume te referi cu acest "nea Ovidiu", dar poti spune lucruri interesante pe un ton foarte calm (vezi Hurezeanu la Digi24). La cum comenteaza acum CTP, il vad la o TV de scandal, cu porcaiala, nu la Digi, unde se discuta civilizat.

CTP nu a fost niciodata adeptul televiziunii de scandal.
Ca a ales DIGI?Foarte bine.

View Postmyshyk, on 05 martie 2015 - 18:14, said:

Ba este. Incepand cu prezenta, chiar dinainte de a deschide gura. Indiferent la ce renunta sau nu.

Este,pentru cred intaia oara,ca nu sunt de acord cu tine de cand ne "ciondanim" pe forum.

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Il apreciez, insa a jurat pe rosu ca nu mai calca in nici un studio de televiziune. Din cauza asta pana acum avea doar interventii telefonice.

Edited by mihai!, 05 March 2015 - 19:35.


#5
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View Postsailor62, on 05 martie 2015 - 18:21, said:

Nu imi place mereu in ceea ce sustine -de ex cred ca exagereaza cu comentariile legate de Halep -cred ca e indragostit de ea- las'o nene n'o mai ridica in slavi atata ca aia joaca pt bani si mai putin pt mine...
Ti-am dat un like pentru toata postarea dar nu pot fi de acord cu fraza bolduita. Nu am inteles niciodata faza "ca aia joaca pt bani si mai putin pt mine...", probabil ca Simona se gandea inca de la 4-5 ani, cand s-a apucat de tenis ca va deveni milionara in euro. :)  Sau sa te intreb altfel: de cat timp romanii nu au mai avut placerea sa vada un un sportiv conational acolo sus, in primele locuri mondiale? Normal ca acum Simona joaca si pentru bani dar ne reprezinta tara cu demnitate si succes. Ce, Roger Federer ai impresia ca joaca doar pentru Elvetia, nu si pentru bani?

#6
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
ctp nu poate fi un analist banal, nu poate fi cumparat
alaturi de cristoiu este exemplul perfect al profesionistului in meseria asta de jurnalist

bineinteles ca nu poate fi iubit de aplaudaci ai regimului (pdl / pnl / psd), pentru ca da in toti cand calca pe bec, fara deosebire.

#7
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
CTP-ul nu este chiar așa un sfânt cum îl văd unii...
El a fost mai tot timpul împotriva "sistemului", mai ales al președinților! Cum ajungea unul președinte imediat devenea "dușman" al său!
Ca el, Hurezeanu,Cristoiu într-o țară din Vest sunt mulți, prezenți la televiziuni, dar la noi ies în evidență pentru că doar ei sunt mai răsăriți în timp ce ceilalți nu ies din "gurile"...altora! :)

#8
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Posttudor75, on 05 martie 2015 - 20:01, said:

.... probabil ca Simona se gandea inca de la 4-5 ani, cand s-a apucat de tenis ca va deveni milionara in euro. Posted Image  Sau sa te intreb altfel: de cat timp romanii nu au mai avut placerea sa vada un un sportiv conational acolo sus, in primele locuri mondiale? Normal ca acum Simona joaca si pentru bani dar ne reprezinta tara cu demnitate si succes. Ce, Roger Federer ai impresia ca joaca doar pentru Elvetia, nu si pentru bani?
Mda si mie imi place de Simona ,e o  ambitioasa compenseaza handicapul inaltimii cu inima si picioarele , nu poate fi catalogata ca romanca sadea...totusi nu cred ca si-a taiat sanii (cum s-a scris) din dragoste de tzara, ci pt ca si-a planificat impreuna cu tatal ei intreaga cariera. Nu joaca de dragul jocului , ci pt bani urmareste de ex felul cum planifica retragerile de la unele turnee compensate cu participarea la altele astfel incat sa maximizeze profitul .OK si altii fac la fel....dar sa nu deviem.

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,799
  • Înscris: 07.07.2009
Vine in echipa ''Divertis''? :lol: Ca in serios nu prea il poti lua la cate aberatii are in cap.

#10
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
Mai Bine ma uit la CTP la Digi24 HD decat la Mircea Badea pe Antena3 sau 1

#11
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,412
  • Înscris: 17.06.2007
Imi place la el ca omul  spune  ce are de spus, chiar daca uneori nu imi convine ce spune. Altii, gen Mirciulica Badea @company  mint de rup, la comanda politica. CTP a criticat de-a lungul timpului pe toti acolo unde trebuie, indiferent de culoarea politica, cand a fost cazul.

Edited by donmarinica, 05 March 2015 - 20:51.


#12
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View PostDeyutzu_AR, on 05 martie 2015 - 20:41, said:

Mai Bine ma uit la CTP la Digi24 HD decat la Mircea Badea pe Antena3 sau 1

Nu exista grad de comparatie pentru diferenta dintre cei doi. :))

#13
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 05.07.2007
ctp-ul nu este cumva la gandul? analizati titlurile de la ei de pe site si dupa aia sa-mi spuneti daca poate fi cumparat ori ba omu asta....... are sclipiri in care este extraordinar de bun, dar si multe derapaje........ cred ca poate face o emisiune buna, dat fiind ca va fi doar o data pe saptamana si atunci 30 de minute...

#14
LOCOmotive

LOCOmotive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 01.08.2007

View Postndor, on 05 martie 2015 - 17:40, said:

Cine e Digi24 ? Ce stie sa faca ?!!
Singurul post de stiri care prezinta stirile obiectiv.

#15
lion12

lion12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.01.2014
Nimeni nu neaga ca CTP are condeiul ascutit, insa sa-l faci crucisatorul presei romanesti si monument de moralitate este prea mult. CTP, alaturi de D. Tinu, Corina Dragotescu, Sergiu Andon, Lelia Munteanu( intre timp si-a cerut scuze pentru prostiile scrise atunci) au sustinut pe fata manifestarile minerilor si l-au aparat cum au putut mai bine pe Iliescu. Pentru ei a fost o decizie buna, 30% din veniturile Adevarului fiind aduse de pblicitatea de stat. Tot CTP este cel care nu avea idee de afacerile lui D. Tinu cu Hrebenciu si cu Fatih Taher( cel care a sponsorizat cu bani greu infiintarea Gandului), la fel cum parea uluit cand a aflat ca Bogdan Chirieac facea afaceri de zeci de milioane cu STS, in timp ce scria articole defaimatoare despre concurenti.
Pentru mine, cel putin, nu este decat un parelolog care da impresia ca detine adevarul asbolut despre altii si un umil naiv atunci cand este vorba de apropiatii cu care a lucrat dupa 90.
Acest scriitoras de sf, critic de film, analist politic si ziarist si expert in tenis spunea despre Nichita Stanescu ca este creatia regimului ceausit iar opera lui ar trebui arsa.

#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,826
  • Înscris: 28.11.2006
Da Digi 24 reclame? Daca da, eu as pune numai reclame la laxative in emisiunea lui CTP :P Tipul e talentat in scris, are un stil pe care cam toti incearca sa-l copieze, dar e la fel de carismatic ca o bata de baseball. Si isi da atata importanta de parca ar spune adevarul absolut la fiecare fraza.

#17
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,998
  • Înscris: 20.06.2009

View PostVH1, on 05 martie 2015 - 17:11, said:

Din 6 martie Cristian Tudor Popescu vine la Digi24!
(...)
Foarte bine!Posted Image  Pentru cei obișnuiți să gândească cu propriul cap ceea ce citesc, văd sau aud, încă o părere asupra evenimentelor din lumea noastră nu are cum să deranjeze...Posted Image

Edited by crislacor, 06 March 2015 - 07:46.


#18
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nu "vine la digi"!!!... se duce la digi!!!... deci se duce... incet, incet...
sau crezi ca digi evreun fel de ProTv???

telespectatorii vor vedea...??? care telespectatori???

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate