Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Circ avem zilnic la TV, dar cati observa ca BENZINA se SCUMPESTE?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Avem circ la tv, arestari, condamnari, ni se ocupa timpul cu diverse showri, dar ce este mai important pentru noi toti ne scapa din vedere.
Barilul a scazut benzina se scumpeste.
Asta este o problema si aici ar trebui sa vad televiziunile foarte active, dar circul oferit noua este ieftin.
Sa-i bage la puscarie pe toti, dar daca nivelul nostru de trai este scazut, satisfactia este mica.

http://www.b1.ro/sti...zut-104829.html

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,507
  • Înscris: 30.10.2003
Asta nu numai in Romania e. In toata Europa pretul benzinei a revenit la "normal".

#3
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Au mai gasit stocuri de petrol cumparat la pret mare si de aia au fost nevoiti sa creasca pretul benzinei.

#4
sobolan112

sobolan112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 29.01.2015
Revine de unde a scazut. Culmea ar fi sa creasca mai mult decat inainte de scadere.

#5
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010

View Postanoniymus, on 04 martie 2015 - 15:15, said:

Avem circ la tv, arestari, condamnari, ni se ocupa timpul cu diverse showri, dar ce este mai important pentru noi toti ne scapa din vedere.
Barilul a scazut benzina se scumpeste.
Asta este o problema si aici ar trebui sa vad televiziunile foarte active, dar circul oferit noua este ieftin.
Sa-i bage la puscarie pe toti, dar daca nivelul nostru de trai este scazut, satisfactia este mica.

http://www.b1.ro/sti...zut-104829.html

Si propunerea ta fiind care?
Sau doar ne plangem pe forumuri ca asa ne-am invatat?

Edited by mariuss24, 04 March 2015 - 15:43.


#6
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

View PostSeb, on 04 martie 2015 - 15:27, said:

Au mai gasit stocuri de petrol cumparat la pret mare si de aia au fost nevoiti sa creasca pretul benzinei.

Dar sa le amestece , jumatate stoc scump jumatate stoc ieftin , sa ne mai bucuram si noi putin Posted Image  (puţin nu putin , fara aluzii)

Edited by xilo, 04 March 2015 - 15:51.


#7
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postmariuss24, on 04 martie 2015 - 15:39, said:

Si propunerea ta fiind care?
Sau doar ne plangem pe forumuri ca asa ne-am invatat?

Propunerea mea este sa le aratam hotilor, transpartinici ca nu suntem prosti.
Sa nu mai alimentam, sa blocam drumuri, proteste etc.
Ai tu alte idei?
Eu personal am masinile principale dotate cu GPL, asa ca am adus in atentia voastra o adevarata problema, nu inteleg ce ai sarait ca ars?

View PostSeb, on 04 martie 2015 - 15:27, said:

Au mai gasit stocuri de petrol cumparat la pret mare si de aia au fost nevoiti sa creasca pretul benzinei.

Asta e vreajala de canal occidentala.

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

View Postanoniymus, on 04 martie 2015 - 15:15, said:


Sa-i bage la puscarie pe toti, dar daca nivelul nostru de trai este scazut, satisfactia este mica.

http://www.b1.ro/sti...zut-104829.html

Gresit.Nivelul de satisfactie gen sa moara capra...oricui este invers proportional cu nivelul de trai.
Intr-o societate dezvoltata si bogata,faptul ca un politician,afacerist sau "vedeta" intra la racoare poate nici nu este bagat in seama.Bineinteles,si aici se aplica principiul cu minunea care tine trei zile.
Intr-o societate semibolnava si indobitocita precum cea in care traim,ajungem la culmi orgasmice in momentul cand Udrea este bagata la bulau.Sau mai nou,domnu' Dan.

#9
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postadisz, on 04 martie 2015 - 16:00, said:


Gresit.Nivelul de satisfactie gen sa moara capra...oricui este invers proportional cu nivelul de trai.
Intr-o societate dezvoltata si bogata,faptul ca un politician,afacerist sau "vedeta" intra la racoare poate nici nu este bagat in seama.Bineinteles,si aici se aplica principiul cu minunea care tine trei zile.
Intr-o societate semibolnava si indobitocita precum cea in care traim,ajungem la culmi orgasmice in momentul cand Udrea este bagata la bulau.Sau mai nou,domnu' Dan.

Sa-i bage la puscarie pe toti cei care merita, dar problemele mele ca rezident si cetatean ale acestui stat nu sunt rezolvate.
Am stat mult timp in Belgia, poate d'aia mi se pare aiurea ce vad aici.

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Si benzina nu se scumpeste.Nimic nu se scumpeste.Este vorba doar despre o banala reasezare de preturi foarte uzitata intr-o societate bazata pe bani,adica pe capital.

#11
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postadisz, on 04 martie 2015 - 16:02, said:

Si benzina nu se scumpeste.Nimic nu se scumpeste.Este vorba doar despre o banala reasezare de preturi foarte uzitata intr-o societate bazata pe bani,adica pe capital.

Noi avem bani, asa ca societate?
Avem preturi ca-n Italia, si putere de cumparare ca-n Romania?

View Postmariuss24, on 04 martie 2015 - 15:39, said:

Si propunerea ta fiind care?
Sau doar ne plangem pe forumuri ca asa ne-am invatat?

Eu am atras atentia unui fapt, tu nici macar asta n-ai observat, sau poate esti unul care are de profitat din neajunsurile altora, si aici nu ma refer la mine.

Edited by anoniymus, 04 March 2015 - 16:07.


#12
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Uite si un pretext care va fi folosit pentru a motiva scumpirea benzinei:

http://www.b1.ro/sti...bnr-104846.html

#13
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Well... În general, cînd dai de un stat cu resurse și popor tîmpit, îi pui un conducător mai tîmpit ca majoritatea...
Altfel nu văd cum într-o țară care importă resursa este mai eftenă ca la noi sub casă.
Cine mai crede în democrație și libertate... Ajunge sigur mare conducător.
Iar ce-i absolut sigur...
Indiferent cîte distrugeri va face marele tîmpit, nu va răspunde pentru faptele sale pencă se va găsi o gașcă de creti ce vor semna tîmpeniile emanate de cel mare.
Dacã nu mã credeți, urmãriți știrile.

Edited by sarac.lipit, 04 March 2015 - 16:49.


#14
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Vad ca subiectul nu prea prezinta interes, este mai interesant faptul ca Danutz merge la puscarie.
A nu se intelege ca am ceva impotriva, dar aceasta condamnare nu trebuie sa ne ocupe cel putin 5 zile de acum incolo.
Benzina se scumpeste, pretul gazelor naturale din Aprilie va creste cu 9%, taxa auto este abuziva, TVAul este enorm, cam astea ar fi unele din problemele noastre ale tuturor.
Diaconescu, voiculescu, Udrea vor iesi de la puscarie si se vor intoarce la o viata linistita, noi ceilalti o sa fim tot mai plini de probleme.

#15
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View Postanoniymus, on 04 martie 2015 - 16:01, said:

.....dar problemele mele ca rezident si cetatean ale acestui stat nu sunt rezolvate.


Problemele tale ca cetatean sunt create de lipitori gen Udrea, DD, Nastase, Becali, Voiculescu, Videanu, Mazare, etc, etc, etc, etc, etc................. Fiecare cate un pic a pus umarul la parazitarea acestei tari numite România. Cand aceste lipitori vor fi condamnate definitiv si inlaturate din viata publică, poate alte lipitori mai mici se vor gandi de doua ori inainte de a „suge” si ele ceva. Si poate se vor opri. Atunci o sa ajungem ca in Belgia unde ai locuit o vreme. Dar asta va dura inca multi ani de acum incolo. Obiceiurile urate se lecuiesc greu de regula.

#16
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostWittmann2, on 04 martie 2015 - 16:52, said:

Obiceiurile urate se lecuiesc greu de regula.
Hmmm...de 2ooo de ani se tot repetã istoria. Absolut nimic nu mã face sã cred cã tocmai mîine se va schimba ceva.
Oricum, lipitorile existã doar cu acordul conducãtorului. Cine crede altceva ?

#17
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostWittmann2, on 04 martie 2015 - 16:52, said:


Problemele tale ca cetatean sunt create de lipitori gen Udrea, DD, Nastase, Becali, Voiculescu, Videanu, Mazare, etc, etc, etc, etc, etc................. Fiecare cate un pic a pus umarul la parazitarea acestei tari numite România. Cand aceste lipitori vor fi condamnate definitiv si inlaturate din viata publică, poate alte lipitori mai mici se vor gandi de doua ori inainte de a „suge” si ele ceva. Si poate se vor opri. Atunci o sa ajungem ca in Belgia unde ai locuit o vreme. Dar asta va dura inca multi ani de acum incolo. Obiceiurile urate se lecuiesc greu de regula.

Pai au ajuns la puscarie, altii au murit (Patriciu), dar noua bine tot nu ne e.
Isarescu nu este intrbat niciodata nimic, el in schimb dirijaza lucrurile.

#18
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Da-mi voie sa ma repet:

Quote

Dar asta va dura inca multi ani de acum incolo


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate