Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Fata uscata!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Buna, stie cineva sa imi spuna si mei,de ce dimineata ma trezesc cu fata uscata sever,chiar daca seara dupa ce ma curat cu sapun cu sulf aplic o creme hidratanta?multumesc anticipat!!!

#2
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014

View Postusername_notfound, on 04 martie 2015 - 11:28, said:

Buna, stie cineva sa imi spuna si mei,de ce dimineata ma trezesc cu fata uscata sever,chiar daca seara dupa ce ma curat cu sapun cu sulf aplic o creme hidratanta?multumesc anticipat!!!

Pentru ca sulful este iritant pentru ten iar crema hidratanta nu reuseste sa repare raul pe care il face sulful.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007

View Postusername_notfound, on 04 martie 2015 - 11:28, said:

Buna, stie cineva sa imi spuna si mei,de ce dimineata ma trezesc cu fata uscata sever
Da, un dermatolog. Cine ti-a recomandat spalarea cu sapun cu sulf si pentru ce afectiune?

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Si sa te speli pe fata numai cu apa rece. Tenul isi face singur menajul, iar apa calda lupta împotriva funcției de menținere a acestuia.

#5
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,003
  • Înscris: 20.08.2012
Mergi la un dermatolog sau chiar la o clinica specializata in endocinologie, se pare ca ai ceva probleme cu glanda tiroida.

Simptomele hipotiroidei includ oboseala, cresterile inexplicabile in greutate, depresia, dificultatile de concentrare, pielea uscata ce prezinta senzatii de mancarime, deteriorarea parului, sensibilitatea la temperaturi extreme, constipatia, crampele musculare, fluxul menstrual crescut, infertilitatea

#6
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014
De ce te-ai duce la medic? sa-i spui ca te speli cu un produs care-ti face rau? nu mai bine renunti la produsul care-ti face rau?

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007

View Postromulus69ro, on 04 martie 2015 - 11:50, said:

Simptomele hipotiroidei includ oboseala, cresterile inexplicabile in greutate, depresia, dificultatile de concentrare, pielea uscata ce prezinta senzatii de mancarime, deteriorarea parului, sensibilitatea la temperaturi extreme, constipatia, crampele musculare, fluxul menstrual crescut, infertilitatea
Mai sunt alte zeci de explicatii pentru pielea uscata, prima si cea mai evidenta cauza in cazul ei fiind acel sapun cu sulf. Sa nu o dam in extreme.

@Clarra, e posibil ca un doctor sa fi recomandat sapunul cu sulf, acesta fiind un remediu pentru diverse afectiuni dermato. Eu zic sa ii mai dai o sansa si sa fii mai putin agresiva :peacefingers:

#8
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014

View PostAlexEn, on 04 martie 2015 - 12:28, said:

Mai sunt alte zeci de explicatii pentru pielea uscata, prima si cea mai evidenta cauza in cazul ei fiind acel sapun cu sulf. Sa nu o dam in extreme.

@Clarra, e posibil ca un doctor sa fi recomandat sapunul cu sulf, acesta fiind un remediu pentru diverse afectiuni dermato. Eu zic sa ii mai dai o sansa si sa fii mai putin agresiva Posted Image

Nu am nici un pic de agresivitate Posted Image Stiu ca unii dermatologi recomanda sapunul cu sulf pentru tratamentul acneei, dar pe de alta parte sulful este iritant si cine are probleme cu el trebuie sa renunte la a-l mai folosi. Mi s-a parut precipitat sfatul de a trimite omul la endocrinologie. Posted Image

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,957
  • Înscris: 18.12.2007

View PostClarra, on 04 martie 2015 - 11:58, said:

De ce te-ai duce la medic? sa-i spui ca te speli cu un produs care-ti face rau?
La asta ma refeream cand ziceam ca esti agresiva, imi cer scuze daca am perceput gresit :)

View PostClarra, on 04 martie 2015 - 12:32, said:

cine are probleme cu el trebuie sa renunte la a-l mai folosi.
Si cum si-ar fi putut da seama ca are probleme cu el decat folosindu-l? :)

#10
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014

View PostAlexEn, on 04 martie 2015 - 12:57, said:

La asta ma refeream cand ziceam ca esti agresiva, imi cer scuze daca am perceput gresit Posted Image


Si cum si-ar fi putut da seama ca are probleme cu el decat folosindu-l? Posted Image

Nu-i nimic, in mesajele scrise e usor sa interpretezi gresit starea omului :)
Pai asta si spuneam - cand constati ca ai probleme cu el, nu-l mai folosesti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate