Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

recuperare documente

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Gallifrey

Gallifrey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.01.2013
salut
mi-am reinstalat windows-ul acum vreo 2-3 saptamani si azi am realizat ca am pirdut niste documente care le aveam in my documents
imi poate spune cineva cum as putea sa le recuperez?
multumesc

#2
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
...crezi ca le mai poti recupera... intregi? Naiv mai esti si tu! Crezi ca formatul ti le "ocroteste"? NU! Ti le BESTELESTE! Ti le sterge... etc!
Exista Recuva,Recovery My Files... acesta din urma este mai bun. Incearca-l,urmand instructiunile de pe ecran!

Edited by Tehnicianul1970, 03 March 2015 - 22:36.


#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Probabil ca nu le mai poti recupera, deorece mai mult ca sigur fisierele au fost suprascrise.
Vezi subiectul: Recuperare de date de pe HDD defecte sau in urma formatarii.

Cum ai procedat ca sa reinstalezi Windows? Ai repartitionat HDD-ul? Ai formatat partitia de sistem si ai reinstalat Windows pe aceeasi partitie? Folderul Documents era pe partitia de sistem sau l-ai mutat pe alta partitie?

Daca printr-o intamplare ai facut backupuri la documente in alta parte sau le-ai dat si altcuiva sau le-ai expediat pe e-mail sau exista o copie a lor undeva in cloud, atunci ai avea mai mari sanse sa le recuperezi.
Data viitoare fa backupuri, schimba locatia pentru folderele Documents, Pictures etc. pe alta partitie si/sau in folderul de sincronizare al lui Dropbox, OneDrive, Google Drive etc. - ce folosesti tu.
Sau treci la Window 8.1 sau superior care foloseste ca locatie implicita de salvare a documentelor OneDrive.

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-cel mai bine iti ti toate fisierele,documentele pe alta partitie decat c-ul

PC Inspector File Recovery, recuperarea datelor sterse accidental sau de pe drive-uri formatate: http://videotutorial.ro/pc-inspector-file-recovery-recuperarea-datelor-sterse-accidental-sau-de-pe-drive-uri-formatate-tutorial-video/

#5
nickyro

nickyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.01.2015
Am incercat de cateva ori sa recuperez fisiere sterse dar nu am reusit niciodata.

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Sunt sanse mici pentru a recupera 100% documentele, daca ai formatat partitia in care ai instalat Windows!Posted Image

#7
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
Daca nu se formata, TuneUP avea functie de recuperat documente sterse. Insa, in urma formatarii, cred ca sunt putine sanse de reusita.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate