Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

HD4All MP/PC/Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Tin sa va anunt ca site-ul unde aveam subtitrarile pentru noobroom a fost inchis din motive de "trafic/CPU usage". A tinut destul de mult si multi dintre voi ati profitat de el. Din fericire am un back-up relativ recent si nu am pierdut prea multe subtitrari. Ca sa stiti, sunt aproximativ 9000 de subtitrari, atat pentru filme cat si pentru seriale.
Eu unul nu-mi permit sa achizitionez un site sau sa reactivez site-ul unde erau aceste subtitrari ( cam 82$ pe an). Cred ca am facut destule pentru voi si cred ca ati profitat din plin pana acum (inclusiv acces la cod "amigo").
O sa incerc sa mut subtitrarile pe alt site (tot free) dar nu garantez cat o sa tina si aceasta solutie.

Intrebarea mea pentru voi e daca se ofera cineva care are deja un site achizitionat, sau doritor sa vina in ajutor. Traficul n-ar fi asa mare, incarcarea subtitrarilor nu genereaza un trafic asa de mare.
Astept reactii din partea voastra.

#2
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Te ajuta un host local pe un nas ? cat spatiu de stocare ai nevoie ? pot da 2-3 giga ... Cam care e prognosticul pentru trafic ?

#3
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
Eu unul iti multumesc pt efortul depus pana acum, imi imaginez ca sunt foarte multe ore petrecute pentru mentenanta si testare.

Cred ca daca ne-am aduna 20 de oameni sa donam cate 5$ ~ 20 lei odata pe an ar acoperi costurile. Eu as fi unul printre doritori.

Dar o solutie low cost nu ar satisface nevoile ? Sunt hostinguri de la 1 euro pe luna, din RO, si cred ca pot fi decente.

#4
another_n

another_n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.04.2010
Salut vb6,
Subscriu si eu. Nu am disponibilitatea unui site insa daca imi dai un cont de paypal, particip cu mare placere la achizitia unuia.

Multam,

#5
costeloosh

costeloosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.09.2009
Subscriu.

#6
zaxpisi

zaxpisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 13.03.2008
Ti-am trimis ieri un PM! Poti sa-mi raspunzi, sau ne "desfasuram" aici?
Subscriu la ce se hotaraste aici, respectiv la ce hotarasti tu!

#7
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Eu nu ma apuc de strans bani, ma intereseaza daca are cineva o solutie "definitiva" adica un site unde sa pot sa pun subtitrarile. Sunteti cateva mii de beneficiari a acestui "proiect", poate se gaseste cineva.

#8
costeloosh

costeloosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.09.2009
Haideti oameni buni!

Cineva?

#9
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
Eu nu am nici un site, dar daca nu s-a gasit nimeni, ma ofer sa achizitionez un pachet de hosting (nu scump evident, dar decent) si sa il pun la dispozitie, sa vedem cum merge.

#10
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
Am trimis PM...

#11
laurh

laurh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 06.03.2003
Site din pacate nu am
O donatie fac cu mare drag pentru asa ceva
E adevarat, codurile amigo sunt o chestie f f f utila
Hai sa ne organizam si sa facem ceva va rog ... e nasol fara noobrom

#12
marannello

marannello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.04.2008
Salut! Dupa update din 10.03 noobroom la mine nu mai functioneaza. Inainte imi scria undeva in stanga sus x zile premium account. Acum nu mai scrie nimic. Si la account degeaba bag vechile user si parola ca nu le mai ia. Plus ca nu mai este optiunea cu cod amigo. Apare in schimb noua adresa unde se pot uploada titrari. Am urcat o titrare la Interstellar dar nu mi-a mai dat nici un cod amigo. Acum filmul apare ca avand titrare dar cand dau pe el imi apare fisierul nu poate fi redat. Daca cineva stie ce e de facut...

#13
laurh

laurh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 06.03.2003
Intradevar, vad ca s-a schimbat adresa unde se urca subtitrarile, deci vb6rocod a gasit un alt site.
Insa nu imi accepta nici un cod amigo
Am incercat sa urc o subtitrare insa nu imi da un alt cod (m-am gandit ca poate s-a pierdut baza de date cu cele vechi)
Eu zic sa avem un pic de rabdare si se va rezolva, sunt sigur
In alta ordine de idei, e pacat ca nu putem sa facem fiecare cate o mica donatie si sa cumparam un domeniu pentru acest site, sunt sigur ca sunt sute, daca nu mii de oameni care folosesc acest servicu. Raman la ideea ca o donatie ar rezolva problema.
Sper sa sa rezolve, sunt dependent de Noobroom. Practic, de cand am descoperit acest servicu nu am mai deschis clientul de t ...

#14
costeloosh

costeloosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.09.2009
La mine a disparut efectiv continutul Noobroom. Apar doar link-urile pe categorii (care daca le accesez sunt goale) precum si cele de logare. Atat... La voi cum se manifesta?

Astept cu nerabdare sa "reinvie" Noobroom.

#15
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007

View Postcosteloosh, on 19 martie 2015 - 10:13, said:

La mine a disparut efectiv continutul Noobroom. Apar doar link-urile pe categorii (care daca le accesez sunt goale) precum si cele de logare. Atat... La voi cum se manifesta?

Astept cu nerabdare sa "reinvie" Noobroom.

Este funcțional de ieri...cu tot cu premium...cel puțin, la mine...thx v6rocod.

#16
costeloosh

costeloosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.09.2009
Ceva pasi de urmat in cazul meu?

#17
gmbanat

gmbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.10.2007

View Postcosteloosh, on 19 martie 2015 - 16:28, said:

Ceva pasi de urmat in cazul meu?

N-am făcut nimic...pur și simplu n-am modificat nimic...alaltăieri, exact cum spui: doar scrisul de la genuri...dar de ieri e functional.

#18
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
Merge foarte bine,fără sa fi intervenit în vreo setare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate