Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Casa in Canada

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Rhastalord

Rhastalord

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.01.2015
Salut,
Ma gandeam din curiozitate cam cat ar costa o astfel de casa si cat de mult i-ar lua unui om de rand sa o cumpere in Quebec , Canada ?

Attached Files

  • Attached File  amon.png   2.22MB   189 downloads


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Cam 3-4 ani. De costat, vreo 80.000 US$, in cazul fericit pentru ca e in afara orasului, departe.

Edited by lex404, 02 March 2015 - 20:55.


#3
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 02.12.2007
Nu e greu sa cauti pe site-urile de imobiliare in zona in care e casa asta ca sa iti faci o idee.
Incearca sa gugalesti "real estate quebec"

#4
kleeblatt

kleeblatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 18.11.2014
nu o sa fie ca in vancouver insa sa nu crezi ca o sa fie ieftina tare. unii canadieni nu si-o permit d-pai tu? ce smenuri faci pe acolo? ai cerut azil politic?

Edited by kleeblatt, 02 March 2015 - 20:59.


#5
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
cat de mult i-ar lua cu slaariu din RO sau Canada?(sa nu se interpreteze gresit) .Pai depinde si daca are izolatie si restu,dar zic ca in jur la 90-100.000 .

#6
Rhastalord

Rhastalord

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.01.2015
Cu salariu din Canada, evident.

Edited by Rhastalord, 02 March 2015 - 21:14.


#7
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostRhastalord, on 02 martie 2015 - 20:46, said:

Salut,
Ma gandeam din curiozitate cam cat ar costa o astfel de casa si cat de mult i-ar lua unui om de rand sa o cumpere in Quebec , Canada ?

Unde in Quebeq, că-i destul de mare Quebequl ăsta? La Cicoutimi e alt preț decât în Montreal.

In Canada creditele ipotecare se fac pe maxim 25 de ani. Cu un salariu bunicel poți achita o casă ca asta, care o casă obișnuită, în 10-15 ani.

Pentru mai multe informații vezi aici.

Edited by DaculScoril0, 03 March 2015 - 00:55.


#8
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca casa e la mama naibii, intr-o localitate fara locuri de munca, un sat (scuzati orasel ) uitat de lume costa cam 100 000 dolari americani (in canadieni nu stiu). Daca e intr-o zona rezidentiala a unui mare oras sub 250 000 USD nu o iei. Sunt scumpe in draci casele acolo...De ce crezi ca prefera sa le mute cu platformele dintr-o localitate in alta decat sa construiasca alta?

Edited by Clovis, 06 April 2015 - 20:27.


#9
dan_dare

dan_dare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.02.2007
casa aia e facuta din lemn ,placaje,  probabil scartaie din incheieturi  posibil probleme cu rozatoare  si alte lighioane .

#10
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
La ei toate casele sunt de lemn. Nu cred ca scartaie ca se pricep sa le construiesca. La noi ar scartai ca nu ne pricepem la asa ceva cum nici ei nu se prea pricep la case din zidarie. Parerea mea.

#11
dan_dare

dan_dare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.02.2007

View PostClovis, on 15 mai 2015 - 10:06, said:

La ei toate casele sunt de lemn. Nu cred ca scartaie ca se pricep sa le construiesca. La noi ar scartai ca nu ne pricepem la asa ceva cum nici ei nu se prea pricep la case din zidarie. Parerea mea.

Am rude care au case din astea de multe sute de mii de $ pe langa NY  si tot scartaie  plus ca e o lupta continua intretinerea lor .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate