Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Samsung Galaxy Grand Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#1
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
http://www.gsmarena...._prime-6708.php

Exista posesori ? Pareri ? Este o idee peste Core Prime la capitolul rezolutie si camera.

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Display praf, RAM praf.
Next

#3
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Nou la 6-700lei mi se pare ok.

#4
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Una e ce ti se pare si alta e realitatea. Daca vrei sa dai banii si apoi sa plangi cu vorbe ia-l, dar in 700 ron gasesti telefoane mai bune decat stiftul ala.

#5
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Am Sony, am iphone, am samsung core si toate mi se par acceptabile, nu am asteptari de 4.000lei , sa mi schimbe imaginea cand misc ochii sau alte nebunii.
Atata timp cat merge pe facebook, merge o navigatie pe el, 2-3 jocuri si pot vorbi cu el mi se pare ok. Si apoi Samsung este o firma serioasa. Am avut si un Samsung cu procesor de 800mhz si inca si acuma mai merge, n-are nici o problema.

#6
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
S3 Neo e mai ok http://www.eurogsm.r...-blue-6042.html

#7
user277

user277

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.04.2008
Samsung G530 Galaxy Grand Prime - detine cineva acest model? Ma intereseaza sa stiu daca are economizator de energie si cat tine bateria in acest caz.

#8
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Eu cred ca tine destul de mult, ca o are de 2600mah, mult mai mare ca la A5 care are aceeasi dimensiune + ca ai avantajul ca e detasabila.

#9
user277

user277

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 26.04.2008
Perfect de acord; o baterie de 2600 mAh este destul de puternica. Cunosc insa pesoane care detin telefoane smartphone Samsung (inclusiv cineva care are un Samsung Galaxy S4 pe care a platit 1500 lei) iar in modul economic si cu ecranul slab luminat bateria rezista doar 2 zile ceea ce mi se pare foarte putin. Poate nu stiu ei sa seteze corect modul economic. Am inteles ca exista telefoane Sony care in modul Stamina rezista destul de bine o saptamana. De aceea intreb: poate are cineva cunostinta despre existenta unei astfel de functii la Samsung Galaxy Grand Prime.

#10
mariocezar

mariocezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.08.2007
Cat am cautat si eu mai multe pareri de la cineva care il are,  am butonat Grand 2 si pot spune ca mi a placut.  Maine trebuie sa imi soseasca prime ul si am sa va spun mai multe

#11
mariocezar

mariocezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.08.2007
Nu doresc pareri daca sa il iau sau nu. Ci ce parti bune are si ce parti rele.  Ce e bine de stiu. Info dar de la posesori.

#12
mariocezar

mariocezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.08.2007
wow..nu prea se omoara lumea dupa acest dispozitiv. il am de 3..4 zile. pot spune ca am facutnl o alegere inspirata trecand de la acer e2 la acest grand prime. se vede diferenta la tot degeaba se iau unii de samsung ca e cum e . e peste acer e2 mult...si nu numai peste multe branduri gen meixu.xiaomi..lenovo..capadovo.

#13
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Comparatia cu S3 Neo este discutabila...Eu zic ca sunt tot pe acolo...Doar ca S3 Neo are 512 ram in plus...Pe de alta parte Grand Prime are o baterie considerabil mai mare...

Daca la un SMARTphone te tine 2 zile bateria...sa zici saru'mana...SMARTphone-uri care tin saptamani cu o singura incarcare ,sunt povesti de adormit copii...sau folosite ca un Nokia 1100...

#14
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014

View Postmariocezar, on 10 aprilie 2015 - 22:58, said:

wow..nu prea se omoara lumea dupa acest dispozitiv. il am de 3..4 zile. pot spune ca am facutnl o alegere inspirata trecand de la acer e2 la acest grand prime. se vede diferenta la tot degeaba se iau unii de samsung ca e cum e . e peste acer e2 mult...si nu numai peste multe branduri gen meixu.xiaomi..lenovo..capadovo.
Apoi sa stii ca alegerea nu e rea, sa treci de la un ips la un tft si apoi sa il lauzi. Plus ca unul e lasant in 2013 si celalalt in 2014, culmea ar fi sa nu fie ceva mai bun. Iar chestia cu "samsung e samsung" cred ca arata cat de mult te pricepi dar totusi nu eziti sa iti lauzi achizitia. Daca iti place designul samsungurilor de pluton care arata ca o fata mare cu pieptul plat nu te pot condamna, cat despre comparatia cu xiaomi, probabil ca nu ai vazut in veci unul, nici nu mai zic de tinut in mana. Dar la urma urmei sa te bucuri de achizitie si tu sa fi multumit, asta conteaza.

#15
mariocezar

mariocezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.08.2007
adevaru ca la design nu sta f bn. nu am ales tel dupa cumm arata.aveam 2 posibilitati. grand ul sau un allview viper 1. si singurul motiv pt care am ales grand ul a fost bateria.  si poate ca am fost prea incantat. dar nu il laud.pana acum am avut lg.huawei si acer...dintre toate acer ul era cel mai cel. dintre multe telefoane cu care am mai putut face o comparatie. ca design as alege sony..nokia..ziceam doar asa ca prea era pus samsung la zid.pt pretul lui eu zic...ca merita. numai bine si paste fericit

#16
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Mie chiar îmi place designul... Îl prefer chiar în locul liniei A3,A5,Alpha.

#17
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
De 2 săptămâni sunt posesorul unui Samsung Galaxy Grand Prime nou-nouț luat de la magazinul Internity-Samsung din Carrefour Băneasa. Știu că Internity este un simplu partener Telekom și vinde la liber smartphone-urile necodate în rețea. Am avut surpriza să constat că (deși nu este blocat în Telekom) când deschid și închid Samsung-ul apare pe ecran logo-ul roz cu litera T. Mai mult, în meniu sunt și câteva aplicații Telekom. Pot șterge pentru totdeauna toate astea ?

#18
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Blocarea în rețea și versiunea de firmware instalată, sunt două chestiuni diferite. Telefonul tău are instalat un firmware personalizat Telekom.
Pentru a scăpa de logou și aplicații trebuie să instalezi un nou firmware, poate de la producător. Dar atenție la garanție.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate