Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Cum pot intra pe email?!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
YaBB123

YaBB123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.03.2015
Salut... Mai de mult mi-am facut un email (pentru jocuri) si cand vroiam sa ma loghez imi spunea mereu ca imi trimite un sms cu un cod ca sa ma pot loga.. Acum cateva zile am vrut din nou sa intru si tot la fel cerea cod, problema este ca mi-a expirat cartela (de mult timp) si ca sa intru pe emailul respectiv imi cere mereu cod..si cand dau sa trimita sms cu codul nu primesc nimic..  Aveti idee daca mai pot intra pe email fara nr. de telefon?

Attached Files


Edited by YaBB123, 02 March 2015 - 13:03.


#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Trebuie sa trimiti un e-mail celor de la Yahoo sa iti schimbe numarul de telefon la care trebuie trebuie sa primesti acel cod de siguranta.

#3
YaBB123

YaBB123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.03.2015

View Posttom_1133, on 02 martie 2015 - 13:03, said:

Trebuie sa trimiti un e-mail celor de la Yahoo sa iti schimbe numarul de telefon la care trebuie trebuie sa primesti acel cod de siguranta.
Daca ai putea sa imi explici ce si cum... ca nu prea stiu Posted Image

Edited by YaBB123, 02 March 2015 - 13:21.


#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 05.10.2007
Daca ai un email alternativ, incearca sa resetezi parola folosind acel email.Ar trebui sa mearga.

#5
YaBB123

YaBB123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.03.2015

View Postprimuministru, on 02 martie 2015 - 13:20, said:

Daca ai un email alternativ, incearca sa resetezi parola folosind acel email.Ar trebui sa mearga.
Nu mai stiu emailul alternativ... Am facut acum mult timp emailul asta...

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostYaBB123, on 02 martie 2015 - 13:20, said:

Daca ai putea sa imi explici ce si cum... ca nu prea stiu Posted Image
Probabil trebuie sa trimiti un fax (in limba engleza) cu rugamintea sa iti schimbe numerul de telefon la care trebuie  sa primesti acel cod de siguranta sau chiar sa te ajute sa iti recuperzi vechiul cont yahoo.

Sau sa trimiti un e-mail prin care sa le ceri schimbarea nr. de telefon, insa pentru asta tre' sa iti faci un alt cont yahoo sa le trimiti e-mailul sa te ajute in ati recupera vechiul cont yahoo.

#7
YaBB123

YaBB123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.03.2015

View Posttom_1133, on 02 martie 2015 - 13:51, said:

Probabil trebuie sa trimiti un fax (in limba engleza) cu rugamintea sa iti schimbe numerul de telefon la care trebuie  sa primesti acel cod de siguranta sau chiar sa te ajute sa iti recuperzi vechiul cont yahoo.

Sau sa trimiti un e-mail prin care sa le ceri schimbarea nr. de telefon, insa pentru asta tre' sa iti faci un alt cont yahoo sa le trimiti e-mailul sa te ajute in ati recupera vechiul cont yahoo.
OK.. Multumesc mult :D O sa incerc..

#8
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,136
  • Înscris: 27.06.2007
nu poti reactiva cartela?

#9
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,993
  • Înscris: 16.06.2006
Eu zic sa uiti de cont si sa-ti faci altul asa cum trebuie cu toate masurile de securitate.

Sau ar mai fi o varianta:
Iti instalezi un client de email (Eudora, Thunderbird, Incredimail, Outlook, etc.) si iti setezi acolo contul de yahoo pe care vrei sa-l verifici cu tot ce trebuie, username, parola. Trebuie sa setezi IMAP pentru tipul contului.
Apoi dai check mail si citesti mailurile.
(poti incerca asta cu aplicatia yahoo mail pentru android).

Pe contul yahoo pe web s-ar putea sa nu mai poti intra fara sa dai ce iti cer ei acolo.
Dar daca le trimiti un mail de pe adresa ta pe care nu o poti accesa pe webmail, s-ar putea sa iti trimita linkul pentru resetarea parolei.
Am deblocat cu metoda asta un cont de mail yahoo. Daca nu contine nimic important... nu merita. Fa-ti altul si fii mai atent.

Edited by radurus, 02 March 2015 - 22:39.


#10
Thorin_scut_de_stejar

Thorin_scut_de_stejar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.01.2015
cei de la yahoo sunt complet retardati, complet...

am id-ul si parola si nu ma pot loga din cauza ca imi apare acest mesaj ca ma loghez din alta locatie, ca sunt in vacanta si ca trebuie sa confirm cu nr de telefon folosit la crearea contului. Regulile acestea sigur sunt facute de un bosorog retardat. Orice om intreg la cap isi da seama ca iti poti pierde telefonul, iti poate fi furat..

la recuperare parola aleg optiunea care spune ca nu pot primi nimic pe telefon si la pasul urmator imi apare sa primesc un cod pe telefon, incredibil

Edited by Thorin_scut_de_stejar, 18 April 2015 - 19:11.


#11
viorelgn

viorelgn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 07.12.2013
Cel mai bun e Gmail si Gmx mail.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate